Jaki komputer do szkoły?

Wybranie odpowiedniego komputera do szkoły wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem.

Modeli sprzętu komputerowego jest na rynku bardzo dużo. Podjęcie decyzji może być bardzo trudne. Co więc brać pod uwagę, aby wybrać dobry komputer do szkoły?

Wydajność, wykorzystanie, cena

Przed udaniem się na zakupy koniecznie trzeba wziąć pod uwagę możliwości finansowe, sposób wykorzystania sprzętu oraz jego wydajność. Są to najważniejsze kryteria, które należy uwzględnić wybierając komputer do szkoły. Należy też pamiętać o tym, że zakupiony komputer powinien współpracować z aplikacjami i plikami, które w szkołach wykorzystywane są najczęściej. Do szkoły raczej nie jest wybierany laptop, jest to bowiem sprzęt, którego wydajność w porównaniu a tradycyjnym PC jest zdecydowanie niższa. Sklep komputerowy oferuje oczywiście bardzo różne modele stacjonarnych komputerów, na zakupach należy mieć na uwadze również to, czy komputer przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych czy może już dla uczniów. Uczniom w szkole podstawowej wystarczy komputer, który jest stosunkowo prosty. Na takim komputerze uczniowie powinni mieć możliwość napisania pracy domowej. Komputer powinien umożliwiać również obsługę prostych programów. Parametry komputera dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej naprawdę nie muszą być bardzo wysokie. Plusem takiego komputera będzie też atrakcyjna cena. Modeli bardziej zaawansowanych potrzebują starsi uczniowie.

Parametry, na które należy zwrócić uwagę

Uczniom szkół podstawowych (szczególnie tym z młodszych klas) wystarczy stacjonarny komputer, który ma dwu rdzeniowy procesor. Nie musi to tez być procesor najnowszej generacji trochę starszy będzie wystarczający. 4 GB pamięci RAM jest w zupełności wystarczająca. Pojemność dysku SDD może wynosić 250 GB; można także wybrać stacjonarny komputer z dyskiem HDD o maksymalnej pojemności 500 GB. Standardem jest łącze USB. Z bardziej nowoczesnych komputerów powinni korzystać uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, nie wspominając już o uczniach szkół średnich. W dalszym ciągu może to być komputer z dwurdzeniowym procesorem, ale tym razem powinien już to być procesor najnowszej generacji. Można pozostać przy takiej samej pamięci RAM.

Komputer w szkole jest dziś niezbędny. Nie musi to być komputer, który ma gigantyczną wydajność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *