3 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając dewelopera

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z koniecznością wyboru dewelopera. Decyzja nie powinna być przypadkowa – sprawdzić należy wiarygodność i doświadczenie dewelopera oraz zapoznać się z jego dotychczasowymi realizacjami.

1) Co składa się na wiarygodność dewelopera?

Rzetelny deweloper nie ma powodu, aby ukrywać swoje wyniki finansowe. W pierwszej kolejności warto zatem sprawdzić, czy wybrana firma udostępnia takie informacje choćby na swojej stronie internetowej. Przykładowo Vantage Development deweloper z Wrocławia mieszkania dostępne dla klientów publikuje na firmowej stronie, razem ze swoimi wynikami finansowymi z różnych lat.

Klienci zainteresowani mieszkaniami powstającymi w ramach poszczególnych inwestycji nie powinni też mieć utrudnionego dostępu do prospektów informacyjnych. To specjalne dokumenty, których treść obejmuje informacje prawne i finansowe o danej inwestycji.

O ugruntowanej pozycji dewelopera na rynku świadczy także fakt, że jest on członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD). Przynależność do tej organizacji oznacza, że przestrzega on standardów zawartych w Kodeksie Dobrych Praktyk, który został zaakceptowany przez UOKiK.

2) Doświadczenie jest kluczowe

Na sukces inwestycji składa się wiele czynników, m.in. doświadczenie dewelopera. Vantage Development deweloper z Wrocławia mieszkania buduje od lat 90. ubiegłego wieku. Firma rozwija się niezwykle dynamicznie, a jej głównym obszarem działalności jest Wrocław.

Aktualnie klienci zainteresowani zakupem mieszkania we Wrocławiu mogą wybierać wśród kilku gotowych inwestycji. Ostatnie lokale w sprzedaży są dostępne w ramach osiedla Nowy Gaj. Na inwestorów czekają także mieszkania z inwestycji Dorzecze Legnickiej. Deweloper jest też zaangażowany w przedsięwzięcie Promenady Wrocławskie, w ramach którego na terenie Wrocławia powstaje nowe osiedle.

Doświadczenie jest cenne, dlatego najlepsi inwestorzy często są wyróżniani. Vantage Development z Wrocławia za swoje inwestycje był wielokrotnie nagradzany. Wspomniane już Promenady Wrocławskie są nominowane do nagrody Dolnośląski Gryf w kategorii regionalny produkt roku.

Zobacz również: Mieszkania deweloperskie – zalety inwestowania

3) Dotychczasowe realizacje – sprawdź, jak mieszka się innym

Doświadczenie każdego dewelopera wynika z jego dotychczasowych realizacji. Vantage Development prezentuje zbudowane osiedla na swojej stronie internetowej. Ten deweloper z Wrocławia mieszkania buduje od wielu lat – lista zrealizowanych przez niego inwestycji jest bardzo długa.

Przed zakupem mieszkania warto odwiedzić już istniejące osiedla i porozmawiać z ich mieszkańcami. Informacje o kłopotach z odbiorem mieszkań czy usunięciem stwierdzonych usterek to bardzo cenne wskazówki, które mogą zaważyć na podjętej decyzji. Ponieważ zakup mieszkania to duża inwestycja, ostrożność i dokładne rozeznanie się w ofercie deweloperów jest niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *