Angielski przez Skype – innowacyjna metoda poszerzania kompetencji

Bez znajomości języka angielskiego ciężko obecnie zmienić pracę na atrakcyjniejszą, poprosić o podwyżkę, czy nawet wyjechać na urlop za granicę. Nic dziwnego, że szkoły językowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Z drugiej strony mamy często problem ze znalezieniem wolnego czasu. Pogoń za karierą, opieka nad dziećmi, delegacje służbowe – to wszystko sprawia, że mamy coraz mniej możliwości na podnoszenie własnych kompetencji. Specjalnie dla takich osób powstała nowa metoda nauki angielskiego poprzez Skype.

Angielski poprzez Skype – dlaczego warto?

Wyobraźmy sobie piątkowe popołudnie w dużym mieście. Kończymy pracę o godzinie 17:00, a na 19:00 powinniśmy być na zajęciach językowych w szkole. Dojazd trwa dwie godziny wśród korków, godzina lekcji i taki sam czas powrotu. W domu jesteśmy koło 21:00. Jedne zajęcia zajmują nam więc nawet kilka godzin. Jak pogodzić to z koniecznością odebrania dziecka z przedszkola czy ugotowaniem obiadu? Nie da się. A gdyby tak móc uczyć się angielskiego stojąc w korku podczas powrotu do domu? Oszczędzamy czas, pieniądze na dojazd, a także zapełniamy sobie czas, który byłby stracony. Tak właśnie działa angielski przez Skype – nauka może odbywać się wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu.

 

Zalety nauki online

Poza wskazaną wyżej oszczędnością czasu i pieniędzy, które musielibyśmy wydać na dojazdy, można wskazać o wiele więcej zalet nauki angielskiego przez Skype. Są to:

  • możliwość konwersacji indywidualnej z lektorem,
  • dowolność w wyborze czasu i miejsca odbycia lekcji,
  • niższy koszt lekcji niż w przypadku spotkania indywidualnego z lektorem,
  • brak kosztów zakupu podręczników i materiałów.

Do nauki wystarczy telefon lub tablet z zainstalowaną aplikacją Skype. Łączymy się z przydzielonym do nas lektorem, który prowadzi normalną lekcję. Jedyną różnicą jest, że nie siedzi naprzeciwko nas, ale przed własnym komputerem. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na jakość prowadzenia zajęć. Tak samo możemy przerabiać formuły gramatyczne, uczyć się słownictwa, zadawać pytania, czy rozmawiać w obcym języku. Wszystkie materiały otrzymujemy w formie online – nie ma więc ryzyka, że gdzieś zgubimy kserówki czy prezentacje.

 

Taniej nie znaczy gorzej

Na rynku dostępnych jest coraz więcej ofert umożliwiających szkolenie angielskiego przez Skype. Nauka w tym wypadku jest o wiele tańsza niż w stacjonarnej szkole. Oszczędzamy czas nasz, ale także lektora, który nie musi dojeżdżać do placówki. Effectiva, jedna z pierwszych szkół, która wprowadziła zajęcia online do swojej oferty, proponuje jedną, godzinną lekcję w cenie 42 złotych. Żadne indywidualne spotkanie z lektorem nie będzie tańsze. Z początku możemy być sceptyczni, ale na to także jest rada. Szkoła językowa Effectiva oferuje pierwszą lekcję całkowicie gratis. Możemy samodzielnie przekonać się, ile zyskamy na uczestniczeniu w tego typu zajęciach i jak bardzo są one dla nas wygodne.

Szkoła Effectiva zaprasza do wypróbowania nauki angielskiego przez Skype. Jeszcze nigdy nie było to tak proste. Wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić i podać dogodną dla siebie godzinę odbycia zajęć. Nie ryzykujemy niczym, a możemy znaleźć idealną metodę poszerzenia naszych kompetencji.

Jeden komentarz do “Angielski przez Skype – innowacyjna metoda poszerzania kompetencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *