Wspinaczka – sport dla każdego

Uprawianie sportów ekstremalnych to znakomita propozycja dla osób, które lubią silne emocje i i szukają odskoczni od codziennych zajęć. To dobry sposób na odreagowanie stresu i polepszenie samopoczucia. Jednym z ciekawszych sportów ekstremalnych jest wspinaczka.


Wspinaczka skałkowa lub sportowa to nic innego jak wchodzenie po ściankach skalnych i wysokich kamieniach. Wspinać można się zarówno w naturalnym środowisku, czyli w górach lub w przystosowanych do tego obiektach, gdzie rozmieszczone są ścianki, murki, huśtawki czy mostki.

Niemal każdy może spróbować swoich sił we wspinaczce, choć mile widziane są takie predyspozycje jak  dobre poczucie równowagi i gibkość.  Co ważne, nie wymaga ona ogromnych nakładów finansowych, a w naszym kraju przybywa obiektów gdzie można uprawiać ten sport. Do tego możemy liczyć na pomoc profesjonalnych instruktorów, a nawet zapisać się na kursy wspinaczkowe z indywidualnym trenerem.

WWW.KURSY24H.PL
zobacz oferty kursów z najróżniejszych dziedzin z całej Polski

Oferta kursów wspinaczkowych jest dość różnorodna. Uczestnik kursu wspinaczkowego na sztucznej ścianie będzie mógł samodzielnie korzystać z obiektów wspinaczkowych, a trener doradzi mu odpowiedni sprzęt. Kurs skałkowy to nauka samodzielnego wspinania w rejonach skałkowych, a nie na terenach wysokogórskich. Jego ukończenie uprawnia do korzystania z obiektów sztucznych. Kurs taternicki przygotowuje natomiast do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania tego sportu w górach pozbawionych pokrywy śnieżnej. Szkółki wspinaczkowe oferują również połączony kurs skałkowo – taterniczy. Szkółki wspinaczkowe oferują też obozy wspinaczkowe czy kursy lawinowe i nawigacyjne. Dzięki nim nauczymy się rozpoznawać zagrożenie w górach oraz udzielać pierwszej pomocy.

Ciekawa oferta kursów wspinaczkowych dostarcza nowych umiejętności oraz emocji i dobrej zabawy. Można nauczyć się posługiwać sprzętem wspinaczkowym, asekurować partnera i orientować w terenie. Poza tym wspinanie się do znakomity trening kondycyjny. Bardzo często instruktorami podczas kursów są pracownicy Polskiego Związku Alpinistów. Jest to gwarancja wysokiego poziomu szkolenia i przede wszystkim bezpieczeństwa podczas zajęć. To podstawa, bowiem wspinanie nie tylko wymaga dobrej gibkości i siły, ale przede wszystkim rozsądku i wyobraźni. Tutaj moment nieuwagi może zakończyć się bardzo tragicznie.

Odwiedź blog turystyczny gory24h.pl – opisujemy górskie miejscowości, ich atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca do odwiedzenia.  Zapraszamy na gory24h.pl o każdej porze roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *