Z jakimi kosztami należy się liczyć, otwierając biznes tartaczny?

Wiele osób decyduje się na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Coraz więcej z nas chce skończyć z pracą na etacie, pod ścisłymi wytycznymi nieprzychylnych zwierzchników. Pojawia się zatem pytanie, jaki biznes dałby realne szanse na zysk, i ile muszę w niego zainwestować? Tartak to rodzaj działalności gospodarczej, który wybierany jest przez dużą część nowych przedsiębiorców. Z jakimi kosztami należy się liczyć zakładając biznes stolarski? Ciekawi? Zaczynamy!

Kwestie formalne – jak zarejestrować swój tartak?

Biznes stolarski jest jedną z najbardziej przychylnych form założenia działalności gospodarczej. Do rozpoczęcia produkcji nie musimy zdobywać koncesji czy różnego rodzaju pozwoleń. Jedynym wymogiem do legalnego działania tartaku jest jego rejestracja w CEiDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), gdzie wpis wolny jest od opłat. Jeśli zaś założymy tartak w formie spółki prawa cywilnego, wówczas wpisu musimy dokonać w KRS (Krajowy Rejestr Sądowy), gdzie opłata wynosi 500 zł.

Biznes stolarski i profesjonalny park maszynowy

By móc otworzyć tartak, przede wszystkim musimy dysponować dużym terenem pod tego rodzaju inwestycję oraz posiadać środki finansowe na zakup surowców. Największym kosztem w biznesie stolarskim są profesjonalne maszyny do obróbki drewna, które zapewnią najwyższą jakość finalnych produktów oraz sprawną pracę pracowników. Niezbędny jest także zakup tzw. traka, a więc urządzenia do cięcia drewna. Te oraz inne maszyny stolarskie można znaleźć m.in. na https://maszyny-stolarskie.com.pl/strugarki-czterostronne/

Koszty i ich zależność od rozmiaru inwestycji

Założenie biznesu stolarskiego to koszty w przedziale od około 25 tysięcy złotych aż po około 300 tysięcy złotych. Od czego zależy tak ogromna rozpiętość? Przede wszystkim od klasy i ilości zakupionych urządzeń do tartaku (nowe/używane). Jeśli chcemy wyposażyć swój tartak w dodatkowe, bardzo przydatne urządzenia takie jak wózek widłowy, odciąg do trocin, korowarki czy strugarki, koszty założenia biznesu stolarskiego automatycznie powirują w górę. Należy także wziąć pod uwagę transport surowców do naszego biznesu stolarskiego. Jeśli chcemy na własną rękę przywozić do swojej firmy drewno, najlepiej będzie zakupić własny samochód dostawczy.

Poznaj – Drewnex – twój partner w ogrzewaniu domu

Założenie tartaku to spora inwestycja, która powinna być bardzo dobrze przemyślana. Im większe nakłady finansowe poświęcimy na początku, tym nasze osiągnięcia i praca będzie bardziej wydajna i jakościowa. Biznes stolarski to realna szansa na osiągnięcie zysku, w związku z dużym zapotrzebowaniem na drewniane produkty. Podejmij przemyślaną decyzję i zainwestuj we własny tartak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *