Korzyści płynących z nauki szybkiego i dokładnego pisania

W dzisiejszych czasach pisanie na klawiaturze może wydawać się nie tak ważną umiejętnością, jak kiedyś. Na przykład, coraz bardziej przyzwyczajamy się do rozmowy z naszymi maszynami dzięki postępom Google Home, Alexy, Cortany i Siri.

Ale pisanie pozostaje podstawową umiejętnością i nadal jest jedną z najważniejszych umiejętności komputerowych, których możesz się nauczyć. Nauka szybkiego i dokładnego pisania pomoże ci na wiele sposobów w życiu i powinna być uważana za niezbędną umiejętność dla każdego.

Oto kilka powodów, dla których nauka szybkiego pisania na klawiaturze jest tak korzystna w życiu ogólnym i pracy.


Oszczędzaj czas

Pisanie na klawiaturze jest czymś, co większość z nas będzie musiała  zrobić w naszej pracy. Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy nie, prawdopodobnie będziesz musiał pisać na klawiaturze komputera co tydzień, a nawet codziennie.

Jest oczywiste, że im szybciej możesz pisać, tym więcej czasu zaoszczędzisz.

Jeśli masz za zadanie napisać raport lub nawet jeśli musisz wysłać wiadomość e-mail, jeśli możesz to zrobić szybko, zachowując dokładność, możesz w końcu zaoszczędzić dużo czasu.

Pomyśl tylko o tych e-mailach, które większość ludzi wysyła codziennie. Zsumuj czas, który możesz zaoszczędzić na pisaniu każdego e-maila, oraz tygodniami i miesiącami, które mogą zsumować wiele zaoszczędzonego czasu.


Bądź bardziej produktywny

Wszyscy szukają sposobów na zwiększenie produktywności zarówno w miejscu pracy, jak i w domu, a szybsze pisanie to prosty sposób na więcej.

Czytaj – Na czym polega przewaga pióra nad długopisem?

Jeśli nauczysz się podwajać prędkość, którą wpisujesz, możesz zasadniczo zrobić dwa razy więcej w tym samym czasie.

Pracodawcy mogą nawet chcieć upewnić się, że ich pracownicy są przeszkoleni w zakresie pisania na klawiaturze ze względu na wzrost wydajności, do którego może to doprowadzić.

A jeśli jesteś pracownikiem, możesz nauczyć się zwiększać szybkość pisania, aby zrobić wrażenie na szefie, lub możesz po prostu dać sobie więcej czasu na inne rzeczy.


Popraw swoją postawę

Postawa może nie być pierwszą rzeczą, o której myślisz, gdy zdecydujesz się zwiększyć szybkość pisania, ale z pewnością może to przynieść korzyści.

Bez względu na to, czy możesz pisać dotykowo, czy nie, nadal będziesz spędzać dużo czasu na pisaniu w prawie każdej roli biurowej. Wszyscy wiedzą, że długie siedzenie przy biurku bez przerwy wpływa niekorzystnie na twoją postawę, dlatego warto zmniejszyć czas siedzenia.

Jeśli dużo czasu spędzasz na pisaniu przy biurku, możesz poprawić swoją postawę i zdrowie, zwiększając szybkość pisania. Będzie to oznaczało mniej czasu poświęcanego na pisanie na biurku, a to wydłuży czas wstawania i rozciągania, aby nie zranić pleców, szyi i ramion.

Kiedy nauczysz się pisać na klawiaturze, dowiesz się również o prawidłowej postawie pisania. Bardzo ważne jest, aby właściwie usiąść, aby zapobiec usztywnieniu szyi i zapobiec bólowi nadgarstków. Będziesz bardziej świadomy prawidłowej postawy, kiedy nauczysz się poprawnie pisać, a także nie będziesz musiał patrzeć w dół na klawiaturę, co powoduje złamanie szyi i zmniejsza ból.


Popraw swoje skupienie

Kolejną zaletą szybszego pisania jest to, że nie trzeba patrzeć na klawiaturę i zastanawiać się, dokąd zmierzają palce. Po szybkim pisaniu będziesz mógł spojrzeć bezpośrednio na ekran, a palce zaczną pisać, nawet nie myśląc o ruchach.

Oznacza to, że będziesz w stanie poprawić swoją koncentrację. Za każdym razem, gdy patrzysz w dół i próbujesz znaleźć klucz, tracisz koncentrację, dzięki czemu będziesz mógł skupić się bardziej na tym, co próbujesz powiedzieć, niż na rzeczywistych literach, które piszesz.

Naucz się więc, jak pisać poprawnie i poprawić koncentrację, co doprowadzi do lepszego przepływu, a twoje myśli nie będą tak bardzo przerywane.


Znajdź więcej możliwości

Wreszcie, ponieważ pisanie za pomocą dotyku jest tak przydatną umiejętnością, która zwiększa produktywność w miejscu pracy, może pomóc ci znaleźć więcej lepszych możliwości, jeśli chodzi o znalezienie pracy.

Ubiegając się o pracę, możliwość szybkiego i dokładnego pisania na pewno przyniesie ci dużą przewagę. Pracodawcy lubią wiedzieć, że ich pracownicy mogą poprawnie pisać, ponieważ zwiększy to ich produktywność i poprawi dokładność ich pracy.

Upewnij się więc, że wyraźnie podajesz swoje słowo na minutę (WPM) w swoim CV, aby zaimponować potencjalnym pracodawcom, a może się okazać, że pojawi się więcej możliwości.


Naucz się pisać szybciej

Chociaż obecnie coraz więcej z nas rozmawia z telefonami i komputerami, pisanie na pewno będzie odgrywać ważną rolę w naszym życiu przez wiele lat, więc nauka pisania na klawiaturze nigdy nie jest stratą czasu.

Wielką zaletą pisania na klawiaturze jest to, że nauka nie jest trudna, a każdy może uczyć się z odrobiną poświęcenia i praktyki. Zacznij więc uczyć się już dziś i ciesz się wszystkimi korzyściami, które przynosi szybsze i dokładniejsze pisanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *