Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami

Dom kojarzy się z bezpieczeństwem. Miejscem odprężenia i spokojnego zbierania sił na wyzwania kolejnych dni. Gdy dochodzi do włamania, wypracowane przez lata poczucie bezpieczeństwa w jednej chwili upada. Poznaj, w jaki sposób tego uniknąć i jak zabezpieczyć podwórko przed złodziejem.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

Na pytanie jak zabezpieczyć posesję przed złodziejem nie da się odpowiedzieć, pomijając pierwszy krok każdego włamywacza, czyli przedostanie się na podwórko gospodarstwa. Już na etapie budowy domu powinieneś zadbać o wyposażenie się w odpowiedni płot, bramę wjazdową i furtkę. Miej na uwadze, że gdy są nieprzezierne, chronią Twoją prywatność, ale również grasującego złodzieja przed okiem sąsiadów. Pamiętaj również, by struktura ogrodzenia uniemożliwiała przedostanie się na drugą stronę bez użycia drabiny – pomocne okażą się tu ogrodzenia wyposażone w równoległe wąskie pręty lub wyższe konstrukcje. Furtkę oraz bramę możesz natomiast wyposażyć w zawiasy odporne na wyważanie.

Włamywacze często wykorzystują moment przyjazdu właściciela pod swoją posiadłość, dostając się na jej teren przez otwartą bramę. Instalacja bramy wjazdowej oraz garażowej wyposażonej w automatyczny mechanizm, pozwoli Ci na pozostanie w samochodzie i swobodną obserwację otoczenia, z zachowaniem swojego pełnego bezpieczeństwa.

Kolejne, obowiązkowe zabezpieczenie antywłamaniowe domu stanowi alarm przeciwwłamaniowy. Większość właścicieli domów pamięta o jego instalacji, jednak często zapominają o tym mieszkańcy bloków, które padają łupem złodziei równie często. Pamiętaj, by oprócz alarmu wykrywającego ruch, postawić na czujniki w drzwiach i oknach. Wtedy włamanie zostanie wykryte jeszcze zanim złodziej dostanie się do wnętrza, a alarm ulegnie uruchomieniu. Jeśli skorzystasz z opieki agencji ochrony, firma zostanie poinformowana o wyzwoleniu alarmu automatycznie i rozpocznie interwencję.

Nietypowe zabezpieczenia domu

Oprócz standardowego wyposażenia antywłamaniowego posesji, możesz wyposażyć swój dom w dodatkowe zabezpieczenia. Dzisiejsze wideofony ułatwią Ci nie tylko porozumiewanie się z odwiedzającymi, ale pozwolą również na nagrywanie obrazu po wciśnięciu przycisku domofonu lub wykryciu ruchu. Jest to istotne, ponieważ włamywacze rzadko dokonują spontanicznych przestępstw. Często są one poprzedzone rozpoznaniem, w jakich godzinach mieszkańcy najczęściej są obecni w domu. Najprostszym sposobem, by się o tym przekonać jest zadzwonienie do domofonu i obserwacja okien. Instalacja wideofonu pozwoli więc na wykrycie podejrzanych osób.

Wciąż mało popularny, ale bardzo skuteczny jest system kamer. Takie zabezpieczenia antywłamaniowe działają podwójnie. Nie tylko pozwalają na wykrycie sprawców w sytuacji popełnienia przestępstwa, ale także odwodzą od jego dokonania. Jeśli więc nie chcesz przeznaczać większych środków na monitoring, dobrym pomysłem może być też instalacja atrap.

Skorzystaj z usług profesjonalnej firmy ochroniarskiej

Jedynie co trzeciego sprawcę udaje się wykryć, dlatego podstawą zabezpieczenia Twojego domu powinna być natychmiastowa reakcja. Warto więc, abyś oprócz pasywnego zabezpieczenia posiadłości, pamiętał o jej ochronie we współpracy z firmą ochroniarską.

ASCO Security Agencja ochrony Wrocław nie tylko przedstawi Ci gotowy projekt systemu alarmowego, ale zajmie się również jego montażem i serwisem. Przede wszystkim jednak, taką współpracę można rozszerzyć o monitoring systemu alarmowego i natychmiastową reakcję grupy interwencyjnej w przypadku naruszenia prywatności. Taki zestaw usług pozwoli na ujęcie sprawcy na gorącym uczynku. ASCO Security stanowi dobrą odpowiedź na potrzeby domów oraz mieszkań właśnie ze względu na kompleksowe podejście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *