Spadek – przyjąć czy odrzucić?

Odziedziczenie spadku wydaje się niespodzianką od losu, która niestety może okazać się przekleństwem. Spadek, przyjąć  czy odrzucić? To pytanie warto sobie zadać.

Wielu osobom wydaje się, że odziedziczenie spadku to prawdziwa niespodzianka od losu. Niestety taki nieoczekiwany „podarek” może okazać się przekleństwem. Prócz majątku po zmarłym przejmuje się także zobowiązania finansowe. Na szczęście istnieją formy ochrony spadkobierców, które pozwalają uniknąć spłaty długów.  Oczywiście nie ominie nas konieczność poniesienia niektórych kosztów, ale wiedząc, jakie przysługują nam możliwości, finalnie na pewno nie będziemy stratni.

Spadek – przyjąć czy odrzucić? To pytanie powinien zadać sobie każdy spadkobierca. Nadzieja, że osoba zmarła pozostawiła po sobie majątek, który pozwoli nam, choć odrobinę się wzbogacić, może okazać się złudna. Dotyczy to zarówno sytuacji, kiedy zmarły pozostawił po sobie testament, jak i tej, gdy dziedziczenie odbywa się na podstawie przepisów ustawy. Każdy spadkobierca w ciągu 6 miesięcy od momentu, gdy dowie się, że jest powołany do dziedziczenia, ma prawo zadecydować o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. Jeśli nie złoży odpowiedniego oświadczenia przed notariuszem lub sądem uznaje, się, że przyjął schedę. Warto więc pamiętać o tym terminie, by nie okazało się, że nieświadomie wpędziliśmy się w kłopoty.

Gdy odziedziczymy same długi, decyzja o ich odrzuceniu wydaje się oczywista. Jeżeli jednak majątek po zmarłym ma wartość, warto go przyjąć. Możliwe, że przy okazji zyskamy nietypową „niespodziankę”. Większość z nas marzy przecież, że zmarły miał tajemnice i ukryte skarby, które pozwolą nam odmienić swój los. Skrycie wyobrażamy sobie, jak cudownie byłoby zyskać po kimś majątek.

Praktyczny poradnik prawa spadkowego z wzorami pism” z pewnością przyda się każdemu

Nigdy nie wiadomo, czy my lub ktoś nam bliski nie stanie przed decyzją: przyjąć, czy odrzucić spadek? Pozycja okaże się także dla prawników zajmujących się prawem podatkowym. Omówione zostały najważniejsze pojęcia, zasady i przepisy z kodeksu cywilnego. Dodatkowo wyjaśniono zagadnienia prawne zgromadzone w innych aktach prawnych, związanych z procedurą spadkową. Pozycja celowo została napisana prostym do zrozumienia językiem. Dzięki temu z łatwością zrozumiemy dokonaną, wieloaspektową analizę najpotrzebniejszych informacji. Warto zaznaczyć, że w książce zawarto także wzory pism niezbędnych do prawidłowego poruszania się w skomplikowanej procedurze prawa spadkowego.

Motyw spadku w literaturze obrazuje nadzieje związane z możliwością stania się spadkobiercą. Opisane historie często inspirowane są prawdziwymi sytuacjami, choć dziedziczone majątki i przedmioty zaskakują. Najpewniej tylko dzięki książkom będziemy mieć szanse uczestniczyć w „przejmowaniu” nietypowych sched i związanych z nimi komplikacji.

Pod innym niebem” to powieść obyczajowa, która opowiada o pełnej życiowych dylematów walce

Poznamy charakterną Dorotę, na którą spadło stanowczo za dużo problemów. W zasadzie znalazła się w krańcowo trudnej sytuacji, z której zdaje się nie być wyjścia. Zaskoczyła ją przecież wiadomość o ciąży i fakt, że jej partner zaprzeczył swego ojcostwa. Najpewniej jej zawodowe i studenckie plany trafi szlag, ale może jeszcze wszystko się ułoży? Niespodziewanie Dorota zostanie spadkobierczynią ogromnego majątku po prababce. Przyjęcie spadku wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzki na drugi koniec kuli ziemskiej. Ten odważny krok najpewniej zmieni wszystko w jej życiu, ale to szansa, której nie warto zaprzepaścić. Heroiczna walka z problemami musi przecież nieść ze sobą coś ważnego.

Mroczny spadek” to kolejna, pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść, która opowiada o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą odziedziczony majątek

Majka Zalewska będzie spadkobierczynią mieszkania w warszawskiej kamienicy. Niestety niejedyną. Przed nią konieczność mierzenia się z długami, wierzycielami i masą problemów. Ponadto okaże się, że lokal skrywa tajemniczy skarb. Skrytkę, która kryje ważny klucz. Jej dziadek, który był pierwszym właścicielem mieszkania, nie był bowiem, tym za kogo się podawał. Przed Majką wielkie emocje i dziesiątki wyzwań. Pojawi się także zadziorny przystojniak na motorze i szansa na miłość. Wartka akcja i nieoczekiwane zwroty akcji to atuty, dzięki którym nie sposób oderwać się od lektury.

Motyw spadku odnajdziemy także w pełnej fantastycznych wątków powieści, która porusza obyczajową tematykę rodzinnych tragedii oraz wyborów pomiędzy uczuciami a codziennymi zobowiązaniami. „Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem” przedstawia dwie historie, dwóch niezwykłych kobiet i jednego kamienia. Początkowo poznamy nauczycielkę historii Simonę. To na jej drodze stanie Alfeusz, czyli mężczyzna, który utknął w pętli czasu To niezwykłe, ale właśnie ona może mu pomóc. Kiedy Simona umrze, jej córka Ala znajdzie pośród pozostawionych przez nią rzeczy pudełko wypełnione pamiętnikami. Ten jakże niewielki spadek pozwoli jej poznać historię swej matki i Alfeusza. Najbardziej niespodziewanym zdarzeniem, jakie czeka Alę, będzie jednak wejście w posiadanie nietypowego kamienia. Posiada on, która może zatrzymać rozszerzanie się zarazy wyniszczającej odległą krainę. Dziewczyna musi jednak uważać, bo źle wykorzystany głaz nie będzie w stanie nikogo uchronić. Warto podkreślić, że w  fabułę wplecione zostały również wierzenia dotyczące klątw i czarownic.

Zaproponowane książki to szansa, by uczestniczyć w procesie przejmowania schedy. W prawdziwym życiu spadek może oznaczać bowiem więcej szkody niż pożytku. Sięgając po książkę, wzbogacimy się natomiast z pewnością.

Poradniki dla kobiet i mężczyzn – http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *