Salon w stylu klasycznym – jak go zaaranżować?

Twoim marzeniem jest funkcjonalny salon urządzony w klasycznym stylu? Taka aranżacja nie będzie się starzeć i na pewno szybko Ci się nie znudzi. Sprawdź nasze podpowiedzi dotyczące kolorystyki, mebli i dodatków, a urządzenie takiej przestrzeni nie przysporzy Ci trudności.

Salon w stylu klasycznym

  • Wyróżniki salonu klasycznego
  • Meble do salonu w stylu klasycznym
  • Klasyczne meble TC Meble Dobrodzień

Jak wygląda salon w stylu klasycznym?

Salon w stylu klasycznym to przestrzeń wyróżniająca się ponadczasową elegancją. Przesądza to o wyborze stonowanej kolorystyki, która opiera się na bieli, szarościach, beżach i brązach. W ich przełamaniu mogą pomóc mocniejsze akcenty pod postacią granatu, butelkowej zieleni czy nawet pastelowego różu. Takie barwne dodatki powinny być jednak używane z umiarem, aby nie zakłócić harmonii typowej dla klasycznych aranżacji.

Klasyczne wnętrza kojarzą się czasem z surowymi, niemal muzealnymi przestrzeniami, jednak jest to błędne przekonanie. Takie pomieszczenia są przesycone przytulnością, którą reprezentują miękkie meble tapicerowane i tekstylia, takie jak np. zasłony oraz dekoracyjne poduszki. Dodatków nie powinno być jednak za dużo. Klasyczna aranżacja zachwyca schludnością i spójnością, którą trudno osiągnąć przy przesyceniu dekoracyjnymi detalami.

Poznaj – Drewnex – twój partner w ogrzewaniu domu

W klasycznym salonie ważną rolę odgrywa symetria. Jak należy ją rozumieć? Jeśli wybierasz krzesła do salonu, ich liczba powinna być parzysta. Jeśli chcesz połączyć sofę z fotelami, powinny znajdować się w podobnym ułożeniu po obu stronach tego mebla. Jeśli tylko to możliwe, obie połowy pomieszczenia powinny stanowić niejako lustrzane odbicie. Ten zabieg ma na celu utrzymanie ładu i harmonii, które są wyróżnikiem takich aranżacji.

Próbując zachować symetryczny wygląd pomieszczenia, nietrudno o przesadę i umieszczenie w nim zbyt dużej liczby elementów aranżacyjnych. Z tego powodu klasyczne wnętrza hołdują minimalizmowi. 

Wybór mebli do klasycznego salonu

Meble do klasycznego salonu to modele, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ich solidność i trwałość w połączeniu z uniwersalną kolorystyką przesądzają o ponadczasowości aranżacji. Dzięki temu z biegiem czasu nie tracą ani na estetyce, ani na funkcjonalności.

Częstym wyborem do takich przestrzeni jest drewno, zwykle o naturalnym wykończeniu i pozbawione wszelkich dekorów. Naturalne usłojenie jest jego największym atutem, a jednocześnie dekoracyjnym aspektem, który przykuwa wzrok. 

Polecamy – Narzuty wysokiej jakości: od dekoracji do ochrony – wielowymiarowa sztuka domowego wnętrza.

W kontekście mebli wypoczynkowych na uwagę zasługują, chociażby zestawy złożone z sofy na wysokich nóżkach i fotela uszaka z podnóżkiem. Nic nie stoi również na przeszkodzie temu, by zastosować w takim wnętrzu funkcjonalny narożnik, o ile będzie pasować do stylistyki klasycznego salonu.

Funkcjonalne meble w stylu klasycznym – oferta TC Meble Dobrodzień

Chociaż w dzisiejszych trendach wnętrzarskich króluje nowoczesne wyposażenie, znalezienie klasycznych mebli do salonu nie przysporzy Ci trudności. Ich szeroki wybór oferuje, chociażby Dobrodzień sklep meblowy, który znajdziesz w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu. Klasyczna stylistyka wyrobów tego producenta idzie w parze z wysoką jakością materiałów i wykonania.

Jakie produkty z asortymentu producenta sprawdzą się w klasycznym salonie? Zwróć uwagę np. na narożnik Bolero wykonany z grubej, licowej skóry w białym kolorze. Siedzisko z dużymi poduszkami zapewni optymalny komfort, a dzięki funkcji okazjonalnego spania mebel sprawdzi się także jako łóżko dla gości.

Ciekawym wyborem do klasycznego salonu może być również komplet mebli Faro. Do ich produkcji wykorzystano sękaty dąb, a powierzchnię pozostawiono w naturalnym stanie – została tylko zawoskowana i zaolejowana. Zestaw składa się z kilku elementów, przy użyciu których możesz dowolnie kształtować wygląd pomieszczenia. Do wyboru masz m.in. szafkę RTV, przeszkloną witrynę, wysoką szafkę z zamykanymi drzwiczkami oraz niską komodę z szufladami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *