Jak urządzić pokój dla bliźniaków?

Pojawienie się bliźniaków w domu to niezła rewolucja, nie tylko jeśli chodzi o codzienne obowiązki. Warto także przygotować miejsce, w którym będą mogły odpoczywać, uczyć się oraz rozwijać w kreatywny sposób. Dowiedz się jak urządzić pokój dla bliźniaków i na co zwrócić uwagę.

Przestrzeń dla każdego z dzieci

Przede wszystkim, kluczowym elementem każdego, nawet najmniejszego pokoju, jest zapewnienie dziecku osobistej przestrzeni. Możesz zrobić to na wiele sposobów. Pierwszy z nich dedykowany jest większym pomieszczeniom, gdzie możesz zrobić efekt lustra. Jedna strona, jak i druga będą wtedy identyczne, dlatego żadne dziecko nie będzie czuło się pokrzywdzone. W każdej z nich powinno znaleźć się łóżko, stolik, półka lub regał na ulubione zabawki, a także biurko. Jeśli masz zarówno dziewczynkę, jak i chłopca, możesz zastosować subtelne oraz uniwersalne kolory lub postawić na kontrast, np. zieleń i beż, żółć i granat itd. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się także łóżko piętrowe, a także kącik do zabawy i nauki dla każdego dziecka. Możesz nawet postawić na długie biurko, które podzielisz na pół np. osobnymi tablicami na drobiazgi lub krzesłami obrotowymi w różnym kolorze. A co powiesz na podkreślenie hobby każdego z dzieci? Wystarczy, że zastosujesz dwie różne tapety na ścianie, dywany lub pościel. Do tego wybierz dodatki w jednolitym kolorze. Dzięki temu każde dziecko będzie czuło się komfortowo. Remont i przygotowanie pokoju dla bliźniaków może być kosztowne. Skorzystaj z pożyczki online, która będzie dodatkowym zastrzykiem gotówki. Jest to sposób sprawdzony, jednak musisz pamiętać o terminowej spłacie. Pożyczki online to dodatkowa gotówka, którą możesz przekazać na dowolny cel.

Przykładowe motywy przewodnie

Jeśli chcesz stworzyć przestrzeń dla dzieci, które nie mają sprecyzowanych zainteresowań, możesz wybrać motyw przewodni całego pokoju. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dopasować dodatki, tapety dekoracyjne czy zabawki. Ciekawym pomysłem jest pokój w stylu marynarskim, szczególnie dla dwóch chłopców. W takim pomieszczeniu dominuje kolorystyka granatu, bieli oraz szarości. Dla chłopców doskonałym rozwiązaniem będzie także pokój superbohaterów. Tutaj możesz postawić na fantazyjną tapetę w połączeniu z naturalnym drewnem oraz np. ceglaną ścianą. Dodatki w postaci pościeli czy lampek podkreślą charakter wnętrza. A jeśli chcesz stworzyć jasne i komfortowe pomieszczenie do nauki i relaksu, wybierz motyw nieba. Na ścianie mogą pojawić się chmury i drewniane półki, a białe łóżka będą prezentować się estetycznie. Motyw przewodni może być także dopasowany pod względem kolorystyki, np. naturalne beże z brązem i naturalnym drewnem, jasna zieleń przełamana pomarańczowymi dodatkami czy lazur z bielą. Jeśli brakuje Ci gotówki, pamiętaj, że pożyczki online mogą pomóc finansowo.

Czytaj również:  Jak zaprojektować piękną podłogę?

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju?

Przede wszystkim, pokój dziecięcy to miejsce do zabawy, odpoczynku oraz rozwoju. Przestrzeń powinna być uporządkowana, a kolory dopasowane, dlatego warto wprowadzić 2 lub 3 kolory przewodnie. Lepiej sprawdzą się delikatne pastele niż jaskrawa żółć czy zieleń. Podczas wyboru elementów wykończeniowych, zawsze myśl o bezpieczeństwie. Farby powinny mieć właściwości ekologiczne, a podłoga naturalna. Jeśli Twoi bliźniacy to alergicy, zrezygnuj ze zbędnych tkanin czy pokrycia podłogi z długim włosem. Ważnym elementem jest także oświetlenie, dlatego postaw na jedno główne światło, a także małe lampki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *