Wakacje first minute – czy warto?

Początek roku to dobra okazja na zakup wczasów w atrakcyjnej cenie. Wiele biur podróży już jesienią przedstawia bowiem oferty letniego wypoczynku z rabatami nawet do 30%, a w okresie zimowym jest ich prawdziwy wysyp. Na co zwracać uwagę kupując wczasy first minut?

Zima w pełni a Tobie marzą się wakacje? Możesz je zaplanować już teraz, ponieważ bura turystyczne zaczynają kusić atrakcyjnymi cenami. Musisz się spieszyć, ponieważ prawie zawsze obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy” Ale uwaga! Dobrze się zastanów i dokładnie przeczytaj umowę, zanim ją podpiszesz.

 

Nie ufaj śmierci.
Wieczny odpoczynek
to tylko wakacje.
Autor: Ewa Lipska, Żywi nie są cierpliwi

 

  Niewątpliwe korzyści

Oferta wakacji first minut kierowana jest głównie do osób, które mają możliwość zaplanowania letniego wypoczynku z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Rezerwując pokoje wcześniej, masz szeroki wybór apartamentów oraz pokoi dla większych rodzin. W sezonie wakacyjnym ich dostępność zazwyczaj jest już mocno ograniczona. Największym atutem wczasów first minut jest ich cena. Biura turystyczne oferują spore rabaty, gdyż zależy im na sprzedaniu jak największej ilości wycieczek. Dodatkowo, aby podnieść atrakcyjność oferty, klientom proponuje się tzw. „gratisy”. Są to np. dodatkowe ubezpieczenie czy bezpłatne wycieczki fakultatywne, za które normalnie trzeba zapłacić.

 

 Na co zwracać uwagę?

Przy podpisywaniu umowy z biurem turystycznym warto sprawdzić, czy zawiera ona gwarancję rezygnacji i niezmienności ceny. Jeśli chodzi o koszty wycieczki first minut, nie powinny one ulec zmianie, choć od tej zasady mogą występować pewne ustępstwa. Dotyczy to np. zmian kursu, kosztów opłat lotniskowych czy urzędowych. Klient powinien mieć możliwość bez kosztowej rezygnacji z wczasów, jeśli zmianie ulegnie termin pobytu, jego cena, program czy miejsce odlotu. Niech nie zwiodą Cię opisy typu „hotel blisko morza” – w takim wypadku zawsze warto szczegółowo wypytać o lokalizacje hotelu, gdyż blisko morza niekoniecznie znaczy blisko plaży. Pamiętaj – im dokładniejsza umowa, tym większa szansa na udane wakacje.

 

Jeden komentarz do “Wakacje first minute – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *