Z czego wynikają główne problemy z erekcją oraz jak im zaradzić?

Większość problemów da się wyleczyć. W tym artykule znajduje się odpowiedź na pytanie jak się ich pozbyć, oraz z czego wynikają.

Z czego wynikają główne problemy z erekcją oraz jak im zaradzić?

Obecnie niezbyt duża liczba ludzi zdaje sobie sprawę jak poważne konsekwencje w każdej płaszczyźnie męskiego życia mogą powodować problemy związane z erekcją. Z tego względu bardzo często są one ignorowane, przez osoby, które na nie cierpią. Spowodowane jest to dwoma czynnikami, przede wszystkim poczuciem wstydu. Dla mężczyzn szczególnie ważna jest ich zdolność do zaspokajania seksualnego ich partnerek. Przyznanie się, że mają oni problemy w tej sferze życia budzi u nich nieopisane poczucie wstydu. Kolejnym czynnikiem jest brak świadomości jakie konsekwencję mogą za sobą nieść wszelkie zaburzenia seksualne. Jest ich mnóstwo i oddziałują one bardzo negatywnie na codzienne funkcjonowanie facetów. Artykuł ten ma na celu przedstawienie najważniejszych z nich oraz pokazanie rozwiązań, dzięki którym życie mężczyzn może się odmienić. Powstał on na bazie artykułu https://zdrowojemy.pl/seks/problem-z-erekcja/. W celu bardziej szczegółowego zgłębienia tematu należy odwiedzić stronę.

Jakie są konsekwencje zaburzeń seksualnych?

Pomimo, że pewnie część osób będzie chciała zaprzeczyć, nie da się ukryć, że seks jest niewątpliwie jedną z podstawowych potrzeb ludzkich. Obok innych, podstawowych czynności ludzkich takich jak picie, jedzenie czy oddychanie stanowi on również niezwykle ważną rolę, która zapewnia poprawne funkcjonowanie każdego człowieka. Bez seksu człowiek nie jest w stanie być szczęśliwy, jest to zbyt ważna sfera życia.

Brak seksu i wiążący się z tym brak zaspokojenia seksualnego przyczynia się do powstawania przeróżnych problemów natury psychicznej i fizjologicznej. W związku, w którym mężczyzna jest tym niezdolnym do odbywania aktywności seksualnych narasta napięcie. Kobiety z reguły wymuszają na nich coraz większą presję, co oczywiście im nie pomaga, a wręcz przyczynia się do jeszcze większego pogłębienia ich problemu. Zrezygnowane, zaczynają szukać seksualnych doznań poza związkiem, co często skutkuje wieloma zdradami. Badania pokazują, że jest to działanie mechaniczne i nie jest uzależnione od ludzkich uczuć.

Z tego powodu, z braku spełnienia seksualnego, nie jeden nawet solidny związek rozpadł się. Za brakiem możliwości usatysfakcjonowania swojej partnerki u mężczyzn kryją się najczęściej problemy z erekcją. Dlatego nie można pod żadnym pozorem bagatelizować tego problemu!

Zaburzenia erekcji to nie wstyd!

Powodem, dla którego tak niewielu mężczyzn podejmuje leczenie swoich zaburzeń seksualnych jest poczucie wstydu. Zwykło się twierdzić, że problemy te występują u starszych facetów, a młodszym to nie grozi. Taki tok myślenia przyczynia się do nieleczenia owych schorzeń. W istocie problemy związane z erekcją mogą wystąpić u wszystkich mężczyzn, niezależnie od wieku. Problemy dotyczące potencji zauważalne są już po 18, 20, 30, 40, 50 czy 60 roku życia. Różnica ich występowania polega tylko na czynnikach, które je powodują. Jednak faktem jest, że występuje u około 50% mężczyzn na świecie. Stąd tym bardziej powinien przestać być traktowany jako temat tabu.

Mężczyźni przede wszystkim powinni w pierwszej kolejności odrzucić poczucie wstydu związane z występowaniem jakichkolwiek dysfunkcji seksualnych. Zostawić oczekiwania i przyjęty schemat odnośnie nieustannej gotowości do odbycia seksu. Kobiety jakoś nie są rozliczane z ilości bólów głowy w ciągu miesiąca … Dlaczego zatem mężczyźni powinni być oceniani na tej płaszczyźnie?

Przez to, że społeczeństwo w ten sposób przyjęło wyznaczać męskość, wielu panów wstydzi się szukać rozwiązania na ich problemy. A prawda jest taka, że wiele z nich dałoby się rozwiązać. W zależności od przyczyn, które je powodują, koniecznym jest dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Podstawowe problemy impotencji

Proces zachodzenia erekcji w męskim organizmie należy do jednych z najbardziej skomplikowanych zjawisk. Za efektem uzyskania większego i sztywnego członka kryje się ogromnie długi łańcuch mniejszych procesów.

Wszystko rozpoczyna się od bodźca. To właśnie takie bodźce dotykowe, wzrokowe, dotykowe czy nawet te bazujące na wyobraźni wprowadzają penisa w ruch. W zależności od męskich upodobań, niektóre bodźce będą u jednego działać mocniej, niektóre słabiej, ale w momencie osiągnięcia erekcji, jej forma będzie taka sama. Jej głównym zadaniem jest przygotowanie panów do odbycia stosunku seksualnego.

Bodziec w formie informacji zostaje przekazany do odpowiedniego ośrodka erekcji, który ma swoje miejsce w rdzeniu kręgowym. Następnie, przy zaangażowaniu nerwów erekcyjnych, dociera do tak zwanych mięśni gładkich w męskim przyrodzeniu. Wielkość erekcji uzależniona jest od ilości napływu krwi do ciał jamistych i ciała gąbczastego, które pod jej wpływem rozszerzają się. Skutkiem jest sztywność członka i gotowość do odbycia aktywności seksualnej.

Jak widać łańcuch procesów, kryjących się za uzyskaniem erekcji jest naprawdę długi. Każdy z poszczególnych jego elementów jest obarczony ryzykiem wystąpienia jakiegoś zaburzenia, co będzie skutkowało niezdolnością do odbycia stosunku. Jednak istnieją rozwiązania, które potrafią im zapobiec!

Czynniki problemów z erekcją w pigułce!

Ze względu na to co wywołuje zaburzenia związane z erekcją, przyczyny te możemy podzielić na dwie grupy: fizyczne i psychiczne. Do tych pierwszych zalicza się te, które są związane z niedyspozycją bądź niedoborami pewnych elementów w organizmie. Powodują, że mężczyźni fizycznie nie są zdolni uzyskać erekcji. Zalicza się do nich zarażenie bakteriami lub grzybami, choroby układu krwionośnego, cukrzycę, obciążenie nadnerczy, leki na nadciśnienie, zaburzenia hormonalne, uszkodzenia ciała, uzależnienia czy zbyt długi, siedzący tryb życia.

Do psychicznych z kolei można zaliczyć: długotrwałe stany lękowe i stresowe, niską samoocenę, problemy w rodzinie, między partnerami czy w pracy oraz lęki przed niepowodzeniem. Jak widać wynikają one z niewłaściwych przekonań występujących w społeczeństwie.

Problemy z erekcją – jak się ich pozbyć?

Najważniejszą informacją wynikającą z tego artykułu, jest bez wątpienia fakt, że koniecznie trzeba leczyć problemy na tle seksualnym, zwłaszcza, że nie jest to skomplikowane.

Już samo wprowadzenie odpowiedniej diety może przyczynić się do wyeliminowania problemu. Wsparta ziołami, suplementami czy witaminami, znacząco może odmienić życie każdego mężczyzny. Dodatkowo odpowiednia dawka snu w postaci 8 godzin dziennie oraz aktywność fizyczna pozwoli męskiemu organizmowi na regenerację. W przypadku poważniejszych zaburzeń, konieczna jest oczywiście wizyta u lekarza.

W celu wyeliminowania czynników psychicznych, najczęściej skuteczna okazuje się szczera rozmowa, zwłaszcza jeśli problemy te wynikają ze sporów w relacji. Pozwolą one panom na pozbycie się dalszych konsekwencji psychicznych jakimi jest niska samoocena czy lęk przed zbliżeniem. Jeżeli problemy wywołane są stresem, panowie powinni przede wszystkim postawić na relaks i zdystansowanie się do czynników, które wywołują stres. Depresja musi być leczona z udziałem lekarza.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym mężczyźni mogą pozbyć się problemów z erekcją. Jak widać nie musi być to skomplikowany zabieg. Dlatego nie powinni oni czekać lecz od razu zacząć działać!

Artykuł również bazuje na wpisie https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/guide/erectile-dysfunction-basics#1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *