Panele LED – gdzie znajdą zastosowanie?

Sprzyjająca pracy, neutralna barwa światła, niewielkie zużycie energii, długa żywotność oraz spora wydajność, to wyłącznie parę najważniejszych plusów paneli LED.

Panele LED – gdzie znajdą zastosowanie?

Ten typ oświetlenia LED, jest obecnie często stosowany w obiektach usługowych, handlowych, w biurach, jak również w domach. Warto dowiedzieć się, czym są panele LED i gdzie znajdą dokładnie zastosowanie.

Panele LED, są energooszczędnymi źródłami światła, które bez przeszkód wypierają oprawy rastrowe. Pozwalają na oszczędności w zakresie zużycia energii, które sięgają nawet do 70 procent w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia. Zakłada się je tam, gdzie poza wysoką efektywnością ważny jest nowoczesny wygląd oraz funkcjonalność. Panele LED potrafią wytworzyć przyjemne w odbiorze światło, z uwagi na to, iż równomiernie świecą, całością powierzchni i dają bardzo dobrze rozproszone światło. Mimo niezbyt grubej budowy, właściwie wybrane elementy umożliwiają odpowiednie odprowadzanie ciepła, co ma znaczny wpływ na żywotność takiego produktu, która może sięgnąć aż do 50 tysięcy godzin.

Panel LED na sufit – bardzo dobre rozwiązanie w biurze

W przypadku nowoczesnych powierzchni biurowych już od pewnego czasu, odchodzi się od świetlówek w tradycyjnym wydaniu, na rzecz znacznie oszczędniejszych w użyciu paneli LED na sufit. W biurach stosuje się zwykle panele LED 60×60 cm. Taki rozmiar uniwersalny sprawdzi się w wypadku podwieszanych, kasetonowych sufitów. Dokonując wyboru paneli LED, sufitowych do biura warto zwracać uwagę na wyżej wymienione parametry. Właściwa móc, niski współczynnik UGR, rozłożenie światła, mogą mieć pozytywny wpływ na wydajność osób zatrudnionych w biurze. Nierzadko stosowane są także świetlne panele z opcją regulowania natężenia światła. W prostszej wersji będzie to manualna regulacja. W bardzo nowoczesnych biurowcach, możemy jednakże coraz częściej napotkać na panele LED złączone z czujnikami ruchu czy też z czujnikami natężenia słonecznego światła. Takie rozwiązanie pozwala na duże oszczędności. Innym rozwiązaniem alternatywnym, które zastępuje świetlówki tradycyjne, są bardzo przyjazne dla środowiska świetlówki LED.

Panele LED na sufit w łazience – czy to dobry pomysł?

Wiele plusów związanych z użyciem paneli LED sprawia, iż coraz częściej stosuje się je również w mieszkalnych obiektach. Wiele firm ma w swojej ofercie panele sufitowe z przeznaczeniem do łazienki. Sprawdzają się one bardzo dobrze nie tylko w roli oświetlenia głównego, ale również jako dekoracyjne źródło światła. Poza powszechnie spotykanymi panelami kwadratowymi LED, w łazienkach stosuje się również okrągłe panele. Dokonując wyboru tego typu oświetlenia LED do swojej łazienki, musimy mieć na względzie parametry ochronne. Niedaleko wanny czy kabiny prysznicowej, winniśmy użyć paneli odznaczających się stopniem ochrony IP67. W całej łazience nie powinno się zakładać źródeł światła mających parametr IP mniejszy, aniżeli 21.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *