Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego styropianu fundamentowego?

Wybierając odpowiedni styropian na fundamenty, warto zadbać przede wszystkim o to, aby posiadał dobre właściwości izolacyjne, które w tym przypadku są kluczowe. Jego cena nie ma tutaj większego znaczenia, niemniej jednak na takim materiale nie należy oszczędzać. Oczywiście styropian fundamentowy musi mieć również właściwą grubość, aby dobrze chronił fundamenty domu.

Obecnie na rynku, można znaleźć wiele różnorodnych materiałów do ocieplenia, jednakże nie wszystkie z nich są odpowiednie.  Przed ich wyborem, należy dokładnie zapoznać się z wszystkimi parametrami, jakie oferują, gdyż jest to niezwykle istotne. Każdy inwestor, powinien pamiętać o tym, że prawidłowe ocieplenie fundamentów jest tak samo ważne, jak izolacja całego budynku. A dlaczego? Otóż minimalizuje to ucieczkę ciepła z domu.

Oczywiście bardzo istotną rolę odgrywa tutaj nie tylko sam styropian, ale i również jego montaż. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale nie jest on tak łatwy, jak może się wydawać. Ocieplając fundamenty domu jednorodzinnego, czy też każdego innego budynku, należy zrobić to bardzo dokładnie i precyzyjnie, aby zapewnić, jak najlepszą izolację termiczną.

Jakie właściwości powinien posiadać dobry styropian do ocieplenia fundamentów? Jak go wybrać?

Otóż, warto tutaj podkreślić to, że do ocieplenia fundamentów domu nie można wykorzystać zwykłego styropianu, gdyż nie jest on do tego przystosowany. W tym przypadku, należy postawić na specjalny styropian, który posiada odpowiednie właściwości. Wybierając właściwy materiał na ocieplenie fundamentów, należy kierować się przede wszystkim jego współczynnikiem lambda, który jest tutaj oczywiście najważniejszy.

Styropian fundamentowy w żadnym wypadku nie może nasiąkać, dlatego też jego jakość powinna być, jak najlepsza. Z całą pewnością, warto tutaj podkreślić również to, że jego grubość także ma ogromne znaczenie. Oczywiście nie może być zbyt duża lub za mała, ponieważ nie zapewni odpowiedniej izolacji termicznej fundamentów. Wybierając styropian warto kierować się tylko i wyłącznie jego właściwościami, a nie cenę, gdyż nic od niej nie zależy.

Dlaczego prawidłowe ocieplenie fundamentów jest tak bardzo istotne?

Wbrew pozorom ocieplenie fundamentów nie jest tak prostym zadaniem, jak może się wydawać. Oczywiście można je wykonać samodzielnie, niemniej jednak czasem warto skorzystać z pomocy fachowców, aby wszystko zostało dobrze wykonane. Prawidłowe ocieplenie fundamentów jest kluczowym zadaniem, które będzie miało ogromny wpływ na izolację termiczną całego budynku, o czym naprawdę warto pamiętać.

Zapobiegnie ona między innymi uciekaniu powietrza z budynku poprzez grunt. Dobrze wykonana izolacja termiczna fundamentów zagwarantuje znacznie mniejsze zapotrzebowanie na ciepło w budynku. Oczywiście, należy ją wykonywać nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i również w każdym innym budynku, bez względu na jego przeznaczenie, czy też wielkość.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem https://sobir.pl/

Zapraszamy do śledzenia naszego kanału RSS – https://sobir.pl/feed/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *