Czepek na basen długie włosy? Temu da się zaradzić!

Długie włosy są z pewnością bardzo atrakcyjne, lecz niestety przysparzają o wiele więcej problemów niż tylko przeraźliwe, miesięczne rachunki za szampon. Jednym z tych problemów są wyjścia na basen, gdzie długa grzywa może bardzo utrudniać pływanie, efektywnie rujnując całą naszą rozrywkę lub trening. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Większość osób, którym włosy wchodzą w drogę podczas treningu na basenie, po prostu wkłada czepek i zupełnie zapomina o tym fakcie. Niestety, ludzie z nieco dłuższą fryzurą nie zawsze mogą sobie na to pozwolić – standardowe czepki czasem nie mieszczą w sobie dłuższych włosów, co wiąże się z problemami podczas ich zakładania, a także dyskomfortem podczas samego pływania.

Jak można się spodziewać, na każdą niszę znajdzie się odpowiedź. Producenci basenowego wyposażenia pływackiego wcale nie zapomnieli o swoich długowłosych klientach, włączając w swoje asortymentu akcesoria projektowane specjalnie z myślą o ich potrzebach. Mianowicie, jest to czepek na basen długie włosy, który rozwiąże problem takiej fryzury nad wodą.

Co wyróżnia wysokiej jakości czepek na basen długie włosy?

Czepki przystosowane do długich włosów są nieco większe od swoich standardowych odpowiedników – zobacz tutaj. Wyróżniają się także odrobinę innym fasonem, który pozwala na komfortowe zmieszczenie w nich bujnej czupryny. Aby dobrze trzymały się na głowie, większość producentów stawia na dodatkowy ściągacz mniej-więcej na wysokości czoła, który przytrzymuje je nawet podczas dynamicznego treningu nad wodą.

Rzecz jasna, pozostają one bardzo wygodne – to niedopuszczalne, aby czepek na basen długie włosy w jakikolwiek sposób uwierał głowę pływaka, a tym bardziej podrażniał jego skórę. Większość z nich wykonana jest z wysokiej klasy tworzyw sztucznych, uodpornionych na działanie chloru, dzięki czemu nie tylko są przyjemne w dotyku, ale także zaskakująco trwałe, doskonale się sprawując na bardzo długi czas.

Ile wydamy na czepek na basen długie włosy?

Prawdą jest, że z uwagi na ich wyspecjalizowaną konstrukcję, czepki te mogą być nieco droższe od swoich standardowych odpowiedników – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę produkty dostarczane nam przez bardziej renomowanych producentów. Całe szczęście, różnica ta nie jest jakość szczególnie odczuwalna – tak czy inaczej, akcesoria te nie należą do szczególnie kosztownych, dlatego żaden pływak nie powinien mieć problemu ze skompletowaniem dla siebie pełnego zestawu wyposażenia.

Dlaczego warto stosować czepek na basen długie włosy?

Nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, ograniczenie komfortu podczas treningu znacznie obniża naszą wydajność. Aby osiągnąć prawdziwie satysfakcjonujące osiągi, warto zainwestować w profesjonalne wyposażenie, które jest dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb – w tym przypadku właśnie włosów! Wystarczy jednorazowy wydatek kilkudziesięciu złotych, aby rozwiązać ten naglący problem raz na zawsze i móc w pełni cieszyć się świetną rozrywką związaną z pływaniem na torze basenowym bez ograniczeń!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *