Niechciane boczki: jak można się ich pozbyć?

Boczki. Choć brzmią nieco pieszczotliwie, przez nikogo nie są kochane. Nie chodzi tu wyłącznie o względy estetyczne, ale także zdrowotne. Każdy nadmiar tkanki tłuszczowej to S.0.S. dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak można się go pozbyć?

Zacznijmy od źródeł

Aby skutecznie zwalczyć ‘boczki’, najpierw należy poznać przyczynę ich powstawania. To żartobliwe określenie w rzeczywistości oznacza napęczniałe adipocyty, czyli komórki tłuszczowe. W ciele człowieka pełnią rolę magazynów, z których na wypadek głodu organizm mógłby czerpać zapasy. Ten specyficzny mechanizm działania wykształcił się tysiące lat temu, w sytuacji braku powszechnego dostępu do pokarmu. Aby zjeść, trzeba było zapolować, a polowanie nie zawsze okazywało się szybkie i efektywne.

Dziś większość ludzi nie musi gonić za antylopą, gdy poczuje głód. Przeciwnie, sięgamy po jedzenie nawet wtedy, gdy nasz organizm tego nie potrzebuje. Najgorszą kombinacją dla ciała, a jednocześnie wymarzonym pokarmem dla ‘boczków’, okazuje się połączenie cukrów prostych z kwasami tłuszczowymi. Taka kombinacja występuje w popularnych dziennych zestawach: białej bułeczce z serem żółtym na śniadanie, spaghetti bolognese na obiad i batoniku na deser.

Bez wyrzeczeń

Aby nie dopuścić do powstania boczków, wcale nie trzeba katować się różnymi dietami i kupować karnetu na siłownię. Zamiast tego można jeść… tłuszcze! Warto jednak wzbogacić swoją dietę o tłuszcze konkretne, wielonienasycone, takie jak łosoś czy orzechy. To właśnie one zapobiegają odkładaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej wokół bioder i w dolnej części pleców. Warto przy tym zrezygnować z objadania się słodyczami, słodkimi napojami i musli.

Naukowcy udowodnili, że żywność w dużej mierze wpływa nie tylko na naszą wagę, ale również miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się niechcianego tłuszczyku. Z tego powodu warto ułożyć racjonalną dietę.

Gdy ‘boczki’ już są

Jeśli boczki już się pojawiły, warto pomyśleć o tym, jak skutecznie można się ich pozbyć. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które w nieinwazyjny sposób pomogą im udoskonalić sylwetkę. Jednym z nich jest zabieg wykonany za pomocą urządzenia medycznego ZELTIQ. – To idealny procedura zabiegowa dla osób cieszących się dobrą kondycją fizyczną, które mają fałdki niedające się wyeliminować za pomocą ćwiczeń i diety – mówi dr Agnieszka Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA. – Urządzenie wykorzystuje zjawisko kriolipolizy, czyli niszczenia komórek tłuszczowych za pomocą niskiej temperatury. Efekty zabiegu są trwałe – dodaje.

Chcąc mieć piękną i wymodelowaną sylwetkę, nie należy również zapominać o regularnych ćwiczeniach i piciu dużej ilości wody. Warto przy tym zrezygnować z picia napojów do posiłku. Spowalniają one trawienie pokarmu w żołądku, co przyczynia się do odkładania tkanki tłuszczowej.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii  VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

Inforwire.pl

 

 

____________________________________

Kliniki medycyny estetycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *