Książki dla przyszłych mam

Ciąża to dla każdej kobiety tajemniczy okres radości i niepokoju. Podczas gdy w jej łonie rozwija się nowe życie, czekając, by wyłonić się na świat jako nowa istota, wyjątkowa jednostka, matka czeka w nadziei, aby nie stało się jej i jej dziecku żadna krzywda. Ciąża jest dla kobiety okresem dużego ryzyka, ponieważ przechodzi wiele subtelnych zmian w jej ciele i duszy. Fizjologiczne zmiany zachodzące w ciele sprawiają, że jest podatna na wahania nastroju, okresowe pogorszenie stanu zdrowia, wzrost ciśnienia krwi i wiele innych komplikacji zdrowotnych, na które matka może nie zawsze jest przygotowana. W tym okresie w umyśle pojawia się wiele pytań, co i ile powinna jeść, jakie ćwiczenia są korzystne dla kobiety w ciąży i co zrobić z rosnącym nadciśnieniem, które jest nieodłączną częścią każdego okresu ciąży.

Książki dla przyszłych mam – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-dla-przyszlych-mam/

Po jakie książki watro sięgnąć, by rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie pojawiają się w tym okresie. Poznać fakty i mity o ciąży, budowane przez lata. Poradniki i książki dla kobiet ciąży pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować się do nieznanego zwłaszcza pierworódkom okresu porodu oraz cudownego okresu, jakim jest macierzyństwo.

Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia

Wiedzę na temat hipnoporodu zawartą w tej książce można zgłębić, słuchając nagranego kursu na płycie CD lub słuchając czytanego tekstu przez inną osobę (np. męża) w pozycji półleżącej z zamkniętymi oczami i muzyką relaksującą w tle. Warunkiem koniecznym jest wcześniejsze zapoznanie się z podstawową wiedzą na temat ciąży i porodu oraz działaniem hipnozy. Szkoła Rodzenia dr Piechnika, którą sam nazywa hipnotyczną, opiera się na wiedzy położniczej przekazywanej w formie sugestii hipnotycznych i wykorzystuje swoje czterdziestoletnie doświadczenia zawodowe zdobyte na sali porodowej. Odczucie bólu porodowego związane jest z wieloma czynnikami: skurczami macicy, bólem i napięciem mięśni krocza i pochwy oraz stanem emocjonalnym. Dlatego wszystkie te elementy muszą być uwzględnione w zwalczaniu tych przykrych dolegliwości. Na kartach książki omówione zostaną sposoby masażu krocza i pochwy, następnie różne sposoby oddychania i parcia w trakcie drugiego okresu porodu oraz podstawowe zasady psychoprofilaktyki porodowej. Wszystko co obce i nieznane może wywoływać w nas uczucie lęku i niepokoju. Dopiero z chwilą zapoznania się z tym nowym zjawiskiem uzyskujemy zrozumienie i wewnętrzny spokój.

Przedstawiając informacje na temat ciąży i porodu skupię się głównie na fizjologii, a zjawiska patologiczne ograniczę do niezbędnego minimum pozwalającego zrozumieć pewne sytuacje położnicze. Układ badań i ich interpretacje odzwierciedlają harmonogram wizyt lekarskich, umożliwiając śledzenie na bieżąco rozwoju ciąży w poszczególnych miesiącach. Książka godna uwagi, szczególnie dla tych kobiet które rozważają właśnie taki poród.

Luśka na Planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica.

Zabawna historia Luśki, dla której ciąża i macierzyństwo początkowo jest „kosmiczną przygodą”. Książka, częściowo beletrystyczna, nie daje gotowych recept na rodzicielstwo, ale pokazuje, że może ono być przyjemnym połączeniem własnych oczekiwań z potrzebami dziecka. Bez wielkiego poświęcenia i frustracji! zawiera wiele ciekawych rozmów z ekspertami oraz z osobami znanymi (m.in. z Beatą Tyszkiewicz, Reni Jusis, Beatą Tadlą, Sylwią Chutnik…)

Autorka porusza wiele ciekawych tematów dotyczących przygotowania się do nowej roli – rodziców. Dostarcza cennych informacji oraz refleksji znanych osób nad ich macierzyństwem jaki przeżyli na własnej skórze. Nie jest to jednak zwykły poradnik, który podaje gotowe rozwiązania i zasady odnośnie samej ciąży czy porodu. Sama autorka pisze, „Nie licz, że Luśka pomoże Ci co zrobić, żebyś: była lepszą matką, żoną i kochanką/był wysportowanym, świetnie gotującym supertatą. To jest niePoradnik dla wszystkich tych, których przeraża „zimny chów” z czasów PRL, ale nie wyobrażają sobie karmienia dziecka do 5-tego roku życia.” To książka przede wszystkim dla rodziców, którzy chcą samodzielnie bez narzucania stereotypów, odnaleźć się w roli rodzica. Dla tych którzy szukają nowych rozwiązań i lubiących nowe wyzwania oraz nowe pomysły na rodzicielstwo.

Książkę szczególnie polecam młodym trochę zagubionym rodzicom, których wiadomość o ciąży również zaskoczyła, lecz pomimo tego chcą przejść przez ten piękny okres bez obaw i strachu. Książka „nie daje gotowych recept na rodzicielstwo, ale pokazuje, że może ono być przyjemnym połączeniem własnych oczekiwań z potrzebami dziecka.” – pisze autorka, ale pozostawia młodym, niedoświadczonym rodzicom możliwość dokonania wyboru najbardziej odpowiedniego dla nich samych. Nie narzucając jak należałoby w danej sytuacji się zachować, a jedynie pokazuje jakie są możliwości ich wykonania. Ujawnia wiele cennych wskazówek na przykład czy karmić piersią i jak długo, czy wskazany jest sex podczas ciąży, o których możemy przeczytać poprzez rozmowy Pauliny Holtz z różnymi specjalistami z dziedziny seksuologii, filozofii czy stylizacji. Zainteresowanych lekturą odsyłam do książki dostępnej w naszej księgarni w formie ebooka.

Instrukcja obsługi niemowlaka. Poznaj rozwój ruchowy swojego dziecka

Ebook stworzony dla rodziców niemowląt, którzy chcą zgłębić tajemnice rozwoju młodego organizmu, zaczynając od ciąży, przez poród, aż do stawianych pierwszych kroków.

Natłok informacji na temat zaburzeń rozwoju niemowląt jak tak ogromny, że coraz trudniejsze staje się bycie rodzicem. Popularne napięcie mięśniowe czy asymetria, to tylko szczyt góry lodowej, która skrywa wiele tajemnic rozwoju.

Autorem książki jest fizjoterapeuta dziecięcy, który na bazie swojej wiedzy i doświadczeń w połączeniu z doniesieniami naukowymi stworzył poradnik napisany prostym, ale profesjonalnym językiem, tak aby rodzic był w stanie w pełni zrozumieć mechanizmy kształtujące młodego człowieka. Zaburzenia napięcia mięśniowego, kamienie milowe, genetyka, dietetyka, psychosomatyka to jedne z wielu zagadnień dających obszerne spojrzenie na problematykę rozwoju niemowląt.

E-book podzielony jest na pięć rozdziałów, w których autor objaśnia specjalistyczne terminy, dzieli się swoimi przemyśleniami i radami, oraz przytacza przykłady wzięte wprost ze swojego gabinetu. Wszystko po to, aby każdy rodzic mógł lepiej obserwować rozwój ruchowy swojego dziecka i szybciej wyłapać niepokojące oznaki zaburzeń ruchowych.

„Instrukcja obsługi niemowlaka” to obowiązkowa pozycja współczesnego rodzica, zawierająca specjalistyczną, sprawdzoną wiedzę w pigułce.

Mamieństwo” opowieść o wielu spojrzeniach na problem macierzyństwa

Kolejna powieść jest skierowana przede wszystkim do młodych kobiet, które zostały matkami i które podczas kolejnych urlopów macierzyńskich, rodzicielskich i w końcu wychowawczych starają się odnaleźć w nowej roli, jaką przyniosło im macierzyństwo. Próbują obserwować rzeczywistość, nie zatracając się wyłącznie w pieleszach domowych. Opowieść skierowana jest do kobiet i nakreśla obraz kobiet, które dbają o ognisko domu rodzinnego, czynią wszelkie starania o utrzymanie resztek życia towarzyskiego, choć zdają sobie sprawę, że wychowanie dzieci odbiera im lwią część czasu, który niegdyś mogły przeznaczyć na pasje, odpoczynek, podróże czy imprezy. Są świadome również zmian, jakie zaszły w ich ciałach po kolejnych ciążach. Nadmiar obowiązków przytłacza je, ale ten sam nadmiar obowiązków jednocześnie sprawia, że czują się zmotywowane do dalszych starań przeżywania każdego dnia w sposób lepszy od mijającego. Zazdroszczą kobietom pracującym ich spełniania się i usatysfakcjonowania, jednocześnie mając na uwadze, że są w dużo lepszym położeniu od kobiet, które dzieci mieć nie mogą, a usilnie ich pragną.

Poradniki dla rodziców https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/poradniki-dla-rodzicow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *