Niemiecki od poziomu A0 – samodzielna nauka języka niemieckiego

Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się niemieckiego. Aby bardziej go polubić i utożsamić się z nim warto przeczytać o historii języka niemieckiego, faktach dotyczących języka niemieckiego, różnych odmianach języka niemieckiego i dialektach oraz o najbardziej efektywnych sposobach nauki języka niemieckiego. Gramatyka języka niemieckiego jest prosta – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/prosta-gramatyka-niemiecka/

Dobre powody do nauki języka niemieckiego:

 • Komunikacja -Niemiecki jest używany przez ponad 120 milionów ludzi w Austrii, Niemczech, Liechtensteinie, Luksemburgu, Szwajcarii oraz w niektórych częściach Belgii, północnych Włoch i wschodniej Francji.
 • Biznes – Niemiecki jest kluczowym językiem w Unii Europejskiej i nowych gospodarkach Europy Środkowej i Wschodniej. Nauka niemieckiego zwiększa Twoje szanse na sukces na dzisiejszym rynku pracy.
 • Kultura – Niemiecki jest bardzo ważnym językiem kulturowym. Mówili i pisali w tym języku Goethe, Mozart, Beethoven, Freud, Klimt i Einstein, a także wielu innych wielkich artystów i naukowców. Obecnie 10% wszystkich książek publikowanych na świecie jest w języku niemieckim.

Nauka niemieckiego online:

 • Indywidualny postęp
 • Dzięki wielu interaktywnym kursom języka niemieckiego, kiedy się uczysz i jak intensywne są kursy, zależy od Ciebie! Nauka niemieckiego online jest nie tylko łatwa, ale czasem bywa również bezpłatna! Ucz się niemieckiego za darmo
 • Zasady gramatyki niemieckiej, interaktywne ćwiczenia niemieckiego i testy niemieckiego dla początkujących i zaawansowanych są często dostępne bezpłatnie!

Ucz się niemieckiego bezpośrednio tam, gdzie się nim mówi

 • Skuteczna i trwała poprawa
 • Całkowite zagłębienie się znacznie poprawi Twoją naukę języka niemieckiego.
 • Kurs niemieckiego za granicą jest intensywny i skuteczny – a do tego interesujący!
 • Nawet robiąc zakupy, poszerzysz swoje słownictwo, nauczysz się wymowy i intonacji oraz dowiesz się więcej o obcej kulturze, jej historii i mentalności.

Ze względu na swoją wyjątkową historię język niemiecki przez długi czas nie wypracował obowiązującego standardu. Standardowy niemiecki nie wywodzi się z lokalnego dialektu, ale raczej poeci, filozofowie i uczeni stworzyli go sztucznie.

20 lekcji, które umożliwią opanowanie języka niemieckiego na poziomie podstawowym

Niemiecki od poziomu A0. Niemiecki? Z przyjemnością!

http://www.psychoskok.pl/produkt/niemiecki-od-poziomu-a0-niemiecki-z-przyjemnoscia/

Jeśli pragniesz zgłębić tajniki języka niemieckiego a jednocześnie by nauka ta była prosta, łatwa i przyjemna koniecznie sięgnij po zbiór ćwiczeń gramatycznych, pozwalający uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki. Zamiarem autorki było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających nieraz problemy również osobom na poziomie zaawansowanym.

Co zawiera książka?

Są to ćwiczenia, które autorka pisała w ciągu lat pracy w zawodzie nauczycielki języka niemieckiego.
Dodatkowo opracowane zostały rozwiązania i słowniczek. W części z rozwiązaniami autorka podaje nieraz kilka możliwości.

Jakie aspekty niemieckiej gramatyki przećwiczysz z pomocą książki?

Są to np. czasowniki, czasy, rodzajniki, zaimki, przyimki, przymiotniki czy tryb warunkowy.

Dlaczego warto ją kupić?

Ćwiczenia powinny zachęcać do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagać w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wyćwiczeniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych – celem autorki było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

Dla kogo podręcznik jest przeznaczony?

Podręcznik jest odpowiedni dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy. Nadaje się on także na różne poziomy znajomości języka niemieckiego. Uczący się mogą wydrukować sobie interesujący ich rozdział i w dowolnym momencie przejść do następnego – między innymi z tego powodu podręcznik ukazuje się jako e-book – do pobrania na stronie http://www.psychoskok.pl/produkt/niemiecki-od-poziomu-a0-niemiecki-z-przyjemnoscia/

Podręcznik zawiera ćwiczenia do następujących aspektów niemieckiej gramatyki:

 1. Zdania i spójniki: w tym rozdziale poćwiczysz budowanie zdań i łączenie ich odpowiednimi spójnikami, a także zadawanie pytań.
 2. Czasowniki: rozdział o czasownikach umożliwi Ci powtórzenie czasowników ze zmianą w temacie, czasowników modalnych, posiłkowych czy zwrotnych. Uwzględniono także rekcję czasownika.
 3. Czasy: w tym rozdziale znajdziesz ćwiczenia do czasów Präsens, Präteritum, Perfekt i Futur I.
 4. Rodzajniki: dzięki obszernym ćwiczeniom powtórzysz odmianę i zastosowanie rodzajnika określonego i nieokreślonego.
 5. Zaimki: w tym rozdziale znajdują się ćwiczenia do zaimków osobowych (ich, mir, mich…), dzierżawczych (mein, dein, sein, ihr, unser…), zaimka wzajemnego einander.
 6. Przymiotniki: w tym rozdziale poćwiczysz stopniowanie przymiotnika oraz jego odmianę po rodzajniku określonym, nieokreślonym i zerowym.
 7. Przyimki: ta część mowy sprawia uczącym się wiele trudności. Dlatego przygotowano ćwiczenia do przyimków z celownikiem i biernikiem (Wechselpräpositionen) oraz do przyimków, które łączymy tylko z celownikiem albo tylko z biernikiem.
 8. Konjunktiv II: w tym rozdziale poćwiczysz tryb przypuszczający w odniesieniu do przeszłości lub teraźniejszości / przyszłości.
 9. Konjunktiv I: mowa zależna to kolejny ważny aspekt gramatyki.
 10. Zdania do tłumaczenia: w tym rozdziale znajdziesz mnóstwo zdań do tłumaczenia, dzięki czemu będziesz mogła / mógł zastosować swoją wiedzę.
 11. Rozwiązania: umożliwią Ci one kontrolę postępów. Nieraz autorka proponuje wiele możliwości.
 12. Słowniczek: znajdują się w nim prawie wszystkie słówka występujące w podręczniku. W przypadku rzeczowników każde hasło zawiera formę dopełniacza i liczbę mnogą, w przypadku czasowników formę trzeciej osoby liczby pojedynczej oraz czasów Präteritum i Perfekt. Nie zapomniano również o rekcji czasownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *