Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachingu

Od niedawna w Polsce karierę robi coaching. Dobrze jest znać ten termin, jednak nie wszyscy wiedzą, co to ten coaching jest. Właśnie do tych odbiorców kieruje swoją publikację Artur Tołłoczko „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu”.

Książka w ciekawy sposób mówi nie tylko o tym, czym jest coaching i jakie są jego rodzaje, ale pozwala nam także „wejść” na sesję. Jest to możliwe dzięki formule przyjętej przez autora. Otóż książka ma formę zapisu sesji coachingowej. Oczywiście jest to sesja wymyślona, jednak mimo wszystko pozwala „odczuć” jak wygląda praca z trenerem.

Kontakt z coachem sprawia, że ludzie rozwijają się szybciej i osiągają bardziej satysfakcjonujące ich rezultaty. Podczas pracy ze specjalistą pogłębiają swoją świadomość, poznają, co jest dla nich ważne, jakie wartości decydują o ich życiowych i zawodowych wyborach.

Menedżer awansuje i natrafia na wiele nowych dla niego spraw. Potrzebuje sobie je poukładać, znaleźć odpowiedzi na pytania: „jak sobie poradzić z tym czy z tamtym”. Ktoś inny ma świetny pomysł, tylko nie wie, jak się zabrać do jego realizacji. Jeszcze ktoś ma marzenie i potrzebuje kogoś, kto przeanalizuje z nim proces dojścia do założonego celu. Czasami przychodzi człowiek, który nagle znalazł się w niecodziennej, trudnej dla niego sytuacji i potrzebuje kogoś, kto spojrzy na nią z boku i bez emocji

Artur Tołłoczko, Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachingu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *