Ekspres do kawy w biurze czyli jak dbać o pracowników i gości

Kawa to napój Bogów. Mało kto wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez „małej czarnej”. A jeśli do tego przyjeżdżasz do biura wczesnym rankiem, najpewniej pierwsze kroki kierujesz do pokoju socjalnego, celem przygotowania sobie naparu, który cię rozbudzi. Dlaczego w biurze warto zaopatrzyć się w ekspres do kawy?

Korzyści z kawy w biurze

Poranna kawa potrafi być wybawieniem dla wielu z nas. Picie kawy weszło nam w nawyk. Badania wskazują, że 55% pracowników pije kawę w pracy, a 28% pije ją nawet 3 razy dziennie. Praca w biurze bez kawy wydaje się niekompletna. Dzięki kofeinie kawa nie tylko dodaje nam energii i redukuje nasze zmęczenie. Przede wszystkim udowodniono, że kawa korzystnie wpływa na nasze zdrowie, niwelując ryzyko cukrzycy, chorób Parkinsona czy Alzheimera, opóźnia proces starzenia oraz niweluje ryzyko nowotworów. Poza tym poprawia krążenie, wpływa na pamięć i koncentrację oraz dostarcza dopaminy, poprawiając nam nastrój. Oprócz jednak walorów fizycznych dostarcza też korzyści społecznych. Picie kawy z współpracownikiem wpływa na dobre relacje i porozumienie. Pracownik biura raczący się kawą jest bardziej efektywny i zaangażowany. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na zakup ekspresu, skorzystają nie tylko twoi pracownicy. Jeśli zaoferujesz kawę kandydatom na rozmowie o pracę. Jeśli tego nie zrobisz, możesz utracić zainteresowanie nawet 30% kandydatów! Co więcej, kawa zaproponowana Twoim gościom lub kontrahentom podnosi prestiż firmy i sprawia, że wyglądasz bardzie profesjonalnie.

Rodzaje ekspresów do biura

Skoro już przekonałeś się do korzyści płynących z kawy w firmie, pozostaje rozejrzeć się na odpowiednim sprzętem, jakim jest ekspres do biura. Możesz wybierać spośród wielu dostępnych rodzajów, jednak najpopularniejsze są trzy. Ekspresy ciśnieniowe występują w formie automatycznej, ręcznej lub kolbowej. Są dosyć proste w obsłudze. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne posiadają wiele dodatkowych funkcji, a obsługiwane są praktycznie za pomocą jednego przycisku. Są też bardzo wydaje, pozwalając na sporządzenie wielu kaw. Jeśli chcesz, aby ekspres obsługiwał kawę mieloną, możesz zdecydować się na ekspres przelewowy. Pozwoli ci zrobić wiele litrów czarnego płynu, jednak bazuje jedynie na kawie czarnej. Ostatnim rodzaje, bardzo popularnym, pozostaje ekspres kapsułkowy. posiada wiele rodzajów kaw, uwzględniając białe, czarne i smakowe, jest też prosty w obsłudze. Wadą jest jednak to, że zakupując ekspres danej firmy jesteś zobowiązany do kupna kaw z jednego źródła.

Ekspres do kawy – na co zwracać uwagę

Dobierając ekspres do firmy powinieneś wziąć pod uwagę potrzeby swoich pracowników. Pierwszą decyzją jest wybór rodzaju ekspresu, co opisano wyżej. W biurze najlepiej sprawdzają się wszelkie ekspresy automatyczne. Weź pod uwagę liczbę swoich pracowników i ich umiejętności manualne. Ważnym czynnikiem jest rodzaj samej kawy. Różne ekspresy umożliwiają obsługę zarówno kaw ziarnistych jak i mielonych, a niektóre nastawione są na obsługę jednego rodzaju kawy. Jeśli posiadasz dużą firmę, wybierz ekspres z dużym zbiornikiem na wodę oraz o najwyższej mocy. Duża moc oznacza wydajność i funkcjonalność, gdyż woda nagrzewa się szybciej. Istotne jest także ciśnienie. Standardowo oferowane jest 15 barów, ale można wybrać także urządzenia z wyższą wartością. Na końcu pozostaje wybór dodatkowych funkcji ekspresu takich jak różnorodne programy czy dodatkowy spieniacz do mleka. Pamiętaj, że właściwie wybrany ekspres to walor, świadczący o twoim profesjonalizmie. Kupując ekspres do kawy zyskasz zarówno w oczach potencjalnych klientów, jak również swoich pracowników.

Sprawdź również: https://bigbeans.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *