Jakie buty zimowe robocze?

Buty robocze są podstawą wykonywania wielu zawodów ze względu na zapewnienie większego bezpieczeństwa pracownikowi. Nie tylko chronią stopę przed uszkodzeniem w kontakcie z ciężkimi, twardymi czy ostrymi przedmiotami. Zapewniają także przyczepność podłoża i stabilność stawu skokowego, co pozwala pracownikowi uniknąć odpowiednio poślizgnięcia i upadku lub skręcenia czy zwichnięcia kostki. Wszystkie te elementy, za które odpowiedzialne są buty ochronne, z jeszcze bardziej wzmożoną siłą „próbują” oddziaływać na człowieka w warunkach zimowych. Zatem jakie buty zimowe robocze wybrać?

Buty robocze – jakie modele są dostępne na rynku?

Mocno uogólniając, podstawowym czynnikiem charakteryzujących buty zimowe jest dostępność zarówno niskich półbutów, jak i wysokich trzewików. Wysokość cholewki najlepiej dobierać pod kątem własnej wygody, ponieważ to, na jakie buty zimowe robocze należy się zdecydować, w dużej mierze zależy od preferencji samego użytkownika. Ponadto modele obuwia ochronnego na zimę podzielić można ze względu na dodatkowe zabezpieczenie antypoślizgowe podeszwy lub jego brak, a także na obecność materiału ocieplającego od wewnątrz. Jak ostatni z wymienionych czynników również zależy od preferencji indywidualnych, tak na elementy antypoślizgowe należy zwracać uwagę w zależności od warunków i przede wszystkim nawierzchni, w jakich obuwie ochronne ma być użytkowane.

Na co zwracać szczególną uwagę wybierając obuwie ochronne na zimę?

Poszukując butów roboczych, warto przede wszystkim zwracać uwagę na produkty przodujących marek cieszących się uznaniem na rynku odzieży BHP, takich jak Lemaitre. Ponadto należy bliżej przyjrzeć się kilku podstawowym cechom obuwia zimowego. Buty robocze zimowe, ocieplane czy też nie, powinny mieć grubą i wytrzymałą podeszwę. Poza tym, że w większości butów ochronnych tuż nad nią znajduje się wkładka kevlarowa, dzięki czemu podeszwa jest odporna na przebicia i skaleczenia, zimą pełni dodatkowo funkcję izolacyjną. Utrzymuje zatem odpowiednią temperaturę stopy nie przepuszczając zimna od zmarzniętego podłoża, zapewniając komfort termalny użytkownikowi. Ważne też, aby w butach roboczych ocieplanych zadbać o wkładkę antygrzybiczną, potrzebną w ciepłych butach użytkowanych w dużej wilgotności. Jak już wspomniano, podeszwa powinna być antypoślizgowa, a ponadto szczelna i wodoodporna. Buty robocze wodoszczelne ocieplane to wszak zestaw idealny dla stóp pracownika dbającego o swój komfort w zimowych warunkach.

Lemaitre – buty ochronne

Wszystkie opisane cechy idealnych zimowych butów roboczych zapewniają tylko uznani producenci solidnego obuwia BHP. Takim jest chociażby Lemaitre, w którego asortymencie z łatwością odnaleźć można buty wysokie, niskie, ocieplane, z powłoką antypoślizgową czy membraną zapewniającą „oddychanie” materiału. Ponadto, co szalenie istotne w oferowanych butach ochronnych, firma Lemaitre zapewnia każdy model butów roboczych ocieplanych z metalowym noskiem. Poza cechami zapewniającymi komfort użytkowania w mroźnych i mokrych zimowych warunkach, to właśnie ten element obuwia jest najważniejszy w zapewnieniu ochrony użytkownikowi. Dlatego odpowiadając na pytanie: jakie buty zimowe robocze są najlepsze, warto przytoczyć raz jeszcze – te od uznanych producentów, nie zatracające swojej podstawowej funkcji ochronnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *