Otwierasz nowy biznes? Sprawdź, czy dobrze wybrałeś miejsce. Błąd może drogo Cię kosztować.

Dobra lokalizacja to dla wielu działalności gwarant sukcesu. W zależności od miejsca możemy liczyć na różny poziom ruchu, inne potrzeby klientów i spotkać nowych konkurentów.  Nowy serwis www.locit.pl pozwoli w ciągu minuty sprawdzić, na co może liczyć nasza nowa inwestycja.

W Polsce działa ponad 100 tys. sklepów, ok. 40 tys. barów i restauracji oraz blisko 14 tys. aptek. W sumie kilkaset tysięcy punktów handlowych daje zatrudnienie blisko 2 milionom Polaków. Wiele z tych biznesów wymaga dużej inwestycji, generuje stałe koszta i musi radzić sobie przy niskich marżach. Sukces punktu sprzedaży zależy od wielu czynników, ale jednym z kluczowych jest trafny wybór lokalizacji. Generuje ona istotną część kosztów (czynsz, remont, wyposażenie) i bardzo wpływa na poziom sprzedaży. Dlatego już na początku planowania otwarcia nowego biznesu czy kolejnej placówki już działającego, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca.

Jak twierdzi Marek Turlejski, (partner w firmie Placematic) „Dysponujemy coraz większą ilością danych oraz coraz lepszymi narzędziami, aby już na początku prowadzenia działalności, zmniejszyć ryzyko związane z błędnie wybraną lokalizacją. Dzięki analizom oferowanym przez platformę LocIt On-Line, zaledwie w kilka minut można uzyskać raport uwzględniający profil mieszkańców w danym regionie (mieście, dzielnicy, okolicy), gęstość zaludnienia, liczbę pracujących w biurach i usługach, generatory ruchu, konkurencję czy okoliczne biznesy. Innymi słowy, wpisując konkretny adres, np. Mickiewicza 27, dowiemy się, że przy tym adresie znajduje się budynek wielorodzinny z 222 lokalami, zamieszkany przez 469 osoby o średnim wieku 42 lata. Mieści się w nim jeden sklep spożywczy i jedna drogeria, a średnie zarobki mieszkańców to 4505 zł. Zestawiając to z najbliższą okolicą, można w ciągu kilku minut ocenić, czy jest przestrzeń i otoczenie biznesowe dla prowadzonego biznesu”.

Oszczędność czasu i pieniędzy

LocIt On-Line (www.locit.pl) to proste narzędzie, które udostępnia gromadzony latami kapitał danych o każdym zakątku Polski. Dotychczas korzystały z nich korporacje, a proces analizy był czasochłonny. Wymagał też drogich narzędzi i wykwalifikowanych analityków. Wiele firm inwestowało duże zasoby w wizje lokalne miejsc, które szybko można było zweryfikować nie ruszając się zza biurka.

LocIt dla małych, jak i dla dużych

Niezależnie od tego, czy otwierany jest pierwszy czy tysięczny sklep lub placówka usługowa, lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników sukcesu, a zarazem największe ryzyko. Często bywa tak, że nierentowny od początku punkt, może być pierwszym krokiem do bankructwa, a podpisane długoterminowe umowy, mogą pociągnąć na dno. Dzięki LocIt tego typu ryzyko można ograniczyć niemal do minimum.

Otwierasz kwiaciarnię, warsztat czy nail bar? Sprawdź, czy na pewno na nim zarobisz

W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami mody na rezygnację z pracy w korporacjach na rzecz prowadzenia własnych, małych biznesów. Coraz więcej osób poszukuje na nie pomysłu, kierując się sezonowym trendem. Stąd jak grzyby po deszczu wyrastają sklepy dla biegaczy, punkty ze zdrową żywnością czy coraz bardziej popularne w Polsce nail bary i kluby fitness. Przybywa też barów, restauracji i miejsc umilających spędzanie wolnego czasu.

Jednak poza samym pomysłem, upewnieniem się co słuszności wyboru wśród bliskich i znajomych oraz znalezieniem funduszy na inwestycję w biznes, warto sprawdzić na co możemy liczyć w nowej lokalizacji. „Człowiek potrafi zobaczyć wiele miękkich czynników, które są istotne dla powstającego sklepu, ale precyzyjne policzenie twardych danych wymagałoby helikoptera i gogli przenikających przez mury.” – uważa Marek Turlejski. Jeśli liczymy, że przyjdzie do nas co 10 osoba mieszkająca w zasięgu 5 minutowego spaceru, to po pierwsze musimy umieć tę strefę określić, a po drugie wiedzieć ile osób mieszka w każdym z sąsiadujących budynków. To wszystko można dziś ustalić bardzo szybko już na samym etapie planowania inwestycji. Trzeba tylko skorzystać z odpowiednich narzędzi. Koszta pozyskania takiej wiedzy są bardzo niskie w porównaniu choćby z prowizją agencji nieruchomości, czynszem czy kosztami remontu.“

Locit

LocIt On-Line  (www.locit.pl) to innowacyjny serwis internetowy łączący technologię z kapitałem informacji gromadzonych przez DataWise, firmy powiązanej z Placematic. Serwis wykorzystuje dane ponad 8 milionów punktów adresowych, dane o mieszkańcach, firmach, konkurencji, preferencjach czy komunikacji. Jest to jedyna tego typu platforma w Polsce oferująca każdemu dostęp do tak kompleksowych informacji o potencjale otoczenia.

Oprócz samych informacji prezentowane są też zestawienia i porównania. Wszystko po to, by dać punkt odniesienia i pokazać, na ile dana lokalizacja jest lepsza od innych, bądź sprawdzić czy dane miejsce jest warte swojej ceny. Jedną z istotnych cech LocIt On-Line jest szybkość działania. Wystarczy kilka minut, by zamówić i otrzymać raport z analizą lokalizacji. Klienci mogą wybrać rozliczenie abonamentowe lub samodzielnie zapłacić przelewem czy kartą kredytową.

Wiarygodność danych zawartych w raportach, gwarantują ludzie stojący za projektem. To zespół ekspertów, którzy od lat stykają się z tematami analiz geoprzestrzennych, rozwoju sieci czy oceny potencjału lokalizacji. Opracowując raporty dla największych firm na rynku, chcieli zrobić produkt, przystępny cenowo również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bo jak twierdzi Marek Turlejski, „Nowe technologie są potrzebne zarówno dużym firmom, żeby poprawiać ich efektywność, jak i małym gdyż likwidują barierę dostępu do informacji, która była nie do przekroczenia dla mniejszych graczy“.

PR

 

Jeden komentarz do “Otwierasz nowy biznes? Sprawdź, czy dobrze wybrałeś miejsce. Błąd może drogo Cię kosztować.

  • każdy biznes ma teraz własna stronę w tym celu pozycjonowanie pomaga www – ale nie każdy jest dobrze widoczny w sieci – warto skorzystać z usług https://dolp.pl/ aby zwiększyć dochody z własnej strony firmowej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *