Z jakimi kosztami należy się liczyć, otwierając biznes tartaczny?

Wiele osób decyduje się na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Coraz więcej z nas chce skończyć z pracą na etacie, pod ścisłymi wytycznymi nieprzychylnych zwierzchników. Pojawia się zatem pytanie, jaki biznes dałby realne szanse na zysk, i ile muszę w niego zainwestować? Tartak to rodzaj działalności gospodarczej, który wybierany jest przez dużą część nowych przedsiębiorców. Z jakimi kosztami należy się liczyć zakładając biznes stolarski? Ciekawi? Zaczynamy!

Kwestie formalne – jak zarejestrować swój tartak?

Biznes stolarski jest jedną z najbardziej przychylnych form założenia działalności gospodarczej. Do rozpoczęcia produkcji nie musimy zdobywać koncesji czy różnego rodzaju pozwoleń. Jedynym wymogiem do legalnego działania tartaku jest jego rejestracja w CEiDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej), gdzie wpis wolny jest od opłat. Jeśli zaś założymy tartak w formie spółki prawa cywilnego, wówczas wpisu musimy dokonać w KRS (Krajowy Rejestr Sądowy), gdzie opłata wynosi 500 zł.

Biznes stolarski i profesjonalny park maszynowy

By móc otworzyć tartak, przede wszystkim musimy dysponować dużym terenem pod tego rodzaju inwestycję oraz posiadać środki finansowe na zakup surowców. Największym kosztem w biznesie stolarskim są profesjonalne maszyny do obróbki drewna, które zapewnią najwyższą jakość finalnych produktów oraz sprawną pracę pracowników. Niezbędny jest także zakup tzw. traka, a więc urządzenia do cięcia drewna. Te oraz inne maszyny stolarskie można znaleźć m.in. na https://maszyny-stolarskie.com.pl/strugarki-czterostronne/

Koszty i ich zależność od rozmiaru inwestycji

Założenie biznesu stolarskiego to koszty w przedziale od około 25 tysięcy złotych aż po około 300 tysięcy złotych. Od czego zależy tak ogromna rozpiętość? Przede wszystkim od klasy i ilości zakupionych urządzeń do tartaku (nowe/używane). Jeśli chcemy wyposażyć swój tartak w dodatkowe, bardzo przydatne urządzenia takie jak wózek widłowy, odciąg do trocin, korowarki czy strugarki, koszty założenia biznesu stolarskiego automatycznie powirują w górę. Należy także wziąć pod uwagę transport surowców do naszego biznesu stolarskiego. Jeśli chcemy na własną rękę przywozić do swojej firmy drewno, najlepiej będzie zakupić własny samochód dostawczy.

Założenie tartaku to spora inwestycja, która powinna być bardzo dobrze przemyślana. Im większe nakłady finansowe poświęcimy na początku, tym nasze osiągnięcia i praca będzie bardziej wydajna i jakościowa. Biznes stolarski to realna szansa na osiągnięcie zysku, w związku z dużym zapotrzebowaniem na drewniane produkty. Podejmij przemyślaną decyzję i zainwestuj we własny tartak.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *