Świnoujście czy wato jechać? Nadmorskie atrakcje.

Zastanawiasz się czy warto wybrać się do Świnoujścia? Świnoujście to jedno z piękniejszych nadmorskich miast w Polsce.

Miasto Świnoujście wiąże się z nadbałtyckim miastem zlokalizowanym na wyspach, masą turystów w wakacje, portem morskim i ostatnim polskim punktem w górnym, lewym rogu mapy.

Noclegi na stronie – https://nocleg24h.pl/p-zachodniopomorskie/swinoujscie

Jednym z ciekawszych miast nad polskim morzem jest Świnoujście, znane z pięknego położenia na licznych wyspach. Są wśród nich doskonale znane turystom wyspy Wolin oraz Uzna, częstym celem wycieczek jest również trzecia pod względem popularności wyspa Krasibór. Ci, którzy wczasy nad morzem postanowili spędzić w tym mieście, na brak atrakcji i ciekawych miejsc w pewnością nie będą mogli narzekać.

 

Wybierając się w podróż do Świnoujścia potrzebuje noclegu zobacz na – http://www.noclegi24h.pl/miasto_Świnoujście.php

Co może zaoferować im Świnoujście? Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości w tym mieście?

Położone nad Zalewem Szczecińskim miasto kusi przede wszystkim łagodnym klimatem, który w połączeniu z miejscowymi solankami uczynił zeń nie tylko popularny ośrodek turystyczny, ale również cenione uzdrowisko. Dobre warunki znajdą tu dla siebie ci, którym dokuczają choroby układy oddechowego lub układu krążenia. Można tu jednocześnie walczyć z zaburzeniami przemiany materii oraz chorobami skóry.

Może akurat w tym mieście chcesz zorganizować swoje spotkanie biznesowe – http://www.e-konferencje.pl/obiekty/miasto_Świnoujście/ – obiekty na szkolenia i konferencje.

Świnoujście może się pochwalić także piękną starówką. Koniecznie trzeba tu zajrzeć na Mały i Wielki Rynek, które stanowią centrum historycznego miasta. Ciekawym zabytkiem jest XVIII – wieczny kościół Chrystusa Króla, w którego wnętrzu można ujrzeć nie tylko cenne rzeźby gotyckie, ale i zawieszony pod stropem model statku.

Wiele atrakcji tego miasta wiąże się ściśle z morzem. Koniecznie trzeba tu odwiedzić Wybrzeże Władysława IV oraz urządzone w murach dawnej siedziby władz miejskich Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Jego najcenniejszymi zbiorami są dawne przyrządy wykorzystywane w nawigacji, które cieszą się największym uznaniem w oczach turystów.

Młyn Świnoujście
Młyn Świnoujście

 

W uzdrowiskowej części miasta uwagę przyciąga neogotycka świątynia Najświętszej Marii Panny – Gwiazdy Morza. Tu również znajduje się jeden z najpiękniejszych parków na terenie Pomorza – Park Zdrojowy, na którego obszarze można wypocząć w otoczeniu pięknych drzew i krzewów. Piękne wille oraz malownicza promenada to kolejne atrakcje w części uzdrowiskowej.

Świnoujście może się również pochwalić piękną plażą, która miejscami osiąga szerokość 100 metrów. Jest ona ulubionym miejscem zabaw i wypoczynku dla tych, którzy wczasy nad morzem postanowili spędzić właśnie w tym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *