Jak często należy czyścić kanalizację?

Zapchana kanalizacja w naszym domu to prawdziwa zmora. Często unosi się z niej nieprzyjemny zapach, a woda w umywalce nie chce spływać tak szybko, jak to możliwe. Winą za taki stan rzeczy możemy obarczyć wiele czynników. Może być to niewłaściwie wykonana instalacja kanalizacyjna, wieloletnie niewłaściwe użytkowanie lub rzadkie czyszczenie. Tylko jak często powinniśmy czyścić kanalizację domową i jak to robić?

Mogę samodzielnie?

Pierwszą myślą jest wezwanie na miejsce hydraulika – fachowca, który nie tylko zrobi to za nas, ale i zrobi to w sposób fachowy. Jednak zanim do tego dojdzie, zwykle zabieramy się za to samodzielnie. Szukamy sposobów na stronach internetowych, usiłujemy dotrzeć do różnych, nietypowych miejsc instalacji domowymi sposobami lub ograniczamy się do wlania środka chemicznego dostępnego w każdym supermarkecie. W efekcie nie pozbywamy się problemu, a jedynie możemy go pogłębić.

 

Dlaczego znów się zapchało?

Częstym powodem zapchania się kanalizacji jest niewłaściwe jej użytkowanie. Aby mogła dobrze funkcjonować, nie może otrzymywać zbyt dużych kawałków jedzenia czy odpadów stałych, które zatrzymują się w krętych miejscach instalacji i tworzą zatory. Warto pamiętać, że zły wpływ na kanalizację ma także gruz czy piasek, które zapychają rury i wymagają częstej naprawy. Do kogo zatem się zwrócić?

Sprawdź: Przepychanie rur – stankan.pl

Tylko fachowa pomoc

Warto zdecydować się na szybką i sprawną pomoc fachowca. Oczywiście, doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest to dość duży wydatek i nie każdy chciałby lekką ręką wydawać pieniądze na odpady, jednak niewłaściwa próba naprawy spowoduje, że tylko pogłębimy problem, a na końcu będziemy zmuszenie wezwać hydraulika, by naprawił szkody, które wyrządziliśmy.

Dlatego lepiej wystrzegać się błędów. Musimy zwracać uwagę na właściwe użytkowanie kanalizacji i nie pozwolić na to, by zbyt duże resztki jedzenia, fragmenty duże i stałe czy drobne kawałeczki piasku i gruzu spływały wraz z nią do odpływu. Dodatkowo pamiętajmy o inspekcji kanalizacji oraz o tym, że czyszcząc kanalizację na własną rękę tylko pogłębiamy problem i możemy doprowadzić do zniszczenia instalacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *