Grupowe ubezpieczenie na życie – co warto o nim wiedzieć?

Wiele osób zatrudnionych w różnych zakładach pracy w Giżycku korzysta z grupowych ubezpieczeń na życie. Na jakich zasadach funkcjonują takie polisy, jakie mają zalety i czym różnią się od ubezpieczeń indywidualnych?

Grupowa i indywidualna polisa na życie – jakie są różnice?

Grupowa i indywidualna polisa na życie mają ten sam cel – zapewnić finansową ochronę życia oraz zdrowia ubezpieczonemu i jego rodzinie. Wybór któregoś z tych rozwiązań jest sprawą prywatną, niemniej trzeba zdawać sobie sprawę z pewnych różnic pomiędzy nimi. Ubezpieczenia grupowe wyróżniają się szerszym zakresem ochrony oraz niższą składką, ale niższe są sumy gwarantowane i odszkodowania. Poza tym do ubezpieczenia grupowego łatwiej jest przystąpić z uwagi na mniej skomplikowane procedury. Składka jest pobierana przez pracodawcę z pensji pracownika, więc nie musi on pamiętać o systematycznym regulowaniu płatności. Decydując się na skorzystanie z ubezpieczenia grupowego, należy pamiętać o tym, że polisa będzie pełnić jedynie funkcję ochroną – w tym przypadku w rachubę nie wchodzi inwestowanie i oszczędzanie, jak ma to miejsce przy indywidualnych ubezpieczeniach na życie.

Grupowa polisa na życie – jakie ma zalety?

Eksperci z PZU podkreślają, że jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na grupowe ubezpieczenie. Giżycko zapewnia pod tym względem rozmaite opcje, w związku z czym pracodawcy mają możliwość znalezienia oferty atrakcyjnej zarówno pod kątem ceny, jak i zawartości. Osoby pragnące przystąpić do ubezpieczenia grupowego nie muszą wypełniać szczegółowej ankiety medycznej. W przypadku niektórych zdarzeń obowiązuje krótsza karencja. Tego typu polisy to najczęściej gotowe pakiety ryzyk obejmujące nawet do kilkudziesięciu zdarzeń. Dużym plusem ubezpieczeń pracowniczych jest również to, że wiek ubezpieczonego nie ma tu żadnego znaczenia – wszyscy pracownicy zgłoszeni do ubezpieczenia płacą jednakową składkę. Sprawniej przebiega ponadto procedura zgłaszania szkody.

Grupowa polisa na życie – jak wybrać najlepszą?

Pracodawca, któremu zależy na wybraniu najlepszej polisy grupowej na życie, powinien porównać jak najwięcej ofert. W tym celu najlepiej skorzystać ze specjalnych kalkulatorów polis – czyli darmowych narzędzi dostępnych online. Kluczowe znaczenie mają zakres ochrony oraz suma ubezpieczenia, a także przystępna składka. Warto pamiętać, że niektórzy nie decydują się na indywidualną polisę na życie z racji na zbyt wysokie opłaty – korzystny wariant ubezpieczenia grupowego na pewno wzbudzi zainteresowanie licznej grupy pracowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *