Co nowego w systemie Windows Server 2019 Essentials?

Windows Server 2019 Essentials odpowiada na potrzeby małych firm zatrudniających od 25 użytkowników lub korzystających łącznie z 50 urządzeń.

Najnowszy Windows Server 2019 Essentials został opracowany po szerokich konsultacjach w celu zrozumienia potrzeb małych firm.

Od dawna klienci z małych firm korzystają z usług w chmurze. Jednak lokale biznesowe nadal potrzebują serwerów jako cennych aktywów, które pomagają we wspieraniu operacji, które nie są jeszcze kompatybilne z technologią chmury.

Windows Server 2019 Essentials to kolejna wersja lokalna, którą użytkownicy małych firm uznają za odpowiednią.

Istnieją przesłanki firmy Microsoft, że Windows Server 2019 Essentials może być ostatnią wersją Windows Server Essentials.

Niemniej jednak firma będzie kontynuować obsługę Server Essentials w oparciu o istniejący harmonogram usług.

Słowo od firmy Microsoft wskazuje również, że nowa wersja będzie miała takie same specyfikacje techniczne i licencyjne, jak poprzednie wersje.

Jeśli zamierzasz używać systemu Windows Server 2019 jako kontrolera domeny, system Windows Server 2019 Essentials musi być jedynym kontrolerem domeny i być wystarczająco elastyczny, aby uruchamiać wszystkie role Flexible Master Operations (FSMO) i zezwalać na dwustronne relacje zaufania z innymi domenami Active Directory.

Nowe podejście

Nowy system Windows Server 2019 Essentials będzie obsługiwał nowe funkcje i sprzęt, takie jak usługi migracji pamięci masowej i informacje o systemie , bez włączania roli Essentials Experience.

Niektóre z usuniętych funkcji pozostawiają administratorów systemu i małe firmy bez opieki, ponieważ nie będą już obsługiwać tych funkcji:

  • Zdalny dostęp do serwera przez Internet
  • Scentralizowane kopie zapasowe komputerów klienckich
  • Integracja z Office 365

Wobec braku powyższych funkcji niektórzy kluczowi interesariusze, z którymi konsultowano się przed wprowadzeniem systemu Windows Server 2019 Essentials, wyrazili niezadowolenie z nowej implementacji, ponieważ nowa wersja wygląda jak serwer podstawowy i nie jest skonfigurowana do działania jako kompletny pakiet Essentials.

W odpowiedzi na takie twierdzenia firma Microsoft sugeruje, aby administratorzy systemu korzystali z Centrum administracyjnego systemu Windows jako części zastąpienia utraconych funkcji.

Zalecają również korzystanie z pakietu Microsoft Business Licensing w celu uzyskania dostępu do usług hostowanych w centrach danych firmy Microsoft, zamiast uruchamiania aplikacji i przechowywania ich plików.

Korzystanie z Office365 jako opcji udostępniania plików i narzędzia do współpracy jest kompletne, jeśli weźmiesz pod uwagę aplikacje biurowe, inteligentne rozwiązania, system Windows 10, zabezpieczenia i mobilność w przedsiębiorstwie.

Inne funkcje obsługiwane przez Office 365 to poczta e-mail, przechowywanie w chmurze, kalendarz, ochrona danych i nie tylko.

Ci, którzy mogą nie widzieć potrzeby przejścia na nowy system Windows Server 2019 Essentials, nadal mogą uzyskiwać dostęp do systemu Windows Server 2016 Essentials za pośrednictwem osi czasu Long-Term Servicing Channel (LTSC).

To samo dotyczy tych, którzy zdecydowali się na aktualizację z bieżącej instalacji serwera do edycji 2019.

 


 

Porady123 - Biblia Windows Server 2019. Podręcznik Administratora

Propozycja nie tylko dla początkujących administratorów, lecz także dla tych doświadczonych, pragnących szybko i w przyjazny sposób poznać nowości nowego systemu serwerowego firmy Microsoft. Prezentuje najważniejsze jego funkcje i możliwości.


 

Co mamy w Windows Server 2019 Essentials?

Mimo że nowe Essentials będą miały takie same cechy, jak te we wcześniejszych wersjach, wyróżniają się następujące:

  • Pojedyncza licencja obejmująca licencje dostępu klienta (CAL) dla 50 urządzeń lub 25 użytkowników
  • Mniejsze koszty
  • Możliwość uruchamiania tradycyjnych aplikacji, takich jak udostępnianie plików i udostępnianie drukarek

Pomysł stojący za decyzją Microsoftu o zmniejszeniu funkcjonalności systemu Windows Server Essentials w edycji 2019 Server może nie być dla wszystkich jasny.

Jednak głównym założeniem było wprowadzenie małych firm na platformę Microsoft 365 Business.

Platforma biznesowa jest oparta na subskrypcjach obejmujących system Windows 10, Enterprise Mobility and Security oraz Office 365.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *