5 skutecznych sposobów poprawy komunikacji w pracy

Słaba komunikacja jest przyczyną wielu niepowodzeń dużych firm. Niezależnie od tego, czy badamy niezdolność Nokii do bycia na bieżąco ze smartfonami, czy katastrofę PR wycieku ropy BP , istnieje wiele przykładów, które pokazują, jak ważna jest skuteczna komunikacja w miejscu pracy.

To założenie niekoniecznie dotyczy także dużego biznesu – firmy i organizacje dowolnej wielkości, struktury i sektora wymagają skutecznych kanałów komunikacji, aby zapewnić sobie sukces. W końcu bez dobrej komunikacji firmy nie byłyby w stanie nawiązać autentycznych relacji, generować gotowych pomysłów ani stawić czoła określonym wyzwaniom. Zasadniczo komunikacja naprawdę stanowi sedno wszystkiego, co robi firma.Mając to na uwadze, istnieje wiele sposobów na poprawę komunikacji w pracy. Od drobnych zmian osobistych po proste przeróbki biurowe, czytaj poniżej, aby odkryć pięć kluczowych rzeczy, które możesz robić inaczej.

1. Utwórz przestrzeń przyjazną dla komunikacji.

Nawet najmniejsze zmiany mogą mieć największy wpływ. Ułatwienie komunikacji w pracy zachęci innych do rozmowy na temat ich pomysłów i problemów związanych z pracą.

Poznaj szkolenia i kursy z zakresu komunikacji – kursy24h.pl/oferty/kat_komunikacja/

Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej wydajne zespoły to te, które promują wyraźny i spójny przepływ komunikacji. Aby zachęcić do tego w swoim miejscu pracy, każdy pracownik może dawać przykład. Zadawaj pytania , kwestionuj pomysły, mów ludziom, jak się czujesz – rozpoczynając rozmowy z innymi, pomożesz pokazać, jak jesteś otwarty na komunikowanie się.

Aha, a jeśli masz szczęście mieć własne biuro, miej otwarte drzwi. Wysyła całkowicie niewłaściwy komunikat, jeśli drzwi są zatrzaskiwane przez cały czas w ciągu dnia roboczego.

2. Poproś o opinie pracowników.

Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie jest doskonały – od czasu do czasu wszyscy mylimy się.

Chociaż przyznanie się do tego jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, bardzo ważne jest, aby to zrobić – a zwłaszcza w pracy. Nikt nie lubi odbierać negatywnych opinii, ale dla sukcesu firmy czasami trzeba to po prostu usłyszeć . W przeciwnym razie możesz skończyć z ostrzałem siebie i swojej firmy.

Jeśli jesteś pracodawcą, poproś swoich pracowników o opinie na temat poszczególnych procesów i systemów związanych z pracą. Alternatywnie, jeśli jesteś pracownikiem, powiedz swojemu przełożonemu, co Twoim zdaniem można zrobić inaczej, aby rozwiązać potencjalne problemy, które Twoim zdaniem mogą pozostać niezauważone. Choć mogą od razu ci za to nie podziękować, jeśli pomoże to usprawnić systemy biznesowe, może to być tylko dobra rzecz. Nigdy nie bój się mówić.

3. Komunikuj się osobiście.

W dzisiejszych czasach technologii zbyt łatwo jest komunikować się ze sobą online, a nie osobiście.

Podczas gdy narzędzia takie jak Slack i poczta e-mail mogą być bardzo wydajnymi środkami komunikacji, ważne jest, aby pamiętać o wartości, jaką komunikacja twarzą w twarz może mieć pod względem szczerości i autentyczności.

Ważnym aspektem skutecznego komunikowania się jest interakcja człowieka, ponieważ język ciała może wiele powiedzieć o tym, jak ktoś się czuje. Dlatego zamiast pisać wiadomość e-mail do osoby, od której pracujesz sześć stóp, dlaczego nie pójść i porozmawiać z nimi? Wszystko, o czym musisz z nimi porozmawiać, znacznie rezonuje, jeśli rozmawiasz z nimi osobiście, a nie online.

4. Słuchaj.

Poświęcenie czasu na wysłuchanie innych pracowników jest jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów poprawy umiejętności komunikacyjnych.

Niektóre osoby potrzebują więcej czasu na otwarcie niż inne, więc zawsze powinieneś dać im swobodę rozmowy, kiedy są gotowi i wyjaśnić, jak się czują.

Ponadto, kiedy się przed tobą otwierają, staraj się odzwierciedlać ich emocje podczas rozmowy; jeśli się uśmiechają, śmieją lub wykazują troskę podczas rozmowy, spróbuj zrobić to samo. To pokaże im, że aktywnie słuchasz i naprawdę angażujesz się w to, co ci mówią, co sprawi, że poczują się lepiej w tej sytuacji.

Podobnie, upewnij się, że zawsze jesteś obecny w rozmowie. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, to być niegrzecznym , udając zainteresowanie lub grając na telefonie, gdy ktoś do ciebie mówi. Skoncentruj się na osobie, z którą rozmawiasz, i staraj się nie rozpraszać innymi czynnikami zewnętrznymi.

5. Pomyśl o budowaniu zespołu.

Nie wszyscy lubią uczestniczyć w dyskusjach grupowych, więc ćwiczenia integracyjne mogą być świetnym sposobem na zachęcenie do komunikacji.

Niezależnie od tego, czy jest to dzień grupowy, lunch zespołowy, szybki drink w pubie, czy prosta 10-minutowa gra o przełamaniu lodów , poznanie się poza granicami biura pomaga tworzyć i utrzymywać relacje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Miejsce pracy. Dzięki temu pracownicy poczują się znacznie bardziej komfortowo, jeśli chodzi o dzielenie się pomysłami.


Końcowe przemyślenia…

A więc masz to – od zwykłego wkładania większego wysiłku w słuchanie personelu, aż po wykorzystanie szeregu ćwiczeń budujących zespół, oto pięć najbardziej skutecznych sposobów poprawy komunikacji w pracy, aby jak najlepiej wykorzystać swój personel.

Czytaj również – Jak uniknąć wypalenia zawodowego?

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz postawić swój personel na pierwszym miejscu. Aby jak najlepiej wykorzystać swoich pracowników, konieczne jest, aby czuli się doceniani i wystarczająco wygodni, aby zwracać się do Ciebie z wszelkimi potencjalnymi problemami, jakie mogą mieć. Poświęcając czas na słuchanie ich osobiście, możesz nie tylko nawiązać kontakt z tym członkiem personelu, ale także stworzyć dla nich znacznie wygodniejsze środowisko pracy.

To z kolei sprawi, że Twoi pracownicy poczują się szczęśliwsi, zachęcając do zwiększenia wydajności i wydajności pracy. Ponadto stworzenie tego rodzaju środowiska pracy powinno również ułatwić identyfikację i wdrożenie decyzji związanych z biznesem; prosząc pracowników o opinie na temat poszczególnych zagadnień, mogą dostarczyć użytecznych sugestii, które poprawią ich osobiste podejście do pracy i usprawnią związane z tym procesy.

 

Więcej możesz się dowiedzieć na stronie ze szkoleniami: http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_menedzerskie/kat2_zarzadzanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *