Naturalne stylizacje hybrydowe – po jakie produkty sięgnąć?

Pracując w dużej korporacji, w banku, w szkole, czy też uczęszczając na zajęcia, nie możemy zbytnio pozwolić sobie na wyrazisty manicure na naszych paznokciach. Wymaga tego etykieta panująca w poszczególnych instytucjach publicznych. W takich sytuacjach decydujemy się na delikatniejsze stylizacje hybrydowe z użyciem odcieni nude lub pasteli. Jeżeli jednak nie masz pomysłu na to, jak stworzyć subtelną, a zarazem elegancką kompozycję na swoich paznokciach – przejdź do dalszej części artykułu! Dowiedz się, po jakie produkty sięgnąć, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt w zaciszu własnego domu.

Przygotowanie płytki paznokcia

Zanim rozpoczniesz malowanie i zdobienie paznokci, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu płytki. Dzięki temu unikniesz pojawienia się ewentualnych odpryśnięć, smug, czy też rozwarstwiania się lakieru. Przydadzą Ci się zatem: pilniczek, bloczek polerski, kopytko oraz cleaner do paznokci. Każdy z wymienionych produktów znajdziesz m.in. w ofercie hurtowni La Diosa w naprawdę niskich cenach. Zacznij od opracowania skórek i pozbycia się wszystkich nabłonków znajdujących się na powierzchni paznokci. Pominięcie tego kroku, może zmniejszyć odporność i trwałość lakieru, czego na pewno chciałabyś uniknąć. Po oczyszczeniu paznokci zmatuj ich powierzchnie bloczkiem polerskim, nadaj wymarzony kształt i przemyj cleanerem. Doskonale sprawdzi się cleaner marki Semilac, który odtłuszcza płytkę paznokcia, nie przesuszając jej, ani nie tworząc jakichkolwiek przebarwień, czy uczuleń. Teraz możesz być spokojna o trwałość swojego manicure!

 

Czas na pomalowanie paznokci!

Po przygotowaniu paznokci pod manicure hybrydowy możesz przystąpić do stylizacji. Na początku zaaplikuj jedną cienką warstwę bazy hybrydowej, którą utwardź w lampie przez około 30 sekund. W zależności od swoich potrzeb oraz aktualnego stanu paznokci możesz zdecydować się na bazę budującą, proteinową lub witaminową. Ilość baz dostępnych na rynku jest naprawdę duża – jest więc w czym wybierać! Jeżeli nie wiesz, na którą z nich się zdecydować – najlepsza może okazać się witaminowa baza do hybrydy, która odżywia, regeneruje i wzmacnia płytkę paznokcia. Kolejnym krokiem w stylizacji hybrydowej jest nałożenie lakieru hybrydowego w wybranym przez siebie kolorze. Utwardź produkt w lampie, zaaplikuj cienką warstwę topu i włóż rękę ponownie do lampy. Gotowe!

 

 

Pomysły na subtelny manicure hybrydowy

Brak inspiracji na stworzenie neutralnej, a zarazem kobiecej stylizacji hybrydowej? Żaden problem! Za chwilę podpowiemy Ci, co możesz zrobić, aby Twój manicure prezentował się ładnie, ale nie przesadnie. Doskonale sprawdzą się drobne zdobienia, ulokowane na jednym paznokciu np. delikatny kwiat lub liść. Jeżeli jednak chciałabyś, aby każdy paznokieć wyglądał jednolicie, polecamy pomalowanie paznokci na odcień nude, a następnie przy pomocy precyzyjnego pędzelka stwórz małą kropeczkę np. w kolorze czarnym u dołu każdego paznokcia. W ten sposób uzyskasz delikatny efekt, który jednak będzie miał w sobie “to coś”. Polecamy również zdobienia geometryczne. Beżowe paznokcie w połączeniu z białymi, niesymetrycznymi kształtami będą wyglądać naprawdę ładnie. Sprawdź sama!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *