Pozytywne nastawienie drogą do sukcesu w sieci – blogowanie

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jedni blogerzy odnoszą wielki sukces w sieci a inni nie? Co jest tego przyczyną? Czy jest nim oprogramowanie jakie używają przy swojej pracy, a może doświadczenie, które zdobyli przez lata blogowania? Według mnie wszystkie te czynniki mają większy bądź mniejszy wpływ na to, czy odniesiemy sieciowy sukces czy porażkę. Jest jednak jeszcze jeden element, który jest podstawowym składnikiem sukcesu – mowa tu o Pozytywnym Nastawieniu.

W historiach postaci, które odniosły wielki życiowy sukces, znaleźć można jeden wspólny element, a jest nim właśnie: odpowiednie nastawienie. Każda z tych osób zaczynając swoją drogę na szczyt nigdy nie myślała o porażce, nawet jeśli zadania, które przed sobą stawiała, na pierwszy rzut oka wydawały się niemożliwe do spełnienia.

To samo podejście można zastosować podczas prowadzenia własnego bloga. Nawet jeśli na początku sytuacja często wygląda nieciekawie, a liczba ludzi odwiedzających naszą stronę jest niewielka, nie powinno nas to zniechęcać do działania. Jeśli w tym momencie ulegniemy negatywnym myślom na pewno odniesiemy porażkę. Wystarczy tylko spojrzeć na rzeszę amerykańskich nastolatków, którzy w cudowny sposób pojawiają się w sieci z coraz to bardziej popularnymi blogami. Często zdarza się, że kilkumiesięczny blog wskakuje na pierwsze miejsca wyszukiwania we frazach z milionową konkurencją. Bardzo dobrym pomysłem na budowanie własnego nastawienia jest wzorowanie się na innych osobach, które odniosły już sukces.

Przykłady ciekawych blogów o różnej tematyce:
szkolenia, rozwój osobisty: www.rynekszkolen.pl, www.aszkolenia.pl
wesele, ślub: www.wesela24h.pl
turystyka: www.morze24h.pl, http://gory24h.pl
konferencje: www.moje-konferencje.pl, www.gdziekonferencje.pl

Pozytywne nastawienie jest bardzo zaraźliwe, dlatego posiadający je ludzie potrafią w zadziwiający sposób budować wokół swoich blogów ogromne społeczności, co w rezultacie staje się przepustką do sukcesu. Dzięki pozytywnemu nastawieniu stajemy się też lepszymi marketing owcami, a to dlatego, że już przed sprzedażą jakiejkolwiek rzeczy czujemy się spełnieni. Poza tym, sami jesteśmy przekonani o ogromnej wartości sprzedawany przez nas produktów, co w późniejszym czasie pozwala nam w prosty sposób przekonać do nich również naszych klientów. Tym sposobem budujemy także naszą pewność siebie, która jest podstawą podczas prowadzania jakiejkolwiek działalności. Nie ważne czy mowa tutaj o prowadzeniu bloga, czy też ogromnej korporacji.

Po pewnym czasie sami dostrzeżemy, że dzięki odpowiedniemu stanowi umysłu prowadzony przez nas biznes sieciowy zaczyna odnosić ogromne sukcesy, ale także nasze życie prywatne ulega wielkim zmianom – oczywiście na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *