Jaki prezent na dzień kobiet?

Dzień kobiet to doskonała okazja na okazanie szacunku i uznania bliskim nam kobietom. Tradycyjne prezenty z czasów PRL-u takie jak rajstopy i goździki u niektórych wciąż budzą sentyment, jednak wiele kobiet preferuje upominki na miarę naszych czasów. Warto więc zapoznać się z poniższymi propozycjami drobnych, ale wiele znaczących prezentów.

Dzień kobiet – co to za święto?

Jest to międzynarodowe święto, które narodziło się w 1909 roku. To właśnie 8 marca każdego roku uznaje się zasługi kobiet niezależnie od ich narodowości. W tym dniu zwyczajowo mężczyźni wręczają kobietom w swoim najbliższym otoczeniu, z pracy czy rodziny, drobne upominki. Współcześnie święto nabiera nowego wymiaru, propagując równouprawnienie płci i walcząc ze stereotypami oraz dyskryminacją ze względu na płeć.

Dzień kobiet – magia tradycji

Pytanie o to, jaki prezent na dzień kobiet przygotować, pojawia się w głowie niemal każdego mężczyzny przed 8 marca. Do najpopularniejszych prezentów wciąż należą kwiaty i czekoladki. Podarowanie takiego prezentu jest szczególnie praktyczne, gdy ważna dla nas osoba mieszka w innym mieście. W takiej sytuacji bez problemu można skorzystać z usługi poczty kwiatowej. Warto jednak zamówić wybrany bukiet z wyprzedzeniem, gdyż większość kwiaciarni ma w tym okresie bardzo dużo zleceń.

Oprócz tradycyjnych goździków królują tulipany i róże. Jest to tradycyjny upominek, które docenią wszystkie kobiety. Kwiaty to uniwersalne rozwiązanie stosowane zarówno dla żony, mamy, jak i koleżanki z pracy. Ciekawym rozwiązaniem będzie też bukiet niezapominajek lub frezji, które możemy wręczyć ukochanej kobiecie. Warto zwrócić uwagę na kolory i czerwoną barwę zarezerwować dla partnerki.

Romantyczne i kreatywne upominki

Ciekawym prezentem dla bliższej kobiety może być ręcznie robiona biżuteria z drewna, kamieni naturalnych lub żywicy. Taki prezent może zostać spersonalizowany, by jak najbliżej trafić w gust obdarowywanej kobiety. Dodatkowo istnieje możliwość wygrawerowania imienia lub stosownej do okazji dedykacji.

Prezentem o silnym wymiarze sentymentalnym będzie świeca o zapachu przywodzącym wspomnienia. Można w ten sposób nawiązać do pierwszej randki lub egzotycznych wakacji. Taki prezent pozwala wyrazić to, jak ważna jest obdarowywana kobieta. Świadczy o dużym zaangażowaniu emocjonalnym, z tego powodu jest to prezent zarezerwowany dla najbliższych osób.

Alternatywa tradycyjnych prezentów

Jeżeli obdarowywana kobieta docenia praktyczne prezenty i nie jest przywiązana do materialnych upominków, z pewnością ucieszy się z bonu lub vouchera prezentowego. Istnieje wiele pakietów i opcji pomyślanych specjalnie o dniu kobiet. Częstym i zawsze trafionym wyborem jest pakiet do SPA. W zależności od wybranego zestawu zabiegów obdarowana kobieta będzie mieć doskonałą okazję, aby zadbać o swoje zdrowie i odpocząć od codziennego biegu. Dla aktywnych kobiet ceniących nowe przygody można rozważyć zakup skoku ze spadochronem lub lot paralotnią. Dobrym prezentem będzie także wspólne wyjście do ulubionej restauracji. Niezależnie jednak od wybranego prezentu, najważniejsza jest pamięć i szacunek wobec zasług kobiet w codziennym życiu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *