Jak przelać pieniądze do Anglii?

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy za granicą, wyjeżdżasz w poszukiwaniu pracy, czy pomagasz znajomym i rodzinie, warto zapoznać się z dostępnymi metodami transferu gotówki. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki technologii zmienił się sposób, w jaki środki przesyłane są między państwami. Obecnie pieniądze transferuje się taniej, szybciej i bezpieczniej. Jeśli chcesz przelać pieniądze do Anglii, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed wysłaniem pieniędzy do Wielkiej Brytanii?

Decydując się na wysłanie pieniędzy do Anglii warto przyjrzeć się bliżej kilku czynnikom. Przedstawiam listę najważniejszych z nich, dzięki którym nie tylko otrzymasz więcej pieniędzy, ale również pewność, że transakcja zostanie zrealizowana pomyślnie.

Kurs wymiany walut

Sercem przekazu pieniężnego jest proponowany kurs wymiany walut. Ma on ogromny wpływ na koszt całej transakcji oraz określa wartość kwoty otrzymanej przez odbiorcę. Ważne jest, aby porównać stawki, które oferują najlepsze firmy przekazujące pieniądze.

Opłaty za transfer

Większość transakcji zagranicznych wiąże się z opłatą za przelew. Niektóre firmy pobierają stałą opłatę, inne pobierają pewien procent transakcji, czyli im większa kwota przelewu tym większy koszt. Opłaty za transfer zależą również od rodzaju transakcji i czasu dostarczenia pieniędzy.

Szybkość transferu

Czasami musimy przesłać pieniądze w trybie ekspresowym. Każda firma korzysta z różnych technologii, dlatego też mamy różny czas transferu środków. Podczas gdy banki potrzebują od dwóch do pięciu dni roboczych na dostarczenie pieniędzy od nadawcy do odbiorcy to instytucje płatnicze zajmujące się transferami zagranicznymi realizują je w znacznie szybszym czasie.

Bezpieczeństwo

Wysyłanie pieniędzy do Anglii nigdy nie było bezpieczniejsze. Najlepsze firmy zajmujące się przekazami pieniężnymi stosują rygorystyczne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji i ochrony użytkowników.

Obsługa klienta

Pomimo, że korzystanie z dostępnych metod przesyłania pieniędzy powinno być proste i łatwe, (najczęściej takie jest ) czasami jednak możemy potrzebować pomocy. Zanim wybierzesz platformę do przesyłania pieniędzy do Anglii, musisz upewnić się, że obsługa klienta jest dostępna także telefonicznie. Niektóre firmy w ramach oszczędności rezygnują z infolinii dla klientów na rzecz kontaktu mailowego, jednak w tak ważnej sprawie wsparcie konsultanta podczas transferu pieniędzy jest niekiedy niezbędne.

Jaki jest najlepszy sposób przesyłania pieniędzy do Anglii?

Jeśli zastanawiasz się jak przelać pieniądze do Anglii to pierwszym i zarazem najbardziej znanym sposobem jest nasz bank. Tradycyjnie była to jedyna możliwość wysyłania pieniędzy za granicę. Nadal możesz skorzystać z bankowej usługi przelewów międzynarodowych, ale koszty przeprowadzenia transakcji mogą przyprawić o zawrót głowy – jest to najdroższy sposób wysyłania pieniędzy. Banki pobierają opłaty w granicach od 20 do nawet 250 złotych za pojedynczą transakcję, opłata rośnie wraz z wysokością przesyłanych pieniędzy. Dodatkowo, banki doliczają marżę do kursu walut. Jednak pomimo wysokich opłat i kilkudniowego oczekiwania na przelew, niektórzy nadal korzystają z tego rozwiązania.

Innym sposobem wysyłania pieniędzy do Anglii jest oferta instytucji płatniczej, która specjalizuje się w transferach międzynarodowych. Klik-24 zyskał pozycję autorytetu w transferach pieniędzy do Anglii oraz z Anglii do Polski. Klik-24 umożliwia przesyłanie pieniędzy z polskiego na angielskie konto bankowe. Czas przekazu wynosi od kilku godzin do maksymalnie dwóch dni roboczych. Wszystkie przelewy z Polski do Anglii są całkowicie zwolnione z opłaty transferowej, a kursy walut w porównaniu do oferty banków są znacznie korzystniejsze.

Klik-24 proponuje uczciwą ofertę, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki w zakresie przekazów pieniężnych. Możesz zlecać darmowe przelewy i zarazem otrzymać atrakcyjny kurs wymiany walut. Klik-24 proponuje bezpieczny i najtańszy sposób przesyłania pieniędzy online do Anglii.

Miłego wysyłania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *