Adobe Muse CC – projektowanie stron

Adobe Muse CC – funkcje programu

Adobe Muse CC to platforma do projektowania stron internetowych używana przez profesjonalnych projektantów do tworzenia stron internetowych bez umiejętności kodowania. Narzędzie do projektowania stron internetowych pozwala im stworzyć stronę internetową od zera i rozpocząć od utworzenia strony wzorcowej, która definiuje elementy i części ich projektu, które będą stosowane na każdej stronie witryny. Dzięki temu będą mogli umieszczać logo, nawigować po manewrach, dodawać stopki do strony wzorcowej i wybierać preferowane style akapitowe i tekstowe.

Co więcej, Adobe Muse CC umożliwia użytkownikom konfigurowanie punktów przerwania, aby mogli tworzyć dynamiczne układy i wersje swojej strony internetowej oraz stron, które można przeglądać na różnych urządzeniach. Oferuje również w pełni interaktywne widgety, które pozwalają im projektować pokazy slajdów, formularze kontaktowe oraz inne treści na swojej stronie internetowej. Adobe Muse CC pozwala użytkownikom udostępniać swoją witrynę do przeglądu lub opublikować ją na żywo.

Więcej informacji na temat tworzenia stron internetowych znajdziesz w książce Krzysztofa Wołka pod tytułem „Nowoczesne strony WWW. HTML5, CSS3, Adobe Muse, WordPress” http://www.ebooki123.pl/nowoczesne-strony-www-html5-css3-adobe-muse-wordpress_p838

Omówienie zalet Adobe Muse CC

Jedną z najciekawszych funkcji dostępnych w Adobe Muse CC jest użycie paneli akordeonowych. Tablice akordeonów są dodawane na stronie internetowej, aby użytkownicy mogli rozwijać i zwijać zawartość. Za pomocą widgetu akordeonowego użytkownicy będą mogli ustawić sposób, w jaki panele akordeonowe będą reagować lub zachowywać się po ich kliknięciu.

Panele akordeonu mogą również pracować z tagami kotwiczącymi. Znaczniki zakotwiczenia umożliwiają płynne przejście z jednej sekcji strony internetowej do innej. W związku z tym, gdy widzowie klikną określony tekst lub słowo w danej sekcji, zostaną automatycznie przekierowani do podobnej treści znalezionej wewnątrz panelu akordeonowego. Dzięki znacznikom zakotwiczenia użytkownicy będą mogli zwrócić uwagę swoich widzów na określoną treść lub informacje na ich stronie internetowej.

Tymczasem Adobe Muse CC umożliwia użytkownikom tworzenie pokazów slajdów. Korzystając z widgetu pokazu slajdów, mogą dostosować rozmiar zdjęć oraz położenie podpisów i przycisków na slajdach. Mogą również tworzyć struktury płytek i określać ich układ dla pulpitu, tabletu lub układu smartphone. Zawartość ich slajdów zmienia się dynamicznie, aby dostosować się do urządzenia, z którego korzystają widzowie.

Adobe Muse CC umożliwia także użytkownikom łatwe wybieranie i edycję obiektów w zestawach grup. Na przykład adres na stronie internetowej może zawierać kontenery tekstowe z obiektami tekstowymi wewnątrz nich. Ponieważ obiekty tekstowe mają strukturę hierarchiczną, użytkownicy zwykle muszą dużo kliknąć, zanim będą mogli edytować tekst. Dzięki prostej metodzie zaznaczania Adobe Muse CC wystarczy dwukrotnie kliknąć obiekt i mogą już go zmienić.

Aby przetestować projekt swojej strony internetowej, oprogramowanie umożliwia użytkownikom udostępnienie łącza do witryny za pomocą platformy Adobe Business Catalyst. Platforma ta jest przeznaczona do zarządzania witrynami biznesowymi. Gdy tylko będą gotowi do opublikowania swojej strony internetowej, to mogą skorzystać z funkcji przesyłania plików w Adobe Muse CC, która umożliwia im uruchomienie swojej strony internetowej za pośrednictwem platformy hostingowej innej firmy. Mogą także eksportować zawartość strony jako plik HTML do folderu, aby programiści mogli uzyskać dostęp do utworzonych przez siebie stylów CSS i obrazów, które zaprojektowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *