Podnoś swoje umiejętności

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, to jeśli pragniesz być w tym coraz lepszy, musisz zdobywać nowe umiejętności i ulepszać te, które już posiadasz. Przyznasz, że to stwierdzenie ma sens? Jest to zjawisko całkiem normalne dla człowieka, który pragnie odnieść sukces. Nie każdy jednak ma to na uwadze i sporo ludzi ignoruje ten fakt. Zatem niniejszy tekst wyjaśni, jak bardzo jest to ważne.

Wszyscy coś robimy w życiu, czymś się zajmujemy – w kontekście tego artykułu rzecz tyczy się pracy, biznesu czy realizowaniu różnych przedsięwzięć itp. Jednakże rzecz w tym, że pragnąc odnieść upragniony sukces, otrzymać awans czy zrealizować wartościowy cel nie wystarczy tylko „coś robić”. Bardzo ważne w tym wszystkim jest wiedzieć „jak to robić” i co można zrobić lepiej. I tutaj na arenę wchodzą umiejętności, ponieważ nie ma chyba takiej dziedziny w życiu, która by ich nie wymagała. Należy też zrozumieć, że umiejętności nie są tylko po to, ażeby je zdobyć i mieć spokój, lecz również po to, aby je stale rozwijać oraz przyswajać sobie nowe – oczywiście wskazane są takie, które będą przydatne. Nawet lenistwo potrzebuje pewnego opanowania tej sztuki i może być doprowadzone do perfekcji, chociaż nie jest ono zalecane. Skoro już przy lenistwie jesteśmy.

Wiele osób – a można powiedzieć, że zdecydowana większość – niestety nie wykazuje chęci do ciągłego rozwijania się i ulepszania potrzebnych umiejętności – nie mówiąc już nic o zdobywaniu nowych. Ci ludzie są potem zdziwieni, że ich biznesy się nie rozwijają, nie dostają awansów i podwyżek w pracy, a ich przedsięwzięcia walą się w gruzy. Inaczej być nie może, albowiem stagnacja doprowadzi w końcu do regresu. Sukces osiąga się poprzez działanie, rozwijanie się i zdobywanie takiej wiedzy i umiejętności, które są niezbędne w wybranej przez siebie dziedzinie. Żeby osiągnąć prawdziwy sukces, trzeba stać się ekspertem z prawdziwego zdarzenia. I Ty możesz nim zostać, jeśli będziesz nastawiony na ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki i przeskakiwanie jej. Co należy zatem zrobić?

To już wiesz. Przyda się mimo wszystko trochę wyjaśnić tę kwestię. Przede wszystkim musisz ustalić, co pragniesz osiągnąć w życiu i na jakim polu będziesz działać; musisz być w 100% pewien, że dziedzina, którą sobie wybrałeś, jest właśnie tą, której w pełni się poświęcisz. Następnie ustal, jakiej konkretnie wiedzy i umiejętności będziesz potrzebował, żebyś dzięki temu się rozwijał. Pamiętaj, że to, co robisz, rozwija się tylko dzięki temu, że i Ty się rozwijasz. To symbioza i zrozum, że Twoje czyny wynikają z tego, kim jesteś i co sobą reprezentujesz. Twój biznes czy praca są Twoim wiernym odzwierciedleniem – są odbiciem Twojego do nich podejścia i zasadniczo tak jest ze wszystkim w życiu. Kiedy już ustalisz, jaki rodzaj wiedzy Ci się przyda i jakich umiejętności potrzebujesz nabyć, to zaangażuj się w ich zdobywanie. Owszem, potrzebne jest włożenie w to wysiłku, uwagi, poświęcenia i wiary w to, że wszystko się uda, jednak jest to warte zachodu, wziąwszy pod uwagę to, co można dzięki temu osiągnąć. Każdy, kto osiągnął sukces, to wie. Ty też się dowiedz.

Nie daj się natomiast zwieść błędnym poglądom, iż nie trzeba rozwijać własnych umiejętności czy zdobywać nowej wiedzy, gdyż jest to nieprawdą. Tak mówią jedynie ci, którzy ugrzęźli w jednym miejscu i nie mają żadnych sukcesów na swoim koncie albo są one bardzo małe. Nie możesz się na takich ludzi oglądać ani tym bardziej ich słuchać. Dla własnego dobra lepiej poszukaj takich osób, które nauczą Cię tego, czego potrzebujesz do osiągnięcia własnego sukcesu. Może nie jest to lżejsza droga niż droga człowieka leniwego, jednak na jej końcu Ty zobaczysz coś, co będzie Ci zapierać dech w piersiach, a leniwiec nie zobaczy nic. Wybór jest chyba oczywisty i nie ma sensu się nad tym dłużej zastanawiać. Tak więc rozwijaj się, szukaj potrzebnej wiedzy, ulepszaj nabyte umiejętności i zdobywaj nowe. Sukces już na Ciebie czeka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *