Konopie w natarciu, czyli w czym marihuana jest lepsza od alkoholu?

Pomimo niesłusznej opinii dotyczącej marihuany, większość społeczeństwa uważa ją za wyjątkowo szkodliwą, dlatego nielegalną. Najgłośniej oskarżający i najwięcej mający do powiedzenia są ci, którym nigdy nie było dane skosztować „zielonego szczęścia”. Inaczej przedstawia się sytuacja dotycząca alkoholu, który mimo ogromnej szkodliwości jest powszechnie znany w społeczeństwie, co więcej cieszy się niespotykaną popularnością. W czym lepszy jest dym marihuany od płynów z procentami?

Pierwszym i najważniejszym argumentem potwierdzającym to, że marihuana jest bezpieczniejsza od alkoholu, jest to, że nie ma przypadków chorób śmiertelnych przedawkowania marihuany. Całkowicie przeciwnie jest w związku z alkoholem, które swoje śmiertelne żniwo zwiększa z roku na rok. Ciężko tu wspomnieć o jakichkolwiek statystykach, gdyż nie sposób jest zliczyć ofiar, które zmarły w wyniku wypadków samochodowych, wypadkach w pracy i wiele innych z udziałem alkoholu.

Idąc tym tropem- leczenie w szpitalach, naprawianie dróg i innych rzeczy, które ucierpiały podczas pijackich wypadków, kosztuje podatników ogromne pieniądze. I znów w odniesieniu do palenia marihuany, nie można tego porównać, gdyż nie ma mowy o porównywalnej skali wypadków z konopiami w roli głównej.

Innym czynnikiem wpływającym pozytywnie na ocenę marihuany, są skutki w zachowaniu zaraz po spożyciu. Picie alkoholu wiąże się często z napadami agresji, rozbojami, a i nie raz słyszano o przypadkach przemocy domowej, wywołanej piciem alkoholu. Nie jest to oczywiście reguła i nie należy wiązać z tym wszystkich pijących alkohol. Prawdą jest natomiast fakt, że po paleniu „trawki” nie zajdzie żadne z tych przykrych i niebezpiecznych skutków. Jedyne co można zauważyć w zachowaniu ludzi palących, to wzmożony głód, wyciszenie lub rozbawienie. Nieliczne przypadki wiążą się z napadami agresji lub podobnymi przykrymi skutkami, co jest częstym zjawiskiem podczas spożywania alkoholu.

marihuana czy alkohol
marihuana czy alkohol

Z piciem alkoholu wiążą się trwałe uszczerbki w zdrowiu. Wymienienie wszystkich chorób związanych z piciem alkoholu zajęłoby mnóstwo czasu. Najważniejsze jest jednak to, że alkohol nie ma zbyt pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Zupełnie przeciwnie jest w związku z paleniem marihuany. Jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie jest potwierdzony wieloma badaniami. Zawarte w konopiach składniki pomagają w walce z nowotworami, chorobami oczu (jaskra), padaczką czy Parkinsonem. Lista chorób, na które pozytywnie wpływa palenie marihuany jest dużo dłuższa.

Warto również wspomnieć, że marihuana jest środkiem dużo mniej uzależniającym niż alkohol. Alkohol jest trucizną, której regularne spożywanie szybko uzależnia. Z paleniem „trawki” jest zupełnie inaczej. Choć również może dojść do uzależnienia, to jej odstawienie jest prostsze i nie wywołuje praktycznie żadnych skutków ubocznych. W przypadku alkoholików, całkowite odstawienie wiąże się z bolesnymi i przykrymi dolegliwościami, natomiast zdarza się również, że może skończyć się to śmiercią.

Najważniejsze jest jednak, by wszystko traktować jako przyjemność i środek rekreacji, a w jego stosowaniu poznać umiar. Warto zaznaczyć że nasiona marihuany nie zawierają THC więc są w Polsce legalne oraz często wykorzystywane do produkcji wyrobów prozdrowotnych. Dużo więcej o konopiach i ich wpływie znajdziesz na pechy.pl.

——————————————————————————————————–

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *