Skuteczna walka z komarami, kleszczami i nie tylko

W okresie wiosny i lata najczęściej zmagamy się z komarami, meszkami, kleszczami i innymi intruzami niewielkich rozmiarów. Są uciążliwe nie tylko ze względu na ukąszenia, ale przede wszystkim towarzyszące im objawy.

Ubiór odpowiedni do miejsca i okazji

Codzienny ubiór powinien być dostosowany do okazji i miejsca, do którego się wybieramy. To samo tyczy się sytuacji, gdy w grę wchodzą spacery po lesie, łąkach, w wysokich trawach. Przebywając w takich okolicznościach przyrody niestety łatwo o ukąszenia i ugryzienia. Decydując się na spacer po lesie, jakąkolwiek aktywność fizyczną czy nawet zbieranie grzybów, należy tak dopasować ubiór, by uchronić się przed ukąszeniami.

Wskazane jest noszenie koszulek z długimi rękawami oraz długich spodni, a także ochrona głowy. Po powrocie do domu należy dokładnie się obejrzeć i sprawdzić, czy na przykład kleszcz nie zagnieździł się w zgięciach łokciowych, pod kolanami, w miejscach, gdzie skóra jest cienka i dobrze ukrwiona.

W podobny sposób można się zabezpieczyć przed komarami, które w pierwszej kolejności atakują odsłonięte miejsca na skórze. W domu warto zastosować specjalne moskitiery i siatki chroniące nie tylko przed komarami. Skutecznie można walczyć stosując olejki eteryczne. Odstraszająco działają zapachy: lawendowy, miętowy, pomarańczowy, cytrynowy, goździkowy, cynamonowy, paczulowy czy eukaliptusowy.

 

Skuteczne środki ochrony

Pośród skutecznych środków ochrony wymienia się repelenty, które mogą składać się zarówno ze związków chemicznych, naturalnych, jak i organizmów żywych. Z powszechnie dostępnych produktów tego typu wymienia się markę Bros. Mają one postać spray’ów, płynów, pianek i żelów. Ich zadaniem jest nie tylko odstraszanie, ale i między innymi łagodzenie skutków ukąszenia, poprzez uśmierzanie bólu, zmniejszanie zaczerwienia i ograniczanie pieczenia.

Firma postawiła na stosunkowo szeroką gamę specyfików, które przeznaczone są zarówno do stosowania przez dorosłych, jak i dzieci. Oferta została ponadto uzupełniona o produkty dla czworonożnych pupili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *