Niewielka przestrzeń – wiele możliwości. Jak wybrać sprzęt do kuchni i wygospodarować więcej miejsca?

Kuchnia to dla wielu osób strategiczne pomieszczenie, gdzie intensywnie toczy się życie domowników i gości. Jeśli kuchnia jest duża, wybór mebli, kolorów, dodatków i przede wszystkim sprzętów nie będzie ogromnym problemem. Wyzwaniem godnym stratega okazuje się jednak urządzenie niewielkiej przestrzeni w taki sposób, aby zmieścić w niej niezbędne sprzęty AGD. Czy małą kuchnię można wyposażyć w wielofunkcyjny piekarnik, pojemną zmywarkę i pralkę?

Istnieje szereg wnętrzarskich trików na optymalne zagospodarowanie małej kuchni: jasne kolory, przeszklone szafki, dobre oświetlenie czy unikanie zabudowy od podłogi po sufit. Problem może pojawić się wtedy, gdy w małym wnętrzu chcemy umieścić kilka sprzętów. Wielofunkcyjne urządzenia AGD to rozwiązanie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie kuchni bez zmywarki czy piekarnika. Co zrobić, jeśli dużo gotujemy, a przestrzeń na zmywarkę jest niewielka?

Oto kilka produktów przeznaczonych do niewielkich przestrzeniach.

Zmywarka na 121 sztuk naczyń!

11 – tyle elementów składa się na jeden pełny komplet naczyń. Czy w standardowym urządzeniu można zmieścić 11 razy tyle? Nowoczesna zmywarka o szerokości 45 cm oferuje pojemność aż 11 kompletów naczyń, czyli 121 sztuk. Opatentowane przez firmę Candy specjalnie zaprojektowane drzwiczki zmywarki pozwoliły na zwiększenie rozmiaru koszy i umieszczenie w zmywarce dodatkowego kompletu. Duża pojemność i niewielkie rozmiary to nie wszystko. Dodatkowo dzięki zmywarce:

  • skutecznie dostosujesz program do stopnia zabrudzenia naczyń – 7 programów zmywania (m.in. codzienny, szybki, intensywny);

  • umyjesz wygodnie drobne naczynia i sztućce – wygodna szuflada;

  • umyjesz naczynia o tej godzinie, o której chcesz – opóźniony start do 24h;

  • oszczędzisz nie tylko miejsce, lecz także prąd i wodę – klasa energetyczna A++.

Co ważne, dzięki nowoczesnemu silnikowi zmywarka pracuje na tyle cicho, że docenią je osoby, które posiadają niewielkie mieszkanie lub otartą kuchnię. Zabezpieczenie Aqua Stop automatycznie odcina dopływ wody, nie musimy się zatem obawiać, że wyleje się ona ze zmywarki.

Zmywarka, piekarnik i płyta w jednym?

Piekarnik i zmywarka w jednym a może piekarni, zmywarka i płyta grzejna w komplecie – co wybrać i czy to w ogóle możliwe?

Urządzenia zintegrowane, łączące kilka rozwiązań w jednym, to doskonałe sprzęty dla gotujących posiadaczy niewielkich kuchni i mieszkań. W zmywarce z łatwością można zmieścić aż 6 kompletów naczyń, zaś dzięki czterem palnikom (TRIO) i 39-litrowemu piekarnikowi miłośnicy kulinarnych eksperymentów będą mogli realizować się w kuchni bez ograniczeń. Co ważne, wymiary głębokość i szerokość urządzeń zintegrowanych nie przekraczają 60 cm, zaś wysokość oscyluje w granicach 85 cm.

Dla tych, którzy potrzebują jedynie wygodnej zmywarki, optymalnym rozwiązaniem będą kompaktowe sprzęty, przeznaczone do ustawienia na blacie lub wąskie zmywarki pod zabudowę.

Przechowywanie wina w niewielkiej kuchni

Piwniczka na wino to marzenie amatorów tego napoju. Miłośnicy trunku wiedzą, że temperatura ma ogromny wpływ na doznania smakowe podczas degustacji. Czy miłośnik wina posiadający niewielką kuchnię może pozwolić sobie na chłodziarkę, która nie tylko spełni jego oczekiwania, lecz także będzie prezentowała się doskonale we wnętrzu i dopełni aranżację? Chłodziarka do wina pod zabudowę ma zaledwie 15 cm szerokości i aż 7 półek, na których miłośnicy wina mogą przechowywać trunki czekające na specjalne okazje. Oświetlenie LED dyskretnie podświetli wnętrze chłodziarki, nie zwiększając temperatury, i wprowadzi do wnętrza niepowtarzalny klimat.

Pralka w kuchni – niewielka i pojemna

W niewielkich mieszkaniach najlepszym miejscem na pralkę okazuje się często kuchnia. Włoscy projektanci stworzyli urządzenia, które doskonale wpisują się w potrzeby użytkowników niewielkich przestrzeni. Modele pralek Grando Vita już na pierwszy rzut oka wyróżniają się niewielką głębokością, nieprzekraczającą 35 cm.

Co ważne, ograniczenie głębokości w żaden sposób nie ogranicza pojemności pralki, która wynosi aż 6 kg. Dodatkowo nawet modele w wersji slim posiadają takie udogodnienie jak opóźnienie startu o 24 h.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *