Kurtyny pasowe – opis i charakterystyka

Już od bardzo dawna kurtyny paskowe PCV (tzw. zasłony wstęgowe) są niezmiernie szeroko wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. W związku z czym ciągle wzrasta potrzeba ich ciągłego udoskonalania i powiększania tego rodzaju asortymentu.

Czym charakteryzują się kurtyny paskowe?

Kurtyny paskowe PCV (rulony PCV i pasy), są otrzymywane w wyniku nakładania na siebie nawzajem pasów miękkiego polichlorku winylu, charakteryzującego się jak najlepszymi właściwościami pod kątem jego izolacji termicznej pośród innych tworzyw sztucznych.
Tak skonstruowane pasy nie przepuszczają powietrza, ani wody, a do tego jeszcze zabezpieczają oddzielane przy ich użyciu przestrzenie i przedmioty, zarówno przed hałasem, pyłem, jak również przed kurzem.

Do czego służy tego rodzaju asortyment?

Jak sama nazwa wskazuje – kurtyna powinna służyć do osłaniania jakiegoś miejsca. Przy czym może ona je chronić przez różnego rodzaju szkodliwym oddziaływaniem, w tym między innymi przed przedostawaniem się zanieczyszczeń lub przed hałasem. Tak elastyczne i niezmiernie wytrzymałe kurtyny pasowe mogą znajdować zastosowanie przede wszystkim w różnego rodzaju magazynach, chłodniach, halach produkcyjnych, czy też w bramach i śluzach transportowych. Przy czym poprzez posiadanie odpowiednich atestów można ich także używać w przemyśle rolno-spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, jak też nawet w przetwórstwie mięsnym.

 

Jakie są zalety stosowania kurtyn paskowych?

Do najważniejszych zalet, związanych ze stosowaniem kurtyn i rulonów PCV należy między innymi:
– zachowanie doskonałej izolacji termicznej;
– ograniczenie hałasu pomiędzy strefami;
– odporność na różnego rodzaju warunki pogodowe.

 

Plexikord i rodzaje wykonywanych kurtyn paskowych

Plexikord to marka, która zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą różnego rodzaju produktów dla przemysłu z tworzyw sztucznych na terenie całego kraju. Zatrudnia ona ogromną szerzę specjalistów, którzy postarają się jak najlepiej sprostać wszelkim powierzonym im do wykonania zadaniom.
Jak się okazuje pośród naprawdę szerokiego asortymentu marki jest szansa na zakup pasów i rulonów z PCV, które będą dodatkowo wyposażone w elementy, służące do ich samodzielnego montażu. Jednakże można u nich zakupić także już gotową kurtynę paskową, która zostanie przygotowywana na czyjeś indywidualne zamówienie, według jego dokładnych wytycznych.

Rodzaje kurtyn paskowych, produkowanych przez Plexikord:
– kurtyny standardowe;
– kurtyny chłodnicze;
– kurtyny niepalne;
– kurtyny spawalnicze.

Ponadto, warto zauważyć, że Plexikord to sprawdzona przez długie lata działalności na rynku i doświadczona firma, produkująca kurtyny paskowe, którą cechuje między innymi aż ponad 10 lat doświadczenia i działalności na rynku, jak również nieco powyżej 1100 różnego rodzaju wdrożonych już w życie projektów. Co więcej, chcąc już dziś zamówić kurtynę paskową dla swojego biznesu na stronie Plexikord można skorzystać z w pełni darmowej wyceny, która zostanie wykonana przez prawdziwych specjalistów w swoim fachu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *