Jak zaplanować podróż do Ziemi Świętej

W ostatnich latach podróże do Ziemi Świętej stały się coraz bardziej popularne. Do Izraela wybierają się osoby związane z kościołem, które pragną odwiedzić miejsca związane z Chrystusem. Ziemia Święta jest także częstym celem podróżniczym dla osób niereligijnych, które chcą odkryć unikalną kulturę Izraela. Powodów do odwiedzenia Izraela jest wiele i z pewnością każdemu spodoba się pobyt w tym państwie.

Dlaczego warto jechać do Izraela

Jednym z głównych powodów, dla których podróż do Ziemi Świętej dla wielu jest spełnieniem marzeń, jest religijny charakter tego miejsca. Tam właśnie rozpoczęła się historia chrześcijaństwa. W Izraelu narodził się, umarł i zmartwychwstał Jezus. Podróżnicy mogą zatem odwiedzić tam miejsca związane z Jezusem i Apostołami. Jest to niesamowite przeżycie móc zobaczyć na własne oczy miejsca, o których uczono nas całe życie. Innym powodem jest możliwość poznania cudownej izraelskiej kultury. W Izraelu zobaczysz, jak żyją Żydzi, dowiesz się jakie święta obchodzą i jak wygląda ich życie codzienne. Będziesz też mógł skosztować wyśmienitych dań kuchni izraelskiej. Specjały takie jak hummus czy falafel goszczą na stołach Izraelczyków codziennie. Nie zapominajmy, że Izrael to także doskonała pogoda, piękne plaże i morze. Pogoda w Izraelu dopisuje prawie cały rok a plaże uznawane są za jedne z piękniejszych na Bliskim Wschodzie. Morze Martwe nad którym leży Izrael słynie także ze swoich leczniczych właściwości.

Organizacja wyjazdu do Izraela

Sposób organizacji wyjazdu do Ziemi Świętej zależy od powodów, dla których chcesz się tam wybrać. Oto kilka opcji, które możesz wziąć pod uwagę.

Pielgrzymka kościelna

Do Ziemi Świętej organizowanych jest wiele pielgrzymek kościelnych. Takie pielgrzymki organizowane są bezpośrednio przez księży w parafii lub biura podróży specjalizujące się w pielgrzymkach. Podczas takiego wyjazdu odwiedzisz wszystkie miejsca związane z Jezusem. Obecność księdza będzie również gwarancją codziennego uczestnictwa w mszach świętych. Taka pielgrzymka jest idealnym rozwiązaniem dla osób bardzo religijnych, dla których podróż do Ziemi Świętej jest duchowym przeżyciem

Wycieczka z biurem podróży

Prawie każde biuro podróży ma w swojej ofercie wycieczki objazdowe do Izraela. Podczas takiej wycieczki masz zapewnioną opiekę przewodnika, który bardzo dobrze zna kraj. Nie jest to typowo kościelna wycieczka, ale i tak odwiedzisz miejsca związane z Jezusem takie jak Kafarnaum czy Beltejem. Ponadto zwiedzisz inne izraelskie miasta, a także będziesz mógł odpocząć nad Morzem Martwym. Biura podróży oferują różne pakiety takich wyjazdów, więc jest z czego wybierać.

Wyjazd na własną rękę

Kolejną opcją jest organizacja wyjazdu na własną rękę. Tutaj decydujesz, jakie miejsca odwiedzić i kiedy. Zaplanowanie samodzielnego wyjazdu do Ziemi Świętej jest prostsze niż może się to wydawać. Najpierw musisz zarezerwować lot do Tel Awiwu. Z Warszawy codziennie odlatują samoloty to Izraela i ta trasa obsługiwana jest nawet przez tanie linie lotnicze. Następnie zarezerwuj noclegi. Najlepiej kilka dni spędź na północy kraju i kilka na południu. Jeżeli masz możliwość to także wynajmij samochód. Na lotnisku w Tel Awiwie jest kilka wypożyczalni. Przed wyjazdem dobrze zastanów się, jakie miejsca w Izraelu chcesz odwiedzić. Na liście z pewnością powinny znaleźć się następujące miejsca: Jaffa, Jerozolima, Betlejem, Cezarea Morska, Morze Martwe oraz Masada. Przed wyjazdem upewnij się, że Twój paszport jest ważny oraz że posiadasz międzynarodowe prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *