Jak stosować ho’oponopono?

Hawajczycy mają wspaniałe narzędzie do oczyszczania własnych myśli, byśmy mogli usłyszeć ten cichy głos wewnątrz nas.  By móc odzyskać wewnętrzną równowagę. Zadaniem ho’oponopono jest oczyszczenie podświadomego umysłu, doprowadzenie go do „stanu zero”, wtedy bowiem, w procesie tworzenia rzeczywistości, wspomnienia z przeszłości nie odgrywają żadnej roli.

Ale jaki właściwie przebiega ten proces oczyszczania? Jeśli jest on najważniejszą rzeczą, rdzeniem całego procesu by oczyścić umysł i doprowadzić go do „stanu zero” – to jak tego dokonać?

Jak możesz uzdrawiać siebie i innych? Jak możemy się wyleczyć?

Dlaczego miałoby to wpływać na wszystko co siedzi „tam” poza nami? Sekretem jest to, że nie ma czegoś takiego jak „tam” – wszystko dzieje się w naszym umyśle, wewnątrz nas. Wszystko, co widzisz, wszystko, co słyszysz, każdą osobę, którą spotykasz, doświadczasz w swoim umyśle. Myślisz, że to zwalnia cię to z odpowiedzialności. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie: jesteś odpowiedzialny za wszystko, co myślisz, i wszystko, co zwraca twoją uwagę. Jeśli oglądasz wiadomości, wszystko, co usłyszysz w wiadomościach, należy do ciebie.

Są cztery proste kroki tej metody, a ich kolejność nie jest ważna. Pokuta, przebaczenie, wdzięczność i miłość są jedynymi siłami w pracy nad umysłem – te siły mają niesamowitą moc.

Wyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wyjatkowe-ksiazki-ktore-lecza-ducha-i-cialo/

Najlepszą częścią  Ho’oponopono jest to, że możesz zrobić to sam, nie potrzebujesz nikogo, żebyś wprowadził to w życie. Nie potrzebujesz nikogo, byś mógł się usłyszeć. Możesz „wypowiadać” słowa w twojej głowie. Moc tkwi w uczuciu i gotowości Wszechświata do wybaczania i miłości.

Okazuje się, że kochanie siebie jest najlepszym sposobem na poprawę siebie, a gdy poprawiasz siebie, poprawiasz swój świat.

Krok 1: Pokuta – Przepraszam

Postaw się w sytuacji bycia twórcą swojego świata. Bierz odpowiedzialność za wszystko, co stworzyłeś i zrobiłeś. Tak długo, jak tylko problem jest zewnętrzny, a związane z nim problemy są zewnętrzne, podobnie są rozwiązania. Kiedy rzeczy są wewnętrzne, rozwiązania są również wewnętrzne. W ten sposób możesz szybko i łatwo uzyskać zmianę i uzdrowienie.

Uświadomienie sobie tego może być bolesne i najprawdopodobniej nie oprzesz się przyjmowaniu odpowiedzialności za problemy typu „tam”, dopóki nie zaczniesz ćwiczyć tej metody na bardziej oczywistych  problemach typu „tutaj”. Wtedy zobaczysz rezultaty.

Wybierz coś, co już wiesz, że sam się do tego przyczyniłeś? Nadwaga? Uzależnienie od nikotyny, alkoholu lub jakiejś innej substancji? Czy masz problemy z gniewem? Problemy zdrowotne? Zacznij od tego i powiedz, że jest ci przykro. To cały krok: Przepraszam.

„Zdaję sobie sprawę, że jestem odpowiedzialny za (problem) w moim życiu i czuję skruchę, że coś w mojej świadomości to spowodowało.”

 

Krok 2: Poproś o przebaczenie – PROSZĘ

Nie martw się o to, kogo prosisz o wybaczenie. Po prostu powiedz! PROSZĘ WYBACZ MI. Zapamiętaj swoją skruchę z kroku 1, gdy prosisz o wybaczenie.

 

Krok 3: Wdzięczność – DZIĘKUJĘ

Słowo „DZIĘKUJĘ” – znowu nie ma znaczenia, komu i za co dziękujemy. Możemy dziękować np.  swojemu ciału za wszystko, co dla nas robi. Podziękuj sobie za bycie najlepszym z możliwych. Dzięki Bogu. Dziękuj wszechświatowi.

 

Krok 4: Miłość – KOCHAM CIĘ

Powiedz, KOCHAM CIĘ. Powiedz to do siebie, powiedz to Bogu. Powiedz, KOCHAM CIĘ do powietrza, którym oddychasz, do domu, który cię chroni. Powiedz, KOCHAM CIĘ swoim wyzwaniom. Poczuj to. Nie ma nic tak potężnego jak Miłość. To jest to!

 

Cała praktyka w pigułce. Prosty i niezwykle skuteczny sposób podświadomego oczyszczenia umysłu. A to wszystko w tych niezwykłych książkach Wojciecha Filabera.

http://www.psychoskok.pl/autorzy/wojciech-filaber/

Huna w języku hawajskim oznacza „sekret”

Huna, w najczystszej postaci, jest starożytną wiedzą umożliwiającą człowiekowi połączenie się z jego najwyższą mądrością wewnątrz. Zrozumienie i wykorzystanie podstaw lub „siedmiu zasad” Huny ma na celu uzdrowienie i harmonię dzięki mocy umysłu . Ta uzdrawiająca sztuka i nauka o Ziemi ma naturę duchową, doświadczenie jej koncepcji daje nam możliwość zintegrowania umysłu, ciała i ducha.

Odzyskaj wewnętrzną równowagę, by znaleźć „klucz” do szczęścia

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/odzyskaj-wewnetrzna-rownowage-by-znalezc-klucz-szczescia/

Można uznać nauki Huny jako jedno z narzędzi natury pomocne w rozwoju wewnętrznego poznania i wzmocnienia wrodzonych zdolności psychicznych.

Siedem zasad huny

  1. IKE – Świat jest taki, jak myślisz.
  2. KALA – Nie ma ograniczeń, wszystko jest możliwe.
  3. MAKIA – Energia płynie tam, gdzie skupia się uwaga.
  4. MANAWA – Teraz jest moment mocy.
  5. ALOHA – Kochać to być szczęśliwym.
  6. MANA – Cała moc pochodzi z wnętrza.
  7. PONO – Skuteczność jest miarą prawdy.

 

ho oponopono
ho oponopono

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *