Materac nawierzchniowy zdrowy wybór dla kręgosłupa?

Ból może powstrzymywać ludzi przed aktywnością fizyczną, utrudniając im utrzymanie zdrowej wagi oraz utrzymanie siły, wytrzymałości i równowagi w miarę starzenia się. Tak więc leczenie bólu pleców, który powstaje w wyniku urazów lub problemów zdrowotnych, jest kluczowe dla utrzymania zdrowego i aktywnego życia.

Biorąc pod uwagę, że większość ludzi spędza około jedną trzecią życia leżąc w łóżku, bardzo dobrym pomysłem aby zapewnić sobie komfort snu i zapobiegając docelowo problemom z kręgosłupem jest wybór odpowiedniego materaca nawierzchniowego. Może mieć to wpływ na to, czy możesz spać w nocy i funkcjonować następnego dnia.

Materace nawierzchniowe – efektywnie powiększają komfort snu na starym lub niewygodnym materacu. Stosowane są również jako wierzchnia powłoka kanap lub wersalek. Materace nawierzchniowe mogą mieć najrozmaitsze cechy w zależności od wypełnienia – wpływają twardość danego podłoża, poprawiając jakość snu bez obowiązku kupna nowego materaca starego materaca bądź łóżka. Tego typu materace mogą być wykonany z różnych materiałów jak np. pianka termoelstyczna, lateks lub pianka wysokoelastyczna. Posiadają one różne właściwości, oraz odczucie komfortu w zależności jaki chcemy osiągnąć.

W przeszłości zalecano często bardzo twarde materace. Jednak w pewnych badaniach przeprowadzonym wśród osób z bólem dolnej części pleców stwierdzono, że osoby śpiące na bardzo twardych materacach miały gorszą jakość snu.

Z drugiej strony miękkie materace mogą również stanowić problem. Podczas gdy miękki materac dopasowujący się do naturalnych krzywizn ciała może pomóc stawom w wyrównaniu, możesz również zanurzyć się tak głęboko, że skręcą się i staną się bolesne w nocy.

Ulga w bólu, jędrność i dodatkowe wsparcie
Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia dla pleców i kończyn, to pianka z pamięcią i lateks są zwykle bardziej skuteczne niż inne materiały. Lepiej utrzymują kształt ciała i wspierają naturalną postawę.

Jak wybrać najlepszy materac – korzystny dla kręgosłupa

Ból pleców może być spowodowany przez szereg rzeczy, nad pewnymi mamy kontrolę, jednym z nich jest wybór materaca. Aby znaleźć najlepszy materac na problemy z kręgosłupem, powinieneś pomyśleć o następujących kwestiach:

  • Pianka z pamięcią lub lateks: Te opcje dopasują się do kształtu ciała i wspierają wszystkie kluczowe punkty, takie jak szyja, co może mieć bezpośredni wpływ na ukształtowanie kręgosłupa w celu zmniejszenia bólu pleców.
  • Gęstość: Jeśli masz problemy z kręgosłupem, zwróć uwagę na gęstość (gęstość odpowiada za ilość pianki – określoną w kilogramach – użytej na metr sześcienny powierzchni) – im wyższa wartość, tym lepszy jakościowo materac
  • Grubość: pod względem grubości, im grubsza, tym lepiej dla nakładek z pianki z pamięcią. Zalecane wybór to grubość co najmniej 3–5 cm, aby mieć pewność, że plecy mają wystarczające wsparcie.
  • Twój materac: historycznie uważano, że ultra twardy materac jest najlepszą opcją. Jednak zbyt miękki lub twardy materac nawierzchniowy może znacznie bardziej podkreślić ból pleców. Zalecamy ocenę samego materaca przed wybraniem nakładki: materac, który jest dość miękki, będzie wymagał mocniejszej nakładki, a twardy materac będzie wymagał zmiękczenia za pomocą gąbczastej nakładki.

Przykładowe materace nawierzchniowe

HILDING TENOR – materac nawierzchniowy, piankowy

Hilding Tenor to bardzo dobry sposób na kompensacje obszaru spania. Duży alternatywa rozmiarów umozliwia na dostosowanie modelu do potrzeb użytkownika. Można zastosować go na rozkładanych kanapach bądź podwójnym łóżku z dwoma pojedynczymi materacami.

HILDING ALT – materac nawierzchniowy, piankowy

Hilding Alt to materac nawierzchniowy i równocześnie nader właściwy wybór dla osób, których nadrzędny materac jest zbyt twardy lub które śpią na niewygodnej, sztywnej kanapie. Materac ten, przez wzgląd na swoje właściwości, wpłynie na istniejące podłoże nadając miękkości i delikatności tym samym wyczuwalny sposób poprawiając komfort snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *