Losy Polaków na Wileńszczyźnie – wspomnienia Zdzisława Brałkowskiego

Wileńszczyzna w miniony czas – Zdzisław Brałkowski

„Wileńszczyzna w miniony czas” autorstwa Zdzisława Brałkowskiego nie jest zwykłą książką eseistyczna. Można ją raczej nazwać kulturową historią, opowieścią o losach zwykłej, polskiej rodziny, która wskutek różnych splotów losów żyje na Wileńszczyźnie. Przypomina o  świecie, który przeminął, ale który wart jest przypomnienia.

Zobacz gdzie kupić

Opowieść o ludziach dawnej Wileńszczyzny, mieszkańcach powiatu Oszmiańskiego. Centralną postacią jest Jan Brałkowski  i jego rodzina. W okolicznych wsiach i przysiółkach nie brakowało  krewnych wywodzących się z tej rodziny. Dlatego też miejscowi nazywali cały  rejon od zawsze „Brałkowszczyzną”.

Wywiad ze Zdzisławem Brałkowskim

http://autorzy365.pl/jestem-sam-sobie-sterem-zeglarzem-okretem-wywiad-ze-zdzislawem-bralkowskim_a5705

Historia rodziny Brałkowskich  wywołuje w czytelniku wachlarz różnorakich emocji. Przeżywamy wraz z  bohaterami rozterki, rozczarowania, złość, smutek, ale także radość ze  spotkania po latach. Towarzyszymy im na polu walki, jak i w życiu codziennym.

Program Ministerstwo Dobrych Książek – Radio Nadzieja poleca książkę Zdzisława Brałkowskiego

Bolesny i bardzo ważny fragment historii naszego narodu. W istocie zaś tak mało znany powojennemu pokoleniu, został bardzo dobrze wpleciony w losy  zwyczajnej rodziny.

Książka ta to bezcenne źródło informacji i wydarzeń widzianych oczyma konkretnego człowieka.

Wzruszająca i pouczająca historia siły więzi rodzinnych i miłości.

Kilka słów o Autorze:

Autor przepracował kilkadziesiąt lat, w różnych zawodach i na różnych stanowiskach. Najpierw
w fabryce, potem z młodzieżą. Wspomnienia są kanwą jego książek. Pierwszą była powieść „Syberia, inny świat”, wydana w 2015 roku. Kolejną (a pierwszą z cyklu „Zza zasłony czasu”) była „Młodości szczęśliwa”, wydana w 2016 roku. Książka „Wileńszczyzna w miniony czas” jest drugą w tym cyklu. Autor pracuje nad kolejnymi pozycjami.

Oprócz wspomnień, autor zajmuje się również poezją w lżejszej formie – limeryki, fraszki, satyra, teksty piosenek. Część z tych utworów ukazała się w autorskim tomiku „Fraszki, limeryki i inne żarciki” w 2016 roku, oraz w kilku almanachach i antologiach.

Więcej informacji o książce:

http://www.psychoskok.pl/produkt/wilenszczyzna-miniony-czas

http://www.psychoskok.pl/autorzy/zdzislaw-bralkowski

https://www.facebook.com/pg/wilenszczyznawminionyczas
Zobacz gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *