Żyj oszczędniej

Chcesz wreszcie przejąć kontrolę nad swoimi finansami? Zobacz jak łatwo to osiągniesz. Co miesiąc z twojego portfela ulatniają się dziesiątki złotych. Zatrzymaj je kilkoma prostymi krokami.

Po pierwsze obniż zużycie energii elektrycznej. Wysokie rachunki za prąd możesz bez wysiłku o pewną kwotę obniżyć. Sprzęty RTV podłącz do listwy zasilającej i kiedy z nich nie korzystasz odłącz zasilanie. Pamiętaj, że telewizor wyłączony jedynie pilotem nadal pobiera energię. Wyłączaj także inne nie używane sprzęty elektryczne.

Piorąc odzież w pralce używaj najniższej możliwej temperatury. Grzałka urządzenia pobiera duże ilości energii. Obniżając temperatur prania możesz zaoszczędzić nawet do 30% energii.

Nauka Biznesu Krok po Kroku

Kup książkę już teraz na stronie http://tylkorelaks.pl/670-nauka-biznesu-krok-po-kroku-9788381190046.html

„Nauka Biznesu Krok po Kroku” to jedyny w swoim rodzaju, przyjazny przewodnik o zarabianiu. Sięgając po tę pozycję zrozumiesz, jak zyskać, z uwzględnieniem braku strat, a także, jak uniknąć zagrożeń i zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.

 

Po drugie obniż zużycie wody. Zainwestuj w zmywarkę. Myjąc naczynia ręcznie zużywasz 80 litrów wody podczas gdy zmywarce wystarczy 10 litrów! Nowoczesne urządzenia są energooszczędne, a duża oszczędność na wodzie i ściekach odbije się korzystnie na twoich rachunkach.

 

Ciekawy artykuł na stronie – http://www.prasa24h.pl/17198/skad-pozyskiwac-srodki-do-inwestycji-czyli-jak-zaczac-najwieksza-przygode-finansowa.html -Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. I jest w tym pewnie wiele prawdy. Bo same w sobie nie znaczą wiele. Bez nich jednak żyje się trudno. Szczęście bowiem daje to, co można za pieniądze kupić. A żeby je mieć, trzeba pracować.


 

Po trzecie za zakupy płać gotówką. Idąc do supermarketu zrób listę zakupów i nie zabieraj karty, tylko odliczoną kwotę pieniędzy. W ten sposób unikniesz nieplanowanych wydatków.

Po czwarte rozsądnie korzystaj z bankomatów. Za korzystanie z urządzeń innych sieci bank może naliczać ci prowizje w wysokości nawet 4% wypłacanej kwoty. Samo sprawdzanie stanu konta to nawet 1 zł. za operację. Staraj się wiec korzystać z bankomatów należących do twojego banku. Po piąte bezpłatne przelewy bankowe mogą być takie tylko z nazwy. W wielu bankach pobierana jest prowizja za polecenia zapłaty oraz za przelewy. Wyniesie cię ona od 0. 50 gr do 1 zł. Przy przelewach zagranicznych nawet do kilkudziesięciu złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *