Ebook a PDF: jaka jest różnica?

Wiele osób uważa, że ​​plik PDF to to samo co ebook lub że plik PDF działa w czytniku tak samo dobrze jak ebook. Ale tak nie jest. Więc jakie są różnice? A jeśli chodzi o ebook czy PDF, co jest lepsze dla czytnika?

 

Ebooki

Ebooki to pliki ePub lub MOBI, które zostały stworzone specjalnie dla czytników e-booków, a tekst w nich można zmienić, tak jak na stronie internetowej. Czytelnicy mogą dostosować rozmiar czcionki, krój pisma i inne opcje wyświetlania. Podobnie jak strony internetowe, ebooki są oparte na HTML. Ebooki nie mają numerów stron, więc nie odwołuj się do nich w tekście. Zamiast tego poruszamy się „w następnej sekcji / rozdziale / na końcu książki”. Te książki nie mogą być drukowane przez użytkownika.

Pliki PDF

PDF nie jest prawdziwym ebookiem. Tak, są elektroniczne i dlatego często są uważane za elektroniczną „książkę”, ale są zaprojektowane do wyświetlania dokumentu drukowanego o stałym układzie. Oznacza to, że pliki PDF będą wyglądać tak samo niezależnie od urządzenia, na którym je przeglądasz, od małego telefonu po tablet lub ekran komputera. Będzie zawierał wszystkie te same słowa w tych samych wierszach, te same style i te same czcionki. Jedyną różnicą jest rozmiar strony ze względu na urządzenie. Pliki PDF nie są oparte na HTML, ale są zbudowane z „obiektów”. Pliki PDF mogą być łatwo drukowane przez użytkownika.

 

Ebook a PDF

Ebooki to najlepsza opcja pliku dla czegoś, co czytasz w swoim czytniku, niezależnie od tego, czy jest to Kindle, Nook, czytnik Kobo, tablet, iPod, telefon itp. Dzieje się tak, ponieważ ekrany mogą być małe, więc przeglądanie PDF wymaga od czytelników powiększenia w celu odczytania tekstu, a następnie ręcznego przesunięcia strony od lewej do prawej, aby przeczytać całość. Ebook z tekstem, który można przeformułować, zapewnia znacznie lepsze wrażenia z czytania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *