Zmiana pracy często wiąże się ze zmianą kwalifikacji.

Jest to dość oczywista sprawa, ale nie wszyscy jednak wiążą temat zmiany pracy z koniecznością nabycia nowych umiejętności.

Nawet wówczas, gdy chcemy przejść do firmy zajmującej się podobną tematyką do tej obecnej, to i tak wcześniej czy później okazuje się, że konieczne są nowe umiejętności, bo standardy nowej pracy odbiegają od tych panujących na obecnym stanowisku. Szkolenia zawodowe to podstawa, w tym temacie od lat ruch jest ogromny.

Podobnie ma się sprawa, gdy chcemy zupełnie zmienić pracę i potrzebujemy wielu nowych umiejętności, w tym kwalifikacji interpersonalnych, takich jak: asertywność, autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem, umiejętność wystąpień publicznych, czy skuteczne wywieranie wpływu. Dalej umiejętności specjalistycznych adekwatnych do naszego zawodu oraz tych językowych, które wpływają na wysokość naszych zarobków oraz na awansowanie. Zwykle mówi się, że osoba posługująca się biegle przynajmniej jednym językiem obcym otrzymuje minimum tysiąc złotych więcej do pensji. Chodzi oczywiście o osoby pracujące w międzynarodowych firmach.

————————————————–

Chcesz poczytać więcej na temat tego, jak założyć swój własny biznes? Tu znajdziesz podpowiedzi https://www.poradniki24h.pl/721/polecamy-ksiazke-nauka-biznesu-krok-kroku-kacper-daria/

————————————————–

Zmiana pracy to również często zmiana wizerunku, o czym mowa?
O zadbaniu o takie szczegóły, jak pełne uzębienie, zapanowanie nad schludnym wyglądem naszych włosów i cery, a także nad reprezentacyjnym wyglądem dłoni. Panie powinny dbać o regularne maskowanie odrostów, a panowie, o przycinanie brody czy zupełnym goleniu się przy porannych czynnościach higienicznych. To właśnie drobne szczegóły sprawiają czy przyszły właściciel będzie chciał widzieć nas w swoim zespole czy też nie. W opanowaniu problemów skórnych pomogą nam oczywiście profesjonaliści w gabinetach kosmetycznych, a przy problemach z uzębieniem stomatolodzy. Nie warto odkładać decyzji o takich zabiegach, bo czas działa tu na naszą szkodę.

W momencie, gdy obecna praca wywołuje w nas tylko negatywne emocje warto pomyśleć o tym wszystkim, co może się przyczynić do zmiany zatrudnienia na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *