Przepis na profesjonalną wizytówkę

Zastanawiasz się, czy w dobie Internetu wizytówki są jeszcze w ogóle potrzebne? Nie zastanawiaj się dłużej – każdy nośnik informacji o Twojej firmie jest na wagę złota. W poniższym artykule podpowiadamy, jak zaprojektować wizytówkę, która zyska uznanie w oczach Twoich współpracowników i klientów.

Jakie dane umieścić na wizytówce?

Na wizytówce powinny znaleźć się niezbędne dane, które ułatwią klientom kontakt z Tobą bądź innymi przedstawicielami Twojej firmy. Nie warto umieszczać na niej wielu szczegółowych informacji – te klienci zdobędą, gdy zechcą się z Tobą skontaktować. Aby im to ułatwić, zadbaj o to, żeby na Twojej wizytówce znalazło się Twoje imię, nazwisko, numer telefonu, adres i adres poczty elektronicznej. Dobrze, jeśli znajdzie się na niej również logo Twojej firmy. Pamiętaj, aby informacje widniejące na wizytówce były aktualne!

 

Estetyka kluczem do sukcesu

Jeśli wizytówka wygląda estetycznie i wyróżnia się jakimś nieszablonowym elementem, klienci wiedzą, że mają do czynienia z profesjonalistą. Jeśli wizytówka będzie nieatrakcyjna wizualnie, nie spełni niestety swojego zadania. Przede wszystkim musisz zadbać o odpowiednią kolorystykę – najlepiej gdy jest ona spójna z barwami Twojej firmy. Umieszczone na niej dane powinny być czytelne – wizytówka musi być przejrzysta! Z tego powodu powinieneś zatroszczyć się również o wybór odpowiedniej czcionki. Na uzyskanie bardziej kreatywnego projektu pozwoli Ci umieszczenie na niej swojego zdjęcia bądź ciekawej infografiki.

 

Innowacyjna wizytówka – kod QR

Umieszczenie kodu QR na wizytówce to wciąż rzadko wykorzystywane rozwiązanie. Możesz więc wykazać się innowacyjnością i umieścić go na swojej wizytówce – Twoi przyszli klienci na pewno to docenią! Zeskanowanie kodu QR przeniesie posiadacza wizytówki wprost na Twoją stronę internetową.

 

Zadbaj o najwyższą jakość

Najwyższą jakość mogą zagwarantować Ci jedynie profesjonalne drukarnie. Specjaliści podpowiedzą Ci, jaki rozmiar wizytówki będzie najlepszy (najczęściej jest to 5 x 9cm) i jaką gramaturę papieru wybrać. Zadbają również o to, aby wizytówka była odporna na zniszczenia, a druk był trwały. Jedną z takich drukarni jest jkbprint.pl – serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Podsumowanie

Źle zaprojektowana wizytówka może przynieść odwrotny efekt od spodziewanego, dlatego powinieneś dobrze przemyśleć jej wygląd. Zadbaj o to, aby znalazły się na niej wszystkie potrzebne dane, ale nie zapominaj przy tym o walorach estetycznych i najwyższej jakości papieru. Połączenie wszystkich tych czynników na pewno przyczyni się do Twojego sukcesu. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *