Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Dobrze dobrana kabina prysznicowa potrafi nie tylko zapewnić komfortową kąpiel, ale też idealnie wpasuje się w wystrój całego pomieszczenia łazienkowego. Jednak przy jej wyborze trzeba też uwzględnić inne czynniki. Wiele osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniej kabiny do małej lub dużej łazienki. W trakcie rozważań może pojawić się kwestia dotycząca rodzaju materiału lub modelu produktu, który będzie odpowiedni. Podobnych pytań może być więcej, jednak szeroki asortyment kabin na naszym rynku pomoże nam wybrać tę, która będzie odpowiednia.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Kabiny prysznicowe odznaczają się wieloma zaletami. Przede wszystkim oszczędzają nasz czas i zasoby finansowe. Podczas korzystania z prysznica zużywamy do trzech razy mniej wody niż w czasie brania kąpieli w wannie. To oznacza mniejsze rachunki oraz korzystny wpływ na nasze środowisko. Nie małe znaczenie ma też ilość czasu, jaka poświęcamy na zabiegi higieniczne. Używając prysznica,  nie musimy tracić cennych minut na to, by woda napełniła wannę. Wchodząc do kabiny, od razu możemy rozpocząć proces kąpielowy, co w naszych zabieganych czasach i ciągłym pośpiechu stanowi ogromny atut. Takie działanie będzie miało szczególne znaczenie w okresie letnich upałów, podczas których możemy odczuwać potrzebę kilkakrotnego skorzystania z kąpieli.

Kabina dostosowana do metrażu

Przed zakupem kabiny prysznicowej wiele osób zastanawia się, jaki jej rodzaj wybrać. Warto w tej kwestii zastanowić się nad jej funkcjonalnością oraz walorem estetycznym. Poza tym musimy zwrócić uwagę na metraż naszej łazienki, a także ilość miejsca, którą chcielibyśmy przeznaczyć na urządzenie kabiny. Do najpopularniejszych produktów tego typu należą konstrukcje o wymiarach 80×70 cm, 80×80 cm oraz 90×90 cm. W małej łazience sprawdzi się z pewnością kabina narożna, przylegająca do dwóch ścianek pomieszczenia. Dzięki temu łatwiej nam będzie zapełnić przestrzeń narożną, którą nie jest łatwo zagospodarować. Duża łazienka pozwala na zainstalowanie większego prysznica. W takiej sytuacji można go nawet rozmieścić na całej długości ściany. Duży wybór kabin prysznicowych czeka na klienta w sklepie internetowym – https://www.strefaluksusu.pl/k1123,lazienka-kabiny-prysznicowe-parawany-drzwi-kabiny-prysznicowe.html.

Wygoda i bezpieczeństwo

Podczas aranżacji niewielkiego pomieszczenia łazienkowego należy wziąć pod uwagę również inne przedmioty. Chodzi głównie o szafki, pralkę, kosz na brudną bieliznę czy chociażby wiszący kaloryfer. Przy tym należy pamiętać, że kabiny prysznicowe różnią się od siebie sposobem otwierania drzwi. Do wyboru mamy drzwi przesuwne, wahadłowe i te, które otwierają się na zewnątrz. Jeśli posiadamy niewielki metraż łazienkowy, to przesuwna wersja wydaje się tutaj najbardziej sensowna. Kabiny prysznicowe muszą być także dostosowane do osób, które będą z nich korzystały. Jeśli w domu są osoby w starszym wieku, najlepszym rozwiązaniem będą wersje typu walk-in.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *