Niezwykła popularność świec sojowych

Jednym z najsilniejszych trendów zakupowych w ostatnim czasie, który w dalszym ciągu przybiera na sile jest moda na produkty segmentu eko, która swoim zasięgiem obejmuje kolejne branże i kategorie produktów.

Rekordy sprzedaży biją obecnie świece sojowe, będące odpowiedzią na ich tradycyjną, parafinową wersję. W tym artykule spróbujemy dowiedzieć się czegoś więcej o ich fenomenie.

Jaka jest definicja świec sojowych?

Świece sojowe ręcznie robione wytwarza się z naturalnego wosku sojowego pozyskiwanego z ziaren soi. Ten w pełni biodegradowalny i wolny od alergenów materiał, nie emituje w trakcie spalania żadnych szkodliwych dla naszego zdrowia oraz całego ekosystemu substancji chemicznych.

Najczęściej posiadają one cylindryczną formę, ale często spotykamy je również w bardziej oryginalnym wydaniu, dzięki rozmaitym kształtom, kolorom i co najważniejsze – zapachom, uzyskiwanych dzięki zastosowaniu wysoce aromatyzowanych olejków eterycznych.

W dotyku są najczęściej gładkie, o matowej strukturze, ale dostępne są też wersje z chropowatą powierzchnią, która zależeć będzie od rodzaju wosku sojowego, a także pozostałych dodatków użytych w trakcie ich produkcji.

Jaka jest różnica między świecami sojowymi, a tradycyjnymi świecami parafinowymi?

W porównaniu do świec parafinowych, świece sojowe:

  • są bardziej ekologiczne, dzięki wykonaniu ich z naturalnego wosku sojowego, który w trakcie produkcji oraz użytkowania nie emituje szkodliwych substancji do środowiska
  • mają dłuższy czas spalania, co pozytywnie wpływa na ich wydajność oraz trwałość
  • mają bardzo bogaty i jednocześnie intensywny zapach, dzięki zastosowaniu naturalnych olejków eterycznych w ich produkcji
  • są bezpieczniejsze z uwagi na wyższy punkt topnienia wosku sojowego od parafiny, dzięki czemu płomień jest mniejszy oraz mniej gorący
  • są wytwarzane w sposób przyjazny dla zwierząt, co czyni ich produkcję w pełni etyczną
  • są łatwiejsze w czyszczeniu z uwagi na rozpuszczalność wosku sojowego w wodzie i tym samym łatwiejsze usuwanie powstałych plam z tkanin

Gdzie najlepiej kupować świece sojowe?

Świece sojowe spotkamy dzisiaj praktycznie wszędzie – w punktach sprzedaży stacjonarnej, takich jak na przykład sklepy z naturalnymi kosmetykami lub artykułami dekoracyjnymi, na dedykowanych produktom naturalnym targach i festiwalach oraz podczas zakupów w sieci.

Naszym zdaniem zawsze warto wybrać się do autoryzowanego sklepu stacjonarnego lub online renomowanego producenta takiego jak na przykład https://ladnekwiatki.net.pl, który oprócz szerokiej i oryginalnej gamy produktów, zagwarantuje nam również fachowe doradztwo oraz często niższe ceny.

Czy warto kupować świece sojowe?

Świece sojowe to produkt, który świetnie się sprawdzi nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych takich jak sypialnie, łazienki, kuchnie, jadalnie, biura, obiekty SPA, ale i również na zewnątrz, gdzie z powodzeniem będzie zdobić nasz balkon, taras lub ogród.

Dzięki ich delikatnemu i naturalnemu zapachowi, doświadczymy kojącej atmosfery w chwili relaksu, a także oddając się praktykom medytacji lub jogi.

Żyjemy w czasach rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa, która przekłada się na wysokie wymagania związane z jakością używanych przez nas produktów.

Świece sojowe doskonale wpisują się w powyższy trend, dlatego warto poznać bliżej ich zalety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *