Jesteś w ciąży? Oto 5 sposobów na poprawę Twojego samopoczucia!

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Czas, który jest nie tylko pięknym oczekiwaniem, ale także dużym wyzwaniem dla naszego ciała! Dlatego też w tym okresie warto traktować i siebie i ciało, które nosi w sobie nowe życie z większą wyrozumiałością i troską. W końcu odpoczynek i małe przyjemności to nic złego! Oto pięć podpowiedzi, które pomogą Ci podejść do siebie z czułością.

1. Zajęcia z jogi dla ciężarnych – zajęcia, które przygotowują do łagodnego i spokojnego porodu. Taka delikatna aktywność połączona z afirmacją i medytacją wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie, co na pewno odczuje też Twoje nienarodzone maleństwo. Dodatkowo nauczysz się technik oddechowych, które instynktownie wykorzystasz w czasie porodu, a Twoje uelastycznione i wzmocnione ćwiczeniami ciało łatwiej poradzi sobie z wyzwaniem, jakim jest poród. Takie zajęcia pomogą Ci też lepiej znieść połóg i wrócić szybciej do sprawności. Zanim jednak rozpoczniesz praktykę jogi w ciąży, koniecznie skonsultuj to że swoim lekarzem.

2. Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego – czyli wizyta w miejscu, w którym dowiesz się, jak przygotować swoje ciało do porodu oraz jak ćwiczyć poszczególne mięśnie już od pierwszych godzin po porodzie. Wszystko po to, by wydanie dziecka na świat poszło najłatwiej, jak tylko się da oraz byś Ty mogła wrócić do komfortowego korzystania ze swojego ciała w jak najkrótszym czasie!

3. Zakupy/uszycie sukienki na miarę – ciało kobiety w ciąży zmienia się bardzo w stosunku do stanu sprzed niej. Ma to również wpływ na to, jak w ciąży się ubieramy – bardzo szybko nasze ulubione ubrania przestają na nas pasować, więc lądujemy albo w dresach, albo w ubraniach męża. Dlatego żeby poczuć się pięknie i kobieco, pozwól sobie na odrobinę luksusu i wybierz się na zakupy! A jeśli nie znajdziesz odpowiedniej kreacji, rozważ uszycie sukienki na miarę! Materiał możesz wybrać przez internet. A krój sukienki… Możesz z nim szalec do woli! W końcu to sukienka szyta pod Twoje dyktando, prawda?

4. Ciążowa sesja zdjęciowa – kolejny z punktów, który doda Ci pewności siebie i podniesie poczucie własnej wartości. Sesja ciążowa pozwoli Ci się poczuć jak prawdziwa gwiazda, a dobry fotograf ciążowy wydobędzie z Ciebie i czasu oczekiwania to, co najpiękniejsze i zatrzyma to w kadrach. Sesja ciążowa Warszawa to również okazja do spędzenia czasu z przyszłym tatą oraz oderwania się od kompletowania wyprawki i innych obowiązków związanych z nadchodzącą zmianą. I co najważniejsze – sesja brzuszkowa to także niepowtarzalna pamiątka, na którą powinna zdecydować się każda przyszła mama!

5. Czytanie książek o dobrych porodach – słyszałaś o francuskim położniku Michel Odent i jego książce „Odrodzone narodziny”? Jeśli obawiasz się porodu, to pozycja, którą koniecznie musisz przeczytać, by się wzmocnić i uwierzyć w potęgę kobiecego ciała, które jest po prostu stworzone do wydawania dzieci na świat. Książka opisuje przypadki pięknych porodów, w czasie których kobiety słuchały swego ciała, dzięki czemu rodziły piękne i zdrowe dzieci, bez uszczerbku na własnym zdrowiu, nawet jeśli dzieci były bardzo duże, bądź z punktu widzenia medycyny niekorzystnie ułożone. Takie pozytywne lektury dobrze nastawiają do porodu, co ma ogromny wpływ na jego pomyślny przebieg i Twój dobrostan umysłowo-duchowy. Sprawdź sama, czytając nic nie tracisz!

Mam nadzieję, że ta lista pozwoli znaleźć Ci coś dla siebie i dzięki niej poczujesz się w ciąży lepiej, zarówno fizycznie, jak i psychicznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *