Gonty czy Papa termozgrzewalna – co wybrać?

Rynek materiałów budowlanych jest obecnie bardzo zróżnicowany, co dotyczy nie tylko dużego wyboru samych produktów, ale również ich wariantów, a nawet firm zajmujących się produkcją. Zakupu odpowiednich materiałów nie ułatwia również to, że dla wielu z nich istnieją alternatywy, które zdaniem wielu osób mogą okazać się lepszym wyborem. Przykładem mogą być gonty bitumiczne i papa termozgrzewalna. Osoba, która planuje remont dachu, musi poświęcić wiele czasu na szukanie informacji na temat tego, które z tych rozwiązań będzie lepsze, aby upewnić się, że dokonuje dobrego wyboru.

  1. Gonty czy papa termozgrzewalna?
  2. Czym charakteryzuje się papa termozgrzewalna?
  3. Pokrycie dachowe z gontów bitumicznych
  4. Najlepsze ceny pokryć dachowych

W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jakie są zalety gontów bitumicznych i kiedy warto postawić na papę termozgrzewalną. Znajdziesz tu również informacje o sprawdzonych dostawcach takich materiałów budowlanych, którzy oferują sprawdzoną jakość w przystępnych cenach. To natomiast ma kluczowe znaczenie dla każdego, kto chce przeprowadzić remont i zarazem nie stracić wszystkich oszczędności.

Gonty czy papa termozgrzewalna?

Wybór pomiędzy gontami a papą nie jest wcale taki oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Warto więc zacząć od zrozumienia, czym tak naprawdę jest gont bitumiczny. Jest to kompozycja kilku różnych warstw, z których każda pełni inną funkcję. Całość natomiast stosowana jest w ramach pokrycia dachowego, aby zabezpieczyć przed wilgocią oraz innymi czynnikami zewnętrznymi.

Pierwszą warstwą gontów bitumicznych jest warstwa nawierzchniowa, którą produkuje się z posypki mineralnej. To sprawia, że można kupić gonty w różnych kolorach. Dzięki temu można dopasować pokrycia dachowe do koloru elewacji lub preferencji domowników. Jest to więc dużo bardziej estetyczne rozwiązanie niż stosowanie czarnej papy. Nawierzchniowa warstwa gontów daje również ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Kolejna warstwa (najczęściej dwie) odpowiada za izolację. Są one bardzo twarde, co eliminuje ryzyko przedostawania się wilgoci. W razie pojawienia się dodatkowych pytań związanych z gontem bitumicznym oraz tego, czy warto go wybrać w miejsce papy termozgrzewalnej, zawsze można poradzić się sprzedawcy, który na co dzień handluje takim asortymentem.

Czym charakteryzuje się papa termozgrzewalna?

Chociaż niektórzy postrzegają papę termozgrzewalną jako alternatywę dla gontów bitumicznych, to należy mieć świadomość, że jest to inny typ materiału dachowego. W tym przypadku również można uzyskać dobrą ochronę przed wilgocią. Papę stosuje się przede wszystkim na płaskich dachach, gdzie nie jest istotna estetyka, tylko ważna jest szczelność. Dużą zaletą papy termozgrzewalnej jest to, że można ją łatwo położyć. Proces zgrzewania znacząco przyspiesza cały proces pokrywania dachu, dzięki czemu jest to jedna z najszybszych metod, aby zyskać nowe pokrycie dachu.

Pokrycie dachowe z gontów bitumicznych

Decydując się na zastosowanie pokrycia dachowego z gontów bitumicznych, należy się starannie przygotować i pamiętać o właściwej wentylacji. Grubość warstwy podkładowej powinna wynosić od około 12 do 18 centymetrów. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie producenta wybranych gontów.

Najlepsze ceny pokryć dachowych

Niezależnie od tego, czy postawisz na gonty, czy zamierzasz pokryć dach papą termozgrzewalną, koniecznie sprawdź ofertę sklepu maldrew.com.pl, gdzie dostępne są różne rodzaje pokryć dachowych w bardzo przystępnych cenach. Wiele z nich dostępnych jest w różnych wariantach, co daje możliwość dobrania idealnego pokrycia. Dodatkowo klient przed złożeniem zamówienia może zapoznać się z informacją na temat czasu realizacji, dzięki czemu nie musi się obawiać, że przez dostawę będzie musiał wstrzymać prace remontowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *