Kultowe łożyska ceramiczne: innowacje od CeramicSpeed

CeramicSpeed to renomowany producent łożysk ceramicznych z siedzibą w Danii, znany z dostarczania produktów o podwyższonej jakości. Historia firmy rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy Jacob Csizmadia ustanowił rekord świata, jeżdżąc na rolkach wyposażonych w łożyska ceramiczne na dystans 505 kilometrów w ciągu 24 godzin. Sukces ten doprowadził do wprowadzenia łożysk ceramicznych w profesjonalnym kolarstwie podczas Tour de France w 2000 roku, a wkrótce potem do założenia CeramicSpeed.

Łożyska produkowane z myślą o klientach

Ważnym aspektem działalności CeramicSpeed jest dbałość o jakość, która jest uznawana za priorytet w zarządzaniu firmą. Utrzymują system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2015, skoncentrowany na precyzji dostaw, jakości produktu, satysfakcji klienta i dobrostanie pracowników. Każde łożysko jest składane ręcznie i indywidualnie sprawdzane w trakcie procesu montażu w ich zakładzie produkcyjnym w Danii.

Idealne łożyska hybrydowe do silników elektrycznych

Kluczową cechą łożysk CeramicSpeed jest ich zdolność do eliminacji erozji prądu w silnikach elektrycznych z regulacją częstotliwości. W tradycyjnych łożyskach stalowych prądy błądzące mogą poważnie zagrozić działaniu silnika. W przeciwieństwie do kul stalowych, kulki z azotku krzemu, w jakie wyposażone są łożyska hybrydowe, izolują przed prądami błądzącymi, dzięki czemu znacząco wydłużają żywotność silnika i obniżają zużycie energii w silniku o 0,5 – 1%.

Do 8 razy dłuższa żywotność łożysk CeramicSpeed

Co więcej, łożyska CeramicSpeed obiecują 4-8 razy dłuższą żywotność w porównaniu z tradycyjnymi łożyskami. Często w sprzęcie produkcyjnym to właśnie łożyska ulegają awarii, co prowadzi do kosztownych przestojów. Montaż łożysk CeramicSpeed może znacząco zwiększyć interwały serwisowe, zminimalizować koszty związane z wymianą łożysk i tym samym zoptymalizować produkcję.

Sped – polski dystrybutor CeramicSpeed

W Polsce markę CeramicSpeed reprezentuje hurtownia Sped, wykorzystując do tego stronę lozyska-ceramiczne.pl. Firma jest jedynym oficjalnym dystrybutorem łożysk hybrydowych CeramicSpeed w Polsce. Dzięki tej współpracy polscy klienci mają dostęp do wysokiej jakości łożysk, co umożliwia im korzystanie z licznych korzyści, jakie niesie ze sobą technologia CeramicSpeed.

Jeżeli zastanawiasz się, czy w przypadku Twojego biznesu warto wdrożyć łożyska hybrydowe marki CeramicSpeed, już teraz skontaktuj się z doradcami Sped, którzy zajmą się przygotowaniem oferty. Dzięki temu otrzymasz możliwość zamówienia idealnie dobranych łożysk, które na pewno spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *